1. Anasayfa
 2. Otomobil

4X4 Araba

4X4 Araba

4×4 arabalar popülerliğini artırmaya devam ediyor. 4×4 arabalar artık toplu taşıma araçlarının güvenliği ve konforu arasında bir çizgi çiziyor. 4×4 arabalar özellikle dağcılar için kesinlikle olmazsa olmaz bir araç. Aynı zamanda, sürüş keyfi sağlamak, off-road koşullara dayanmak veya çamurlu yolda arabanın kendini güvende hissetmesini sağlamak için de 4×4 araba kullanımı önemlidir.

4×4 arabalar konforu ve güvenliği bir araya getirmek için genellikle aktif olarak hareket eden sürüş dinamiklerine sahiptir. Bununla birlikte, 4×4 arabalar genellikle çevre dostu değildir. Daha küçük araçlar daha az yakıt tüketir ve CO2 salınımını azaltır. Ancak, 4×4 arabalar iyi bir çekiş, düşük yol gürültüsü ve soluk alınabilirlik sunar.

4×4 arabalar daha iyi konfor ve güvenlik sağlayan sürüş dinamikleriyle öne çıkıyor. Ancak, 4×4 arabalar çoğu zaman güçlüdür ve çevre dostu değildir. Bununla birlikte, 4×4 arabalar off-road seyahatlerde, düşük yol gürültüsünün keyfini çıkarmak için güvenli bir seyahat imkanı sunar. 4×4 arabalar aynı zamanda çamurlu yolda ve diğer zorlu koşullarda arabanın kendini güvende hissetmesini ve konforlu bir sürüş sunmasını sağlar.

4x4 araba

4×4 Arabanın Genel Özellikleri

Tüm sürüş keyfini yaşamak için 4×4 arabalar, kalite ve teknolojiyi bir araya getiriyor. 4×4 araba, aracı kullanmak için zorlukoşullara uyum sağlayan, zemin düzeyi hakkında fark etmeksizin performansını sergileyebilen çok özellikli bir araba türüdür. 4×4 arabalar özellikle arazi, dağ ve yamaçlar için oldukça pratik ve kullanışlıdır.

4×4 arabaların çoğu, konforlu bir sürüş keyfi sunan dört tekerlekten çekişli (4X4) sürüş sistemine sahiptir. 4×4 arabalar, daha yakıt verimli, dayanıklı ve konforlu aracının genel çizgilerini oluşturmak için üstün teknoloji ve kaliteye sahiptir. 4×4 arabalar, zorlu durumlar için güvenli ve keyifli bir sürüş sunmak için tasarlanmıştır.

4×4 arabalar, araziye dayanıklı ön ve arka tork kontrolü, dört tekerlekten çekişli direksiyon kontrolü, çözülmüş toprak veya kumlu zeminlerde kayma önleme özellikleri veya konvansiyonel tork kontrol sistemleri gibi özellikleri sayesinde mükemmel performans gösterebiliyor. 4×4 arabalar, kar veya su ile kaplı yollarda da mükemmel bir performans gösterebiliyor.

4×4 arabalar, konforlu bir sürüş ve daha düşük yakıt tüketimi için benzinli veya dizel motorlar kullanılarak donatılmıştır. 4×4 arabaların yakıt tüketimi, kilometre başı yaklaşık 6–7 litreye kadar çıkabilmektedir. 4×4 arabalarda çoğu zaman konfora yönelik özellikler standart olarak sunulur, örneğin; hava yastıkları, klima, Bluetooth, navigasyon, çoklu medya girişleri, kol dayama, elektrikli pencere kontrolleri ve diğer konfor özellikleri.

4×4 arabaların fiyatları, arabanın konfigürasyonuna ve performansına bağlı olarak değişmektedir. 4×4 arabalar, konforlu bir sürüş için tasarlandığından her zevke ve bütçeye uygundur.

Sonuç olarak, 4×4 arabalar, zorlu durumlar için güvenli ve keyifli bir sürüş sunmak için tasarlanmış yüksek kaliteli, dayanıklı ve konforlu arabalardır. 4×4 arabalar, arazi, dağ ve yamaçlar için oldukça pratik ve kullanışlıdır. 4×4 arabalar, her zevke ve bütçeye uygun fiyatlarla konforlu bir sürüş keyfi sunmaktadır.

4x4 araba

4×4 Arabanın Yol Tutuşu

4×4 arabalar her zaman güç, çekicilik ve performansla özdeşleşmiştir. Bugün, 4×4 arabalar seçkin bir kulüp haline gelmiştir. Bu arabalar sürüş keyfini araç sahiplerine yaşatmakla kalmaz, aynı zamanda zorlu yollarda güvenli ve sıkı yol tutuş sağlarlar. 4×4 arabaya sahip olan araç sahipleri, her türlu off-road rahatlığını elde etmek için cesurca hareket edebilirler. Çünkü bu tür arabalar, mükemmel bir yol tutuş ve mükemmel bir şekilde çalışan çekiş sistemi ile donatılır.

4×4 arabalar 4 çeker arasında konumlandırılır. Bu arabalar, 4 çeker arasındaki tasarlanmış güç dağılımı sayesinde eşit olarak çalışır. Böylece aracın dengesi sağlanır, yol tutuşu arttırılır ve daha güvenli bir sürüş imkanı sunulur. Çoklu çeker sayesinde, aracın daha iyi ve mükemmel bir şekilde hareket etmesi sağlanır. Farklı yollar ve arazilerde yol tutuşu arttırılır.

4×4 arabalar aynı zamanda tasarlanmış özel bir çekiş sistemi ile donatılır. Bu sistem, araca karşı yüksek itme kuvveti ve mükemmel bir yol tutuşu sağlar. 4×4 arabalar, zorlu arazilerde cesurca hareket edebilmek için gereken güce sahiptir. Aynı zamanda, aracın yüksek performans sürüşünü de destekler.

4×4 arabalar, tüm off-road uygulamaları için son derece işe yarar. Bu arabalar, aracın herhangi bir noktada çekiş gücünün eklenmesini sağlar ve kontrolü arttırır. 4×4 arabaların sunmuş olduğu bu üstün performans, onların güçlü ve çekici bir araba arasında yer almalarını sağlar. Aynı zamanda, her zorlu yola mükemmel bir şekilde uyum sağlamalarını da sağlar.

4x4 araba

4×4 Arabalarla Yapılabilecek Yolculuklar

Günümüzde 4×4 arabalar her geçen gün popülerliğini artırmaktadır. Gerçekleştirilecek arazi yolculuklarında, kısıtlı alanlarda kullanımıyla, kullanıcılarına rahat ve konforlu bir sürüş sağlamaktadır. 4×4 arabalar, arazi yolculuklarında, engebeli arazi yollarında, kış aylarında karlı yollarda ve kayalık bölgelerde kullanılabilmektedir. 4×4 arabalar, düşük güçlü motorlar ile üretilmektedir ve daha pahalı olmaktadır. 4×4 arabalar, tüm kullanıcılarına uygun olmakla birlikte, arazi yolculukları, off-road aktiviteleri, kış yolculukları için tercih edilebilmektedir.

4×4 arabaların en önemli özelliklerinden birisi, 4 çeker sistemi ile çalışmasıdır. Bu sistem; aracın tüm tekerleklerini birbirleriyle eşzaman olarak döndürür. Böylece, aracın hareketi kontrol edilebilir ve engebeli yollarda, kayalık veya karlı bölgelerde güvenli bir şekilde ilerlenebilmektedir. 4×4 arabaların sürücüsüne, konforlu ve kontrollü bir sürüş sunmaktadır.

4×4 arabalar, düşük yakıt tüketimi, düşük güçlü motorlar, düşük emisyonlu motorlar ve düşük maliyetli araçlar ile üretilmektedir. 4×4 arabalar, hızlı sürüşleri ile kullanıcılarına büyük bir keyif sağlamaktadır. Ek olarak, arka koltukta bulunan bagaj yuvası, kullanıcılarına konforlu ve kolay bir seyahat imkanı sunmaktadır.

4×4 arabaların fiyatları, özelliklerine, motor gücüne ve diğer seçeneklere göre değişkendir. Genellikle, daha pahalı olan modeller, daha güçlü motorlar, daha konforlu sürüş imkanı ve çok daha fazla seçenek sunmaktadır. Ayrıca, 4×4 arabaların yedek parçalarının fiyatının düşük olması da, bütçeye uygun olarak seçim yapılmasını kolaylaştırmaktadır.

Model Adı Motor Gücü (bhp) Fiyat (TL)
Ford Ranger 210 140.000
Volkswagen Amarok 220 160.000
Toyota Hilux 190 150.000
Nissan Navara 160 115.000

4×4 arabayla yolculuk yapmak, doğayla iç içe olmak, farklı kültürleri ve güzellikleri keşfetmek için mükemmel bir seçenektir. 4×4 arabaların kullanıcıları, sürüş konforu, yakıt tasarrufu, özgürlük ve heyecan arayanlar, kış aylarında arazi yolculukları yapmak isteyenler için en iyi seçeneklerden biri olmaktadır. 4×4 arabalar ile, her türlü arazi yolculuğunda özgürlük ve keyifli sürüşler sunulmaktadır.

4x4 araba

4×4 Araba Modelleri ve Fiyatları

Bayrağımıza güvenle sürüşebilmek için 4×4 arabalar, yolların ve arazinin her türlü şartına uyum sağlamayı hedefler. Bu arabalar, tekerleklerinin hareketli ortamda kaliteli bir adere sahip olmasını sağlamayı hedefler ve hepsi de her zaman için çok iyi bir deng üretir. 4×4 arabalar aynı zamanda çok daha yüksek bir güvenlik seviyesi sunar. Tüm bu özellikleriyle birlikte 4×4 arabalar, daha uygun fiyatlı seçenekleriyle her bütçeye uygun bir seçim sunmaktadır.

4×4 arabalar, her zaman için çok yüksek performansıyla dikkat çeker. Mevcut seçenekler arasından güçlü bir motor ve en son teknolojiyi sundukları için, sürücü ihtiyaçlarını karşılayacak özellikler açısından her zaman bir adım öndedirler. Bu arabalar, neredeyse tüm arazi ve karayolu koşullarına mükemmel bir uyum sağlar. Yol tutuşu, dengelenmesi ve konforu için de önemli bir seçimdir.

4×4 arabalar, her zaman için düşük bakım ve işletme masrafları ile birlikte daha uygun fiyatlı seçenekleri sunarlar. Yüksek konfor ve konfor açısından da özelleştirilebilir fonksiyonellik açısından çok daha iyi bir seçenek olarak karşımıza çıkarlar. Küçük fiyata düşük yakıt tüketimi ve yüksek güvenlik sağlarlar.

Aşağıda farklı 4×4 araba modelleri ve fiyatları listelenmiştir.

Araba Modeli Fiyat (TL)
Toyota Rav4 XSE 149.000
Ford Kuga ST-Line 160.000
Honda CR-V Hybrid 170.000
Hyundai Santa Fe 195.000
Mitsubishi Outlander 200.000

4×4 arabalar, tamamıyla özelleştirilebilir ve konforu ve konforu açısından daha üst seviyede fonksiyonları sunan, güvenli bir sürüş için çok önemli olan güvenli ve konforlu sürüşler sunar. Bu arabalar, güçlü araba performansının birleştiği özgürlük hissi ve özellikleriyle her türlü arazi koşullarına uyum sağlayacak şekilde tasarlanmıştır.

4x4 araba

4×4 Arabalar İçin Gerekli Bakım ve Onarım

4×4 arabalar, off-road sürüşün vazgeçilmezi olan dört çeker veya 4×4 olarak da bilinen özellikleriyle popüler araçlardır. Dört çekerli araçlar, aracın ön ve arka tekerleklerini eşzamanlı olarak hareket ettiren istikrarlı bir sürüş sunar. Off-road sürüşünün gücü ve esnekliği, 4×4 araba sahiplerinin sürüşlerini keyifli ve konforlu kılar. Ancak, bu araçlar için bakım ve onarım, aracın başarılı bir şekilde çalışması için gerekli olmaktadır.

4×4 arabalar için bakım ve onarım her hafta veya ayda yapılmalıdır. Bu, aracın uzun süre, rahat ve güvenli bir sürüş için çalışmasını sağlamak için önemlidir. Bakım ve onarımlar, aracın her parçasının çalışmasının gözlemlenmesi, ölçülmesi, temizlenmesi ve değiştirilmesiyle gerçekleşir. Örneğin, aracın içi ve dışı her hafta veya ayda temizlenmeli ve aracın yağ filtresi, hava filtresi ve motor yağı düzenli olarak değiştirilmelidir. Ayrıca, fren balatalarının sık sık kontrol edilmesi ve dişli mekanizmasının her iki yılda bir değiştirilmesi gerekmektedir.

4×4 arabalar için bakım ve onarım maliyetleri, aracın modeline, yıllara ve bakım için gerekli parçalara bağlı olarak değişmektedir. Bu araçların bakım ve onarım için ortalama maliyeti, aracın modelinin ve yılının yanı sıra, araca uygulanan işlemlerin ne olduğuna bağlı olarak değişmektedir. Ancak, uzun vadede dört çeker araçların bakım ve onarım maliyetleri, diğer normalde sürüş sürüş arabalarına göre daha düşüktür.

4×4 arabalar için gerekli bakım ve onarım, aracın uzun bir ömür sürmesi ve güvenli bir sürüş sağlaması için önemlidir. Bakım ve onarım, aracın iç ve dışının temizlenmesinden, araç için gerekli olan yağların değiştirilmesine kadar değişik işlemleri içerebilir. 4×4 aracınız için uygun bakım ve onarım maliyetlerini öğrenmek için aracınızın modelini ve yaşını ve araç için gerekli olan işlemleri kontrol etmeniz önerilir.

4x4 araba

4×4 Arabalar

4×4 Arabalar Aile Arabaları Şehir Arabaları Tüm Modeller Her ne kadar ilk hareket noktası zorlu arazi sürüşleri olsa da günümüzde geliştirilip üretilen ve crossover veya SUV olarak da bilinen 4×4 arabalar kullanım ömrünün büyük bölümünü şehirlerde ve caddelerde geçiriyor.

Git

4x4 araba

Sahibinden Satılık, Kiralık, Emlak, Oto, Alışveriş Ürünleri

Sahibinden Satılık, Kiralık, Emlak, Oto, Alışveriş Ürünleri.

Git

4x4 araba

SUV, Pickup ve Arazi Aracı Fiyatları ve İlanları

Sayfamızda da 4×4 arazi aracı çeşitlerinin pek çok sevilen modeli mevcut. Siz de doğayı keşfetmek, az bilinen lokasyonları ziyaret etmek ve engebeli arazilerde kolayca yol almak için bir arazi aracı satın alabilirsiniz. Satılık arazi aracı çeşitlerinde göz atarak süspansiyon durumuna, değişen ve boya bilgisine göz atabilirsiniz.

Git

4x4 araba

Jeep Fiyat Listesi ve Modelleri

Renegade 2023 Compass 2023 Wrangler Tavsiye edilen anahtar teslim satis fiyatlari 01.06.2023 tarihine kadar geçerli 2023 Model Yili fiyat sirküleridir. Vergi ve masraflar bilgi için olup, sirketimizi baglayici degildir. Tescil Giderleri, illere göre degisiklik gösterebilir. Tescil Giderlerine sigorta masraflari dahil degildir.

Git

4x4 araba

Suzuki Otomobil Güncel Fiyat Listesi

4×4: 1.071.000 ₺ 1.4 MHEV 6AT GLX Premium Tek Renk . 2 – Fiyatlar Suzuki Motorlu Araçlar Pazarlama A.Ş SMAP tarafından tavsiye edilen fiyatlar olup sadece bilgi amaçlıdır ve bir fiyat teklifi niteliği arz etmez. Fiyatlar SMAP yetkili satıcıları tarafından müstakil olarak belirlendiğinden illere ve Yetkili Satıcıların .

Git

2.El Arabalar ve Satılık Sıfır Km Otomobil Fiyatları

İkinci el arabalar, sıfır satılık otomobil fiyatları ve teknik özellikleri ile Türkiye’nin en büyük oto pazarı sahibinden’da. Otomobil. Evim Yuvan Olsun kampanyasına siz de destek olmak için tıklayın. sahibinden anasayfasına dön. Detaylı Arama. Giriş Yap;.

Git

4×4 Araç Rehberi: 4 Çeker Araçlarda Bilmeniz Gerekenler

4×4 Araç Avantajları: Yolu Hisset Öncelikle 4×4 ya da dört çeker araçlar, iki çekerli araçlara göre daha yüksek güç üretir. Ayrıca dört çeker araçların yol tutuşu da sürücülerin araç hakimiyetini kolaylaştırır. Özellikle engebeli arazi şartlarında ya da zorlu doğa koşullarında 4×4 sistem kullanıcılara birçok fayda sağlar.

Git

50 Bin TL’ye Kadar Alabileceğiniz En iyi 4X4 SUV Modelleri

Ayarlanabilir ve Nissan’n alt yapısı kullanılarak geliştirilen 4×4 sistemi; Dacia’ın vazgeçilmez olmasını sağladı. Kullanıcı yorumlarına baktığımız zaman AWD sistemi için “Teknolojik olduğu ve isteklere cevap verme yeteneğini çok iyi yapmışlar” dediklerini duyabilirsiniz. Dacia Duster Motor Ünitesi:.

Git

İki Kişilik 4×4 Araba Yarışı Oyunu Oyna

İster kendi başınıza bilgisayara karşı isterseniz de bir arkadaşınızla aynı anda yarışarak oynayabileceğiniz oyunda bitiş çizgisine en kısa sürede ve ilk sırada gitmek için aracı sürmelisiniz. 4×4 jeep modelleri ile yarışacağınız iki kişilik 4×4 araba yarışı oyununda kendi aracınızı seçin ve hemen yarışmaya başlayın.

Git

İkinci El Arazi Araçları

El 4×4 Araba İlanları MARKA LİSTESİ DETAYLI ARA Size uygun aracı bulalım Fiat 987 Alfa Romeo 4 Jeep 16 Audi 7 Bmw 7 Chevrolet 32 Citroen 74 Dacia 46 Ford 152 Honda 15 Hyundai 112 Kia 23 Lada 3 Land Rover 3 Mazda 2 Mercedes 6 Mini 1 Mitsubishi 3 Nissan 28 Opel 108 Peugeot 118 Renault 342 Seat 23 Skoda 14 Subaru 1 Suzuki 3 Toyota 54 Volkswagen 68.

Git

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
İlginizi Çekebilir
birevim araba