1. Anasayfa
 2. Otomobil

Atv Araba

Atv Araba

Günümüzde atv arabalar yaygınlaşmaya başlamış ve getirdikleri avantajlar ile gündemde. Bu araclar, uçurumlu alanlarda ve çamurlu yerlerde akıcı bir sürüş sağlıyor. Atv arabalar, konforlu ve hızlı bir sürüş için en uygun araçlar. Çoğu kırsal alanlarda, dar yollarda veya dik dağ yollarında kullanıldıklarından, daha çok güvenlik önlemlerine ihtiyaç duyarlar.

Atv arabalar, küçük ve ince dişlileri olan 4 çeker bir çeşittir. Genellikle çalışmak üzere tasarlanmışlardır. Bazı üreticiler, atv arabalarını spor ve deniz arabasına benzetmektedir. Bu arabalar, hafif bir tasarıma sahiptir. Genellikle sadece tek sürücü için tasarlanmışlardır. Aynı zamanda çamur, kayalık ve engebeli yollarda sürüş için çok uygun araçlardır.

Atv arabalar, kötü hava koşullarına karşı dayanıklı olmak üzere tasarlanmışlardır. Etkili olarak çamurlu, kayalık veya engebeli yollarda sürüş için tam anlamıyla uygun araçlardır. Bu arabalar, küçük kasalar için büyük bir ağırlık taşıyabiliyor. Atv arabaların off-road yetenekleri, normal bir arabaya göre çok üstündür. Güçlü motorları ve dayanıklı lastikleri ile bu arabalar, dar yollarda ve zorlu koşullarda aşılabilecek tek aracı oluşturuyor.

Atv arabalar, off-road seyahatleri için en iyi araçlardır. Tek sürücü için tasarlanmış olmaları, geniş bir sürüş alanı sunmaları ve iyi bir yol tutuş sağlamaları ile bu arabalar gündelik hayatta kullanım için çok popüler. Son zamanlarda atv arabalar, aile arabası olarak da kullanılmaktadır. Ailenin tüm üyeleri ile küçük bir orman seyahati için atv arabalar, ideal bir seçenek oluşturuyor.

atv araba

Atv Arabanın Tarihsel Kökeni

Tarih kökeni itibariyle, ATV (All Terrain Vehicle) arabaları ilk olarak lateks üretiminde kullanılan iplik kullanılarak 1892’de Avrupa’da tasarlanmıştır. Şehirlerarası işlemler için kullanılan bu arabalar, zorlu arazi koşullarında hareket etmek için izin verilen ekstra aksesuarlara sahipti. İlk olarak ABD’deki endüstriyel uygulamalarda tasarlanan arabalar, 1960’larda her zamankinden daha popüler hale gelmişti. ABD’de bu arabalar çoğunlukla ticari olarak kullanıldı, ancak tüketiciler tarafından özellikle eğlence amaçlı olarak kullanılmak üzere daha geliştirilmişlerdi.

ATV araçlar bugün her türlü zorlu arazi koşullarında kullanılmak için tasarlanmıştır. 4WD (çift çekerli araçlar), büyük bir yakıt deposu ve ekstra aksesuarların bulunduğu bu arabalar, daha yüksek araba konforu sunmak için üretilmiştir. ATV araçlar, aracı yönetme kolaylığı ve çok yönlü kullanımı açısından diğer araçlardan farklılık göstermektedir. Ayrıca, manevra kabiliyetleri, kullanım kolaylığı, konforlu oturma ve güvenilir motor sistemi ile çok yönlü bir araç olarak kullanılabilmektedir. Bu arabalar, çoklu amaçlı kullanım için uygun olması nedeniyle, ticari araçlardan otomobillere ve motorsikletlere kadar her türlü araçta kullanılmaktadır.

ATV arabalar aynı zamanda daha uygun fiyatlı olması nedeniyle, ticari veya eğlence amaçlı olarak her türden kullanım için uygun bir araçtır. ATV arabalar arasında, zirveden açılan, iki tekerlekli, üç tekerlekli, dört tekerlekli, çift tekerlekli ve hatta 5 tekerlekli araçlar da mevcuttur. ATV arabalar çoğu zaman eğlence amaçlı olarak kullanılır ve her türlü arazi koşullarına uyum sağlayabilir.

ATV araçlarının tarihsel kökeni kadar, şu anda sahip olduğu faydaları da önemlidir. ATV araçları, herhangi bir arazi koşulunda kullanım için idealdir ve sürücülerin zorlu arazileri aşmak için yeterli desteği sağlar. Ayrıca, konfor, arazi çekiciliği, yakıt tasarrufu ve çoklu kullanımlı araçların kullanımı gibi özellikleri sayesinde bu arabalar, eğlence amaçlı kullanım için oldukça cazip bir seçenek olarak öne çıkmaktadır.

atv araba

Atv Arabanın Teknik Özellikleri

Atv arabalar, off-road arabalarda yüksek manevra kabiliyeti sunan çok tekerlekli araçlardır. Genellikle dağcılık veya maceraperest arabalar olarak bilinen atv arabalar, iç ve dış mekan kullanımında oldukça güçlüdür. Atv arabalar, ağır arazi koşullarını idare edebilmeleri nedeniyle çoğu off-road aracından daha dayanıklıdır. Araçlar, çeşitli farklı özelliklere sahip olmalarına rağmen, özellikle ön ve arka aksların basınç algılaması, yakıt verimliliği, fiyat / performans oranı, hafif yapıları ve yakıt tüketiminde uygun fiyatları nedeniyle çok popülerdir.

Atv arabaların teknik özellikleri arasında üç farklı yanma motoru seçeneği yer almaktadır. Bunlar benzinli, dizel ve elektrikli motorlardır. Benzinli motorlar, yüksek performans ve dayanıklılık için en sık tercih edilenlerdir. Dizel motorlar, düşük yakıt tüketimi nedeniyle tercih edilirler. Elektrikli motorlar ise sessiz ve temiz çalışma özellikleri nedeniyle de tercih edilmektedir. Atv arabaların çoğu, güçlü ve hafif alaşım çelikten ve alüminyumdan yapılmıştır.

Atv arabaların özellikleri arasında, 4 tekerlekten çift tekerlekli sürüş özelliği bulunur. 4WD aracın arka ve ön tekerlekleri arasında kaydırıcılar ve hareketli arka ve ön tekerleklerin kontrol edilmesi sağlar. Ayrıca, yüksek yerçekimi kuvvetlerinden korunmak için çeşitli koruma sistemleri de mevcuttur. Atv arabalar aynı zamanda dayanıklı, esnek ve çoklu ortam kullanımına mükemmel uyum gösteren direksiyon sistemleriyle donatılmıştır.

Atv arabaların fiyatlara göre özellikleri oldukça çeşitlidir. Fiyat aralıkları genellikle 500-3000 dolar arasındadır. Özellikler arasında; konforlu oturma, konforlu sürüş, güçlü motor performansı, güçlü frene sahip arabalar, iyi direksiyon kontrolü, yüksek yakıt verimliliği ve dayanıklılık gibi özellikler yer almaktadır.

Atv arabaların yüksek performansı, konforu ve dayanıklılığı sayesinde her türlü ortamda kullanılabilirler. Günümüzde, atv arabaların yüksek manevra kabiliyetine ilişkin ihtiyaçlar genellikle off-road araçlar tarafından karşılanmaktadır. Atv arabalar, çok tekerlekli arabaların avantajlarının yanı sıra, daha yüksek koruma ve dayanıklılık sunmaktadır.

atv araba

Atv Arabanın Kullanım Alanları

Atv Arabalar, motorlu araçların kullanımının tekrarını sağlamak için özel olarak tasarlanmış geniş lastikleri, çok ileri sürüş kabiliyeti ve yüksek performanslı motorları ile popüler bir seçenek haline gelmiştir. Atv arabalar, denize girme, ormanlık alanlar, kayalık yollar, çöller ve diğer zorlu arazilerde ulaşımda kullanılmaktadır. Genellikle off-road araçları olarak bilinen bu arabalar, küçük boyutları nedeniyle taşıma ve sürüş konusunda esnekliğe sahiptir. Atv arabalar, ekipman taşıma, sınırlı alanlara taşınma ve elverişli bir seyahat aracı olarak kullanılan geniş bir yelpazeye sahiptir.

Atv arabalar, tek kişilik ya da çift kişilik modelleri olmak üzere iki tip çeşide sahiptir. Tek kişilik modellerde, sürücü için bir ön koltuk ve bir arka sırtlık bulunmaktadır. Çift kişilik modellerde ise iki ön koltuk ve iki arka sırtlık bulunmaktadır. Atv arabalar, herhangi bir kullanım alanı için arzu edilen motor gücüne ve hareketlilik seviyesine sahiptir. Farklı türde motorlar ile üretilen bu araçlar, benzinli veya dizel motorların kullanıldığı modelleri de bulunmaktadır.

Atv arabalar, birçok modifikasyon seçeneğine sahiptir. Bu arabalar, ön farlar, arka stop lambaları, kaput, ön ve arka tamponlar, sivri gövde, korumalar, vinçler ve diğer aksesuarların yanı sıra, çamurluklar, marş ve arka kızaklar ve bandrol sistemi gibi çeşitli ekipmanlarla donatılabilir. Atv arabaların, her türlü zorlu araziyi aşmak için gereken hareket kabiliyeti ve sürüş konforunu sağlamak için gerekli donanıma sahip olduğu unutulmamalıdır.

Atv arabalar, çeşitli şekillerde ölçümler şeklinde üretilmektedir. Örneğin; aracın genişliği, uzunluğu, yüksekliği ve ağırlığı gibi ölçümler. Ölçümler, aracın kullanılacağı arazinin niteliklerine göre seçilmektedir. Atv araba satın alımına karar verirken, aynı zamanda aracın uygun fiyatı da dikkate alınmalıdır. Yüksek performanslı ve yüksek kaliteli arabalar, ortalama fiyat aralığı 1.000 – 10.000 dolar arasında değişmektedir.

Atv arabalar, ulaşımda esneklik sağlamak, zorlu arazide güvenli ve keyifli sürüşler yapmak ve insanların doğa ile yakın temasını sağlamak için oldukça önemlidir. Geniş lastikleri ve sürüş özellikleri ile hayatınızı kolaylaştırmak için ideal bir seçenek haline gelen Atv Arabalar, doğa yürüyüşleri ve off-road sürüşleri için vazgeçilmez bir araçtır.

atv araba

Atv Arabanın Fiyatları

Atv arabalar, çocukların ve yetişkinlerin eğlence için kullanabilecekleri araçlardır. Günümüzde, bu arabalar özellikle avantajlarından dolayı çok popüler olarak kullanılmaktadır. Atv arabalar hafif, çevik, küçük ve kolay kullanılır. Bu arabaların fiyatları, arabanın modeli, motor özellikleri, aksesuar seçenekleri ve benzeri diğer özelliklerine göre değişkenlik göstermektedir.

Atv araba fiyatları, arabanın modeline, motor özelliklerine ve aksesuar seçeneklerine göre değişmektedir. Yani, atv araba fiyatları iki ana kategoriye ayrılmaktadır: arabanın özelliklerine bağlı olarak yüksek fiyatlı atv arabalar ve daha uygun fiyatlı atv arabalardır. Aşağıdaki tabloda, atv arabaların fiyat aralıkları gösterilmektedir:

Atv Arabanın Modeli Fiyat Aralığı
Yüksek Fiyatlı Arabalar 10.000 – 50.000 TL
Daha Uygun Fiyatlı Arabalar 3.000 – 10.000 TL

Atv arabaların fiyatlarının belirlenmesinde dikkate alınması gereken diğer özellikler şunlardır:

 • Motor özellikleri: Atv arabaların motor özellikleri, araba fiyatını en çok etkileyen özelliklerdendir. Motor özellikleri arttıkça, arabanın fiyatı da artacaktır.
 • Aksesuar seçenekleri: Atv arabaların aksesuar seçenekleri araba fiyatını da etkileyebilir. Örneğin, arabanın donanımı arttıkça, arabanın fiyatı da artacaktır.
 • Satıcılar: Atv arabaların fiyatları, satıcıların satış politikalarına ve indirimlerine göre değişkenlik gösterebilir.

Atv arabaların fiyatlarını belirlerken, arabanın özellikleri, aksesuar seçenekleri ve satıcılar gibi kriterler dikkate alınmalıdır. Böylece, istenilen atv arabasının özelliklerine uygun olarak uygun fiyata alınabilir.

atv araba

Atv Araba Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Atv arabalar, köy yollarında rahatça gezebilmek için hemen hemen her evde bulunan eğlenceli ve kullanışlı araçlardır. Yüksek çekiş gücü ve kullanım kolaylığı ile, atv arabalar genellikle toprak yollarında, tarlalarda ve yaylalarda kullanılır. Atv arabalar ayrıca çalışırken daha zorlu koşullarda güvenilirliği ve kontrolü sağlamak için tasarlanmıştır.

Atv araba satın alırken, genellikle özellikler, tasarım ve motor kapasitesi gibi konularda dikkat edilmesi gereken bazı hususlar vardır. Öncelikle, arabanın kullanacağınız alan için uygun olup olmadığına bakılmalıdır. Atv arabalar, özellikle daha kalın çamurlu ve sert zeminde kullanılmak üzere tasarlanmıştır, bu nedenle bu tür yollar üzerinde rahatça kullanılabilirler. Motor kapasitesi de önemlidir. Atv arabalarda, 2, 4, 6 ve 8 silindirli motor kapasiteleri mevcuttur. En çok tercih edilenler arasında 2 silindirli motorlar yer almaktadır. Ayrıca, arabanın özelliklerine ve özelliklere de dikkat edilmelidir.

Atv arabaların fiyatları da çok çeşitlidir. Fiyatlar aracın boyutuna, özelliklerine, motor kapasitesine ve markasına bağlı olarak değişir. Herhangi bir arabanın fiyatını öğrenmek için, çeşitli mağazaların veya internet sitelerinin ürün kataloglarını inceleyebilirsiniz. Ayrıca, atv arabaların güvenlik özelliklerinin de incelenmesi gerekmektedir. Özellikle daha küçük çocukların araba kullanması planlanıyorsa, arabaya yüksek güvenlik özellikleriyle donatılmış olması önerilmektedir. Son olarak, atv arabasının satın alınacağı yere göre gerekli olan sigorta poliçesi ve bunun gibi diğer belgelerin de sağlanması gerekir.

Atv araba seçerken dikkat edilmesi gereken hususlar arasında, arabanın özelliklerinin, motor kapasitesinin, fiyatının, güvenlik özelliklerinin ve satın alınacağı yere göre gerekli olan belgelerin de bulunması sayılabilir. Atv arabalar, özellikle toprak yollarda, yaylalarda ve tarlalarda daha kullanışlı olan eğlenceli ve hareketli bir araç olarak kullanılır. Bu nedenle, satın alma sırasında dikkatli seçim yapılması önerilmektedir.

atv araba

ATV Motor Fiyatları & Modelleri

ATV için 10 sonuç bulundu. Sırala: Akıllı Sıralama Konum Seç Konuma Özel Teslimat Aynı Gün Teslimat ÜCRETSİZ KARGO ELEKTRİKLİ ATV 1000W 0 23.990,00 TL + ÜCRETSİZ KARGO 1200 WATT ELEKTİRİKLİ ÇOCUK ATV . 0 25.491,00 TL + ÜCRETSİZ KARGO Elektrikli Mini Atv 500W 0 24.424,00 TL 19.237,00 TL.

Git

atv araba

Atv Araba

atv araba ile ilgili 243 ürün bulduk Sıralama Pepee Akülü ATV Araba 2 1.589,00 TL % 4 1.526,50 TL Robo LED Işıklı Müzikli Akülü Atv-Motor Kırmızı 7 999,00 TL Ncpline Akülü Atv Araba Jeep 12 Volt Akü Şarj Cihazı Şarz Aleti Adaptör 7 159,00 TL Robo LED Işıklı Müzikli Akülü Atv-Motor Mavi 4 999,00 TL.

Git

atv araba

Akülü Atv Fiyatları ve Modelleri

Kargo Bedava LAKİ TOYS 6v Akülü Atv Araba Motor Motosiklet Siyah Kırmızı Renk 44 799 TL Videolu Ürün Sepete Ekle Sepete Eklendi Kargo Bedava ROBO Led Işıklı Müzikli Akülü Atv-motor Pembe 19 899 TL Sepete Ekle Sepete Eklendi Hızlı Teslimat Kargo Bedava LAKİ TOYS 6v Akülü Atv Araba Motor Motosiklet Siyah Mavi Renk 86 799 TL Videolu Ürün.

Git

atv araba

ATV & UTV MODELLERİ

ATV UTV MODELLERİ T3. Kategori Seçimi. E-A02 AFACAN Elektrikli E-TIREX Elektrikli TIREX 125 Offroad Benzinli TRACT 250 Benzinli THOR UTV 250 Offroad Benzinli THOR UTV 400 Offroad Benzinli JUMBO 700 Benzinli Bilgi Toplumu Hizmetleri. Instagram Facebook Twitter .

Git

atv araba

Motorlu Araç Modelleri ve Fiyatları 24 Ay Taksit ile

Motorlu araçlar arasında motorsikletler de yer alır. ATV . ATV adı verilen motor türü her türlü arazi ve zorlu hava koşullarında kullanabilmek üzere tasarlanan araçlardır. 3,4 ve 6 tekerlekli modelleri bulunduğu gibi tek ya da çift kişilik binme kapasitesine sahip ürün modelleri de bulunur.

Git

Sahibinden Satılık, Kiralık, Emlak, Oto, Alışveriş Ürünleri

Sahibinden Satılık, Kiralık, Emlak, Oto, Alışveriş Ürünleri.

Git

Atv Araba Yarışı Oyunu Oyna

Atv Araba Yarışı İki kişi olarak oynama şansını elde edecek olduğunuz bu oyunda,iki kişilik araba yarışı oyunu bir çok görsel özellikleri ile flash oyunlar arasında güzel bir yarış deneyimi sunacak.

Git

Akülü Araba Fiyatları ve Akülü Araç Modelleri

Akülü araba 24 volt bataryası ile en gerçekçi modeller arasında yer alır. Bu ürünler; geniş hatlara, yüksek kapasiteye ve gerçekçi tasarıma sahiptir. 48 volt akülü arabalar, gaz ve fren pedallarının yanında yumuşak gidon tasarımı ile gerçek bir araba sürme deneyimi sunar. Büyük akülü araba modelleri, çocukların tek .

Git

ARABA YARIŞI OYUNLARI

Burada kamyon, ATV ve motosikletlere yer yok, sadece en hızlı arabalar var! Bu Araba Yarışı oyunlarında Lamborghini, Ferrari ve diğer birinci sınıf araçlar elinin altında. Bitiş çizgisine kadar bir Bugatti Veyron sürme becerisine sahip misin gör. Ya da Japon etkileri olan bir sokak araba yarışı turnuvasına katıl.

Git

Atv Araba Yarışı Oyunu Oyna

Atv Araba Yarışı Nasıl Oynanır? Atv Araba Yarışı Oyunu Oyna. İki kişilik Atv yarışı bu oyun ile birlikte artık hem eğlenmek hemde yarış konusunda ki yeteneklerinizi tek tek ortaya koymaya var mısınız. Başarılı olanın kazanacağı bu yarış da bakalım kimler daha iyi bu direksiyon oyununda artık anlaması daha kolay olacaktır.

Git

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
İlginizi Çekebilir
araba sigorta