1. Anasayfa
 2. Otomobil

Land Rover

Land Rover

İngiliz otomotiv şirketi Land Rover tarafından üretilen, uluslararası marka özelliği taşıyan araçlar, zorlu arazi koşullarına karşı sağlam ve dayanıklıdır. Land Rover araçları, aralarında SUV’lerin de olduğu çok çeşitli araçların üretilmesini sağlamaktadır.

Land Rover araçlarının özellikleri arasında her yol koşuluna uygunlik, konforlu ve rahat yolculuk imkanı, dayanıklılık, güvenlik, dizel dizayn, benzinli motorlar ve yüksek performans gibi birçok özellikler bulunmaktadır. Land Rover araçlarının 4×4 hareketi ile rahatlıkla ilerleyebilmesi, tüm off-road koşullarını göz önünde bulundurarak tasarlanmıştır.

Land Rover araçlarının dış cephe tasarımları da, diğer özellikleri kadar şıktır. Her ne kadar araçların tasarımı göz doldurucu olsa da, özellikle SUV modelleri aynı zamanda çevreye duyarlı bir yaklaşımla üretilmiştir.

Land Rover araçları, her türlü koşulda kullanılabilen ve çevreye duyarlı olarak üretilen zorlu arazi araçlarıdır. Marka, araçlarının sağladığı konforu, dayanıklılığı ve güvenliğiyle, araba sahiplerinin beklentilerini karşılamaktadır.

land rover

Land Rover’ın Tarihi

Land Rover, 1945 yılında İngiliz’in Rover Şirketinin ürettiği ilk aracı olarak ortaya çıktı. İngiltere’de, off-road hafif ticari araçların üretiminde öncü rol oynayan Land Rover, bugün dünya çapında tanınmış bir marka haline geldi.

Land Rover’ın üretimini başlatan Rover Şirketi, İkinci Dünya Savaşı sırasında İngiliz hükümetine askeri araç üretmek için kurulmuştu. Şirket, daha sonra Land Rover markasına sahip olan ilk aracı üretti. Bu araba, savaş sırasında askeri amaçlar için kullanılıyordu ve doğal olarak oldukça dayanıklıydı.

Land Rover, ilk başta yalnızca askeri kullanıma yönelik olarak üretildi. Ancak, 1950’lerin başında, şirket bütün dünyaya yayılmaya ve ticari iş amaçlı araba üretmeye başladı. İlk olarak, ürettikleri aracın adı Land Rover Series I olarak belirlendi.

Land Rover, tarih boyunca off-road arabalarının üretiminde öncü oldu. Şirketin ürettiği arabaların çoğu, benzinli ve dizel motorlarla donatıldı. 1960’larda, şirket ayrıca, daha konforlu ve lüks arabaların üretimini de başlattı. 1991’de, Range Rover modeli çıktı, bu araba, off-road arabalar için yeni bir standart oluşturdu.

Bugün, Land Rover daha çok lüks ve konforlu arabalar üretiyor. Yine de, şirketin ürettiği arabaların çoğu off-road arabalarının özelliklerini ve güvenilirliğini elde etmek için tasarlanmıştır. Land Rover, aynı zamanda, kullanımı kolay ve dayanıklı arabalar üretmeye devam ediyor. Bu arabalar, diğer müşterilerinin ailelerinin ve arkadaşlarının güvenli bir şekilde seyahat etmelerini sağlamak için tasarlanmıştır.

Land Rover, yıllardır sürücülerin isteklerini karşılamak için tasarlanmış olan yüksek kaliteli arabalar üretiyor. Şirket, araçlarına sunduğu üstün kalite ve performansla dünya çapında tanınmış bir marka haline geldi.

land rover

Land Rover’ın Teknolojik Yapısı

Land Rover, İngiltere’de üretilen bir markadır. Üretilen modeller, görevleri kolayca yerine getirmek için teknolojik olarak uyarlanmıştır. Land Rover’ın teknolojik yapısı, aracın çevre koşullarına dayanıklı olmasını sağlamak için tasarlanmıştır. Land Rover modelleri, off-road kullanımı için üretilmiştir. Bu araçlar, toprak, çamur, kum gibi zorlu koşullarda yüksek performans ile tüm zorlukları aşmak için tasarlanmıştır.

Land Rover modelleri, aracın durumunu bilmek için güncel veriler sağlar. Ayrıca, aracın konumu ve şeridi izlenebilir. Tüm aracın mekanik parçalarının sık sık kontrol edilmesi gereken yerleri için Land Rover, özel olarak tasarlanmış sistemler sunmaktadır. Yüksek teknoloji ile kontrol edilebilir yüksek performanslı süspansiyon sistemleri, aracın tüm ortamlardaki yola dayanıklı ve yüksek konfor sağlamasını sağlamaktadır.

Land Rover modelleri, benzinli ve dizel motorlarla üretilmektedir. Bazı modeller, hibrit teknolojisi de kullanır. Bu, aracın daha düşük yakıt tüketmesini sağlamak ve daha düşük emisyonlar için aracın tüm zorlu yolları rahatça kullanmasını sağlar. Land Rover, mevcut modellerinde sürücü desteği sistemleri ile seyahat sırasında aracın daha güvenli bir şekilde sürülmesini sağlamaktadır. Çarpışma önleyici sistemler, ters arka park sensörleri, yokuş kalkış desteği ve aktif arama sistemi aracın içindeki sürücünün güvenliğini sağlar.

Land Rover’ın teknolojik yapısı, aracın çevreye dost çalışmasını sağlamak için tasarlanmıştır. Araç, boşaltma oranının düşük olmasını sağlayan dizel motorlar ile üretilmektedir. Land Rover modelleri, aracın tüm çevresel standartları karşılamasını sağlamak için üretilmiştir. Land Rover, aracın performansını maksimize etmek için üretilmiş özel çevresel sistemleri kullanmaktadır. Tüm bu teknolojiler, aracınızın verimliliğini arttırmak ve daha düşük yakıt tüketimini sağlamak için tasarlanmıştır.

land rover

Land Rover’ın Performansı

Land Rover markası, gelişmiş teknoloji ve güvenlik özellikleri ile öne çıkan bir araç markasıdır. Aynı zamanda, güç ve yüksek performansa sahip olan modelleri ile fark yaratır. Land Rover modellerinde, çok iyi bir manevra kabiliyeti, düşük duman üretimi ve üst düzey çekiş gücüne sahiptir. Yüksek performansları, Land Rover arabalarının acil durumlarda ve çalışma koşullarında kullanılabilecek donanımları sunmak için tasarlanmıştır. Land Rover arabalarının kullanıcıları, sert yollar üzerinde daha konforlu sürüş, dayanıklı yapılar ve kaliteli yönetim sunar. Land Rover modelleri, araçtaki dijital haritalama teknolojisi, çoklu hareket ve motor kontrolleri ile donatılmıştır. Ayrıca, bu modellerde dahili sürüş yardımcı sistemleri bulunmaktadır. Bu sistemler, aracın sürücüsüne aracın kontrolü sağlamasına ve aracın zorlu arazilerde güvenli olarak kontrol edilmesine yardımcı olurlar.

Land Rover modellerinde bulunan güvenlik özellikleri arasında çarpışma emniyet sistemi, güvenlik hava yastıkları, yakıt emniyet sistemi, kilitlenen diferansiyel, geniş arka koltuk alanı ve geri kameralar sayılabilir. Land Rover modellerinde, üst düzey güvenlik sistemleri ve özellikleri ile güvenlik önlemleri alınır. Land Rover araçları, yüksek performans ve konfor sağlamak için tasarım ve teknolojiyi bir araya getirir. Land Rover arabalarının pek çok özelliği bulunmaktadır. Bu özellikler arasında yüksek sürüş konforu, yüksek torklara ve güvenliğe sahip yapıları, düşük yakıt tüketimi ve çok fonksiyonlu donanımları sayılabilir.

Land Rover modellerinin fiyatları, rekabetçi fiyat seviyelerinde tutulmaktadır. Land Rover markasının arabaları, uygun fiyatlar ile çok iyi donanımlar sunmaktadır. Land Rover arabalarının fiyatları, aracın özellikleri, donanımları ve modellerine göre değişmektedir. Bu arabaların yakıt tüketimleri de düşüktür. Land Rover arabalarının yakıt tüketimleri, aracın özellikleri ve türüne bağlı olarak değişmektedir. Bu arabalar, düşük yakıt tüketimleri ile çevreci ve ekonomik seçenekler sunmaktadır.

Land Rover markasının arabaları, yüksek performans ve güvenlik özellikleri ile öne çıkan bir seçenektir. Bu arabaların fiyatları, aracın özelliklerine ve donanımlarına göre değişmektedir. Land Rover markasının arabaları, konfor, verimlilik ve güvenlik özellikleri arasında uygun fiyatlar ile çok iyi donanımlar sunmaktadır. Land Rover markasının arabalarının, düşük yakıt tüketimleri ile çevreci ve ekonomik seçenekler sunmaktadır.

land rover

Land Rover’ın Tasarımı

Land Rover, adından da anlaşılacağı gibi, arazi araçları üreten büyük bir otomotiv markasıdır. Markanın tasarımları son derece gelişmiş ve teknolojik özelliklerle donatılmıştır. Land Rover’ın tasarımları, yakıt efektifliği ve yüksek performans konusunda müşterileri memnun eder. Land Rover güvenilirliği ile ünlüdür ve markanın ürettiği her modelde kaliteyi göz önüne almak için titiz bir çalışma yürütür. Mekanik ve güvenlik özellikleriyle, Land Rover’ın tasarladığı araçlar önde gelen çevresel standartlara uyumludur.

Model seçenekleri açısından bakıldığında, Land Rover’ın tasarımları, kullanıcının tercihine göre modellenmiş araçlar sağlar. Bu modele göre, Land Rover’ın ürettiği araçlar arasında; Standart Çekiciler, SUV’lar, Pick-up’lar, Lüks Sedanlar ve Mini Araçlar bulunmaktadır. Bunlar hem kullanıcının konforu hem de çevresel etkileri ön planda tutan tasarımlara sahiptir.

Land Rover’ın tasarımlarının diğer otomotiv markalarından farklılık gösterdiğini söylemek yanlış olmaz. Özellikle teknolojik alanda, ürettikleri araçları, gelişmiş özellikler ile donatmaktadırlar. Her bir aracın, konfor, güvenlik ve teknolojik özellikleri ön planda tutulmaktadır. Ayrıca, aracın yakıt tüketimini azaltacak özellikler de mevcuttur. Örneğin, Land Rover, araçlarının en iyi yakıt efektifliğinden yararlanmak için, yüksek sabit sürüş sistemlerinin geliştirilmesi için çalışma yürütmektedir.

Diğer yandan, tasarımları konusunda Land Rover, lüks otomotiv tasarımlarının en iyilerinden biri olarak kabul edilmektedir. Land Rover araçlarının tasarımları, kullanıcılara konfor ve estetik görünüm sunmak için tasarlanmıştır. Land Rover, kullanıcılarının emniyetli ve keyifli bir sürüş deneyimi yaşamalarını sağlamak için aracın iç ve dış tasarımını geliştirmektedir.

Land Rover’ın tasarımı, kullanıcıların gereksinimlerini karşılayacak şekilde tasarlanmıştır. Aynı zamanda, markanın tasarımı her zaman kaliteyi ve performansı ön plana almaktadır. Teknik performans açısından, markanın arabaları kullanıcıların yakıt tüketimlerini azaltmak için tasarlanmıştır. Son olarak, markanın arabalarının tasarımı, çevresel standartlara uygun olarak, tüketicilerin konfor ve güvenliklerini en üst düzeyde tutmak için geliştirilmiştir.

land rover

Land Rover’ın Modelleri

Land Rover, İngiltere yapımı bir araç markasıdır. Land Rover, jeep tarzı araçların aksine, lüks, zarif ve şık bir tasarıma sahiptir. Land Rover’ın modelleri, aşağıda listelenmiştir.

 • Range Rover Evoque
 • Range Rover Velar
 • Range Rover Sport
 • Range Rover Autobiography
 • Discovery Sport
 • Defender

Tüm Land Rover modelleri, zengin özellikleri ve aşağıdaki özellikleri ile donatılmıştır:

Özellik Açıklama
Ağır ve konforlu sürüş Land Rover’lar, Dijital Motorlar ve Terrain Response Teknolojisi ile donatılmıştır.
Gösterge paneli Araç, güç kullanımınız hakkında bilgiler veren bir gösterge paneli ile donatılmıştır.
Kamera görüntüsü ile güvenlik sistemi Araç, ön ve arka güvenlik kameraları ile donatılmıştır.

Land Rover’lar, çeşitli motor seçenekleri ile de donatılmıştır. Tüm modeller, benzinli ve dizel motorlar için güç seçenekleri sunmaktadır. Bazı modeller, elektrikli ve hibrit motorlar için de seçenekler sunmaktadır.

Land Rover modellerinin fiyatları, model ve seçeneklerinize bağlı olarak değişmektedir. Fiyat aralığı, 30.000 TL ile 150.000 TL arasındadır.

Land Rover, güvenlik, konfor, üstün performans ve güncel teknolojileri ile ön plana çıkan bir markadır. Ayrıca, Land Rover arıza durumunda, kaliteli servis hizmeti ile de öne çıkıyor.

land rover

Land Rover

Land Rover Türkiye Resmi Web Sitesi. Borusan Otomotiv’in distribütörü olduğu ödüllü SUV Land Rover araçlarını inceleyin ve modellerini keşfedin.

Git

land rover

Fiyat Listesi

Borusan Otomotiv Pazarlama ve Ticaret A.Ş., ©Land Rover 2023 Görseller, donanımlar ve teknik özellikler hakkında önemli not Yarı iletkenlerle ilgili olarak global ölçekte yaşanan sıkıntı, şu anda araç üretimiyle ilgili teknik verileri, opsiyonların kullanılabilirlik durumunu ve üretim sürelerini etkilemektedir.

Git

land rover

Land Rover’ınızı Tasarlayın

Borusan Otomotiv Pazarlama ve Ticaret A.Ş., ©Land Rover 2023 Görseller, donanımlar ve teknik özellikler hakkında önemli not Yarı iletkenlerle ilgili olarak global ölçekte yaşanan sıkıntı, şu anda araç üretimiyle ilgili teknik verileri, opsiyonların kullanılabilirlik durumunu ve üretim sürelerini etkilemektedir .

Git

land rover

Yeni Range Rover

İlgilendiğiniz model ile ilgili tüm sorularınızı Land Rover Canlı Destek üzerinden sorabilirsiniz. SİZİ ARAYALIM. Daha fazla bilgi almak için formu doldurun, biz sizi arayalım. WLTP, binek araçlar için standart hale getirilmiş yakıt tüketimi ve CO2 rakamlarının hesaplanmasında kullanılan yeni resmi AB testidir.

Git

land rover

Yeni Range Rover Sport

Yeni Range Rover Sport Dynamic, ayırt edici tasarım dokunuşlarına sahiptir. Satin Burnished Copper detayları, benzersiz tampon tasarımı ve Mat Graphite kaplamaları aracın iddialı duruşunu vurgular. 360° GÖRÜNÜMÜ KEŞFEDİN.

Git

Land Rover Defender

Dayanıklı, yetenekli ve durdurulamaz. Karşınızda Land Rover Defender. 70 yıllık yenilikçiliği ve gelişimi temsil eden bu ikonik 4×4 ila tanışmak için Defender’ı keşfedin.

Git

Range Rover Velar

Range Rover Velar Edition, avangart görünümüyle tanınan bir modeli daha da üst bir seviyeye taşıyor. Siyah kontrast tavan, kayar panoramik tavan camı ve siyah detayların şekillendirdiği ilerici tasarım, 20 inçlik siyah jantlarla mükemmel bir şekilde tamamlanıyor.

Git

Land Rover

Jaguar Land Rover Limited: Registered office: Abbey Road, Whitley, Coventry CV3 4LF. Registered in England No: 1672070. Smart Settings is intended to be released as part of a future wireless software update. Software development and releases are subject to movements in planning and programming, and dates may be subject to change.

Git

Anasayfa

LAND ROVER CANLI DESTEK. İlgilendiğiniz model ile ilgili tüm sorularınızı Land Rover Canlı Destek üzerinden sorabilirsiniz. ONLINE SERVİS RANDEVUSU . Land Rover Yetkili Servisi’nden servis randevunuzu hızlıca alın. E-BROŞÜRLER. Land Rover araçları hakkında daha fazla bilgi alın. BİZİMLE İLETİŞİME GEÇİN.

Git

Land Rover Servis Anıl Oto

Hakkımızda. Land Rover Servis Anıl Oto genel merkezi Maslak’ta bulunmaktadır, aynı zamanda Bostancı şubesi ile de tüm Land Rover Range Rover, Velar, Evoque, Sport, Defender, Discovery, Freelander araçların servis, tamir, bakım, onarım, yedek parça ve ikinci el satışında siz müşterilerine 1997 senesinden bu yana Özel .

Git

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
İlginizi Çekebilir
bentley