1. Anasayfa
 2. Otomobil

Otomobil Seramik Kaplama

Otomobil Seramik Kaplama

Son zamanlarda, otomobiller için ek marş koruması sunan özel kaplamalar sıkça tercih edilmektedir. Otomobil seramik kaplama, araçlar için bir koruma çözümüdür ve cilalı bir görünüm ve performans sağlar. Seramik kaplama, kullanıcıların araçlarının iç ve dış yüzeylerinde kolayca uygulanabildiği ve ömür boyu koruma sağladığı için özellikle tercih edilmektedir.

Otomobil seramik kaplama, kalıcı ve zamana dayanıklıdır ve birçok araç güzelleştirme faydası sunar. Basit bir uygulama ile uygulanabilir ve araçlarınızın küçük çiziklerden ve lekelerden korunmasını sağlar. Seramik kaplama aracınızın dış görünümünü geliştirir, parlak bir görünüm kazandırır ve şık bir görünüm sağlar. Aynı zamanda aracınızı çiziklerden ve lekelerden korur ve aracınızın eski görünümünü korur.

Otomobil seramik kaplama, araçlarınızdan maksimum fayda sağlamanızı sağlayan bir korumayı sağlar. Seramik kaplama, aracınızın hava kirliliğine karşı korumasını artırır ve araçlarınızın içinde tehlikeli karbon bileşenleri oluşumunu önler. Ayrıca, seramik kaplama, aracınızın parlaklığını korur ve araçlarınızın iç ve dış yüzeylerinde sürtünmeyi azaltır. Bu, aracınızın tüm zorlu koşullarda korunmasını ve aracınızın ömrünü uzatmayı sağlar.

Otomobil seramik kaplamalarının kullanımı, araçlarınızın her türlü zorlu koşullara dayanmasını sağlarken, aracınızın güzelliğini ve parlaklığını korur. Seramik kaplama, kolayca uygulanabilir ve aracınızın dış ve iç yüzeyleri için mükemmel bir koruma sağlar. Seramik kaplama, aracınızın çiziklerden, yıpranmadan, lekelerden ve kimyasallardan korunmasını sağlayarak aracınızın ömrünü uzatır ve aracın performansını artırır.

otomobil seramik kaplama

Otomobil Seramik Kaplamanın Faydaları

Otomobil sahipleri artık sahip oldukları arabaların güzelliğini ve dayanıklılığını sağlamak için seçim yapabilecekleri çok sayıda seçenek arasından birini seçebilirler. Bunlardan bir tanesi de otomobil seramik kaplamadır. Seramik kaplama arabanın parçalarının korozyon ve diğer çeşitli darbelerden korunmasını sağlayarak arabanın ömrünü uzatmada ve arabanın görünümünü iyileştirmede katkıda bulunur. Otomobillerin parçalarının korunması için kullanılan otomobil seramik kaplaması, arabanın güzelliğine ve dayanıklılığına katkıda bulunur. İlk olarak arabanın yüzeyini yüksek sıcaklıkta işlemek için kullanılan bir malzemedir. Seramik kaplama arabanın yüzeyini su ve çeşitli kimyasallardan koruyarak, arabanın ömrünü uzatmada önemli bir rol oynar. Bu ürün arabanın parçalarını, korozyon ve tozdan etkilenmeden korur.

Otomobil seramik kaplamasının kullanılması sayesinde otomobil yüzeyinde oluşacak olan yüksek sıcaklıkların etkisi azaltılır. Bu, arabanın parçalarının daha uzun süre dayanabilecekleri anlamına gelir. Seramik kaplama arabanın çizilmelere ve hasar görmüş yüzeylere karşı daha hassastır. Yüzey korozyonu veya diğer kimyasal etkilerden dolayı oluşabilecek ciddi hasarlara karşı araba koruması sağlar. Otomobil seramik kaplaması arabanın görünümünü de iyileştirir. Arabanın yüzeyi, kaplamanın uygulanmasından sonra daha parlak ve canlı renkler alır. Seramik kaplamanın kullanılması, arabanın tüm yüzeylerinde tutunmasını ve arabanın görünümünü iyileştirmesini sağlar. Kaplama, aynı zamanda arabanın yüzeyini korurken, arabanın her parçasının üzerinde tutunmasını da sağlayacaktır. Buna ek olarak, otomobil seramik kaplamalarının uygulanması sırasında kullanılan kimyasal ürünler çevreye zarar vermez.

Otomobil seramik kaplamanın kullanımı sayesinde arabanın güzelliği ve dayanıklılığı artar. Arabanın parçalarını daha uzun süre koruyacak ve arabanın ömrünü uzatacak olan otomobil seramik kaplaması, arabalar için çok önemli bir üründür. Seramik kaplama arabanın görünümünü iyileştirirken, arabanın yüzeyini korozyon ve diğer kimyasal etkilere karşı korur. Seramik kaplama, arabanın yüzeyini, korozyon ve diğer kimyasal etkilere karşı korur. Seramik kaplama, arabaya daha parlak ve canlı renkler kazandırır. Seramik kaplama kullanımı, arabanın tüm parçalarının üzerinde tutunmasını ve kimyasal ürünlerin çevreye zarar vermemesini de sağlar.

otomobil seramik kaplama

Otomobil Seramik Kaplama Fiyatları

Otomobiller için uygulanan seramik kaplama, son zamanlarda çok popüler olmuştur. Otomobil seramik kaplama fiyatları, otomobillerdeki koruma seviyesinden bağımsızdır. Seramik kaplama, yüksek sıcaklık ve UV ışınlarına karşı oldukça dirençli olan bir revizyonu koruma sağlar. Seramik kaplama, otomobil cilalama yöntemlerinden daha kalıcı ve uzun süreli bir koruma sağlamaktadır. Otomobil seramik kaplama, aracın bakımı için de önemlidir.

Otomobiller seramik kaplama uygulaması için çeşitli fiyatlar ödemek zorundadır. Otomobil seramik kaplama fiyatları, detayların karmaşıklığına, aracın büyüklüğüne veya kaplamaya kullanılan maddeye göre değişmektedir. Otomobil seramik kaplama için ortalama fiyatlar çoğu durumda 1.000 TL ile 2.500 TL arasında değişmektedir. Fiyatlar aracın boyutuna ve detayların karmaşıklığına göre farklılık gösterebilir. Günlük kullanıma tabi tutulacak araçlar için, daha kalıcı bir koruma sağlayacak daha pahalı bir mineral kaplama da uygulanabilir. Otomobil seramik kaplama için ödenen bu fiyatlar, normal aracın temizliğiyle kıyaslandığında çok daha uygun fiyatlar sunmaktadır.

Otomobillere seramik kaplama uygulanmasının bazı avantajları vardır. İlk olarak, birden çok kirleticinin araca zarar vermesini önlemek için araca koyu renkli bir kaplama uygulanabilir. Otomobilin daha güçlü bir koruma sağlamasının yanı sıra, aracın görünümüne bakımından da önemli bir artış sağlar. Seramik kaplama araçların, yağmur, kar, kir ve mühür kalıplarına karşı daha az hassaslaşmasını sağlar. Otomobil seramik kaplama aracın temizliğini kolaylaştırır. Seramik kaplama, araçların karasal iklimlerde görev yapmasını sağlayarak, aracın direnci ve uzun ömürlülüğünü arttırır.

Günümüzde otomobillere seramik kaplama uygulanması, birçok kişi tarafından tercih edilmektedir. Otomobillerin arıza ya da hasarlı parçalarının daha uzun süre dayanmasını sağlayan seramik kaplama, güvenli ve konforlu bir sürüş sağlamaya yardımcı olabilir. Ayrıca, otomobil seramik kaplama uygulamasının fiyatları da çok uygun olduğundan, aracın korunması için zarurlu bir gider olarak kabul edilmektedir.

Koruma Seviyesi Seramik Kaplama Fiyatı
Normal 1.000 TL – 2.500 TL
Güçlü 2.000 TL – 4.000 TL
VIP 4.000 TL – 6.000 TL

Otomobil seramik kaplama uygulaması, aracın korunması açısından önemlidir. Ancak, aracın temizliği için de oldukça önemlidir. Seramik kaplama, aracın temizliğini kolaylaştırır. Otomobil seramik kaplama fiyatları, aracın büyüklüğüne, detayların karmaşıklığına ve kullanılan maddeye göre değişiklik göstermektedir. Bu nedenle, aracın korunmasının yanı sıra, aracın temizliği için de seramik kaplama uygulanması önerilmektedir.

otomobil seramik kaplama

Otomobil Seramik Kaplama İşlemi Nasıl Yapılır?

Otomobil seramik kaplama, aracın her tarafına yeni bir görünüm kazandırarak aracın güzelliğini ve parlaklığını artırma işleminden oluşur. Bu işlem, aracın iç, dış ve bölmelerinde, aracın korunmasını sağlayan özel bir kaplama uygulaması ile gerçekleştirilir. Genel olarak bu işlem, aracın dayanıklılığını arttırmak, aracın güzelliğini korumak ve aracın parlaklığını artırmak için yapılır. Aracın her yüzeyinde kullanılan seramik kaplama, aracın parlaklığını ve güzelliğini korumak için dayanıklı bir koruma sağlar. Aynı zamanda aracın her tarafının izole edilmesini sağlar ve aracın korozyona karşı dayanıklı olmasını sağlar.

Otomobil seramik kaplama işleminin birçok faydası vardır – aracın rengini koruma özelliği, aracın parlaklığını koruma özelliği, aracın her tarafının korozyona karşı korunması ve aracın üzerinde oluşan tozu ve lekeleri önleme özelliği. Bu koruma, aracın her tarafının, yağmur, toz ve çamur gibi dış etkenlerden etkilenmesini önler ve aracın üzerindeki lekeleri önler. Seramik kaplama kullanılan aracın renkleri ve parlaklığı, aracı kullanan kişiye büyük kolaylıklar sağlar. Seramik kaplama özellikle aracın metal parçalarını korur ve uzun süre dayanıklılık sağlar.

Otomobil seramik kaplama işlemi, aracın her tarafını koruma ve parlaklığını arttırma işlemi için yapılır. Bu işlemin uygulanması için çok kapsamlı bir işlem gerekir. İlk olarak temizlik işlemi yapılır. Bu aşamada aracın her tarafı cilalı bir makine ile temizlenir. Ardından, aracın her tarafına koruyucu bir katman uygulanır. Bu, aracın korunmasını sağlayacak özel bir koruyucu kaplama içerir. Son olarak, aracın her tarafına seramik kaplama uygulanır. Bu işlem aracın her tarafına mükemmel bir görünüm kazandırarak aracın güzelliğini ve parlaklığını artırır.

Otomobil seramik kaplama işlemi, aracın her tarafına koruma ve parlaklık sağlamak için uygun bir seçenektir. Bu işlemin uygulanması için aracın her tarafında cilalanması ve koruyucu bir katman kullanılması gerekir. Seramik kaplama kullanılan aracın rengi ve parlaklığını, aracı kullanan kişiye büyük kolaylıklar sağlar. Seramik kaplama özellikle aracın metal parçalarını korur ve uzun süre dayanıklılık sağlar. Son olarak, bu işlem aracın her tarafına mükemmel bir görünüm kazandırarak aracın güzelliğini ve parlaklığını artırır.

otomobil seramik kaplama

En İyi Otomobil Seramik Kaplama Markaları

Otomobillerin günümüzde sunduğu çeşitli zorlukların üstesinden gelmek için, seramik kaplamaların çok önemli bir görev üstlenmesi gerekmektedir. Bu kaplamalar aracın parlak ve kusursuz görüntüsünü sürdürmesine yardımcı olurken, aynı zamanda aracın dayanıklılığını da artırarak kirlenmeye ve çizilmeye karşı korur. Seramik kaplama, özellikle güneşin zararlı ışınlarına karşı aracı korur ve aracın parlak görünümünün uzun süre kalmasını sağlar. Fakat, farklı markaların seramik kaplamalarının çeşitli özellikleri bulunmaktadır. Bunlar, yaşlanmayı yavaşlatmak ve aracın çizilmesini ve kirlenmesini engellemek için güvenilirliğini artırmak için. Bu nedenle, aracınıza seramik kaplama yapmayı düşünüyorsanız, en iyi seramik kaplama markalarını bilmeniz önemlidir.

En iyi seramik kaplama markaları arasında en önemlisi Armor Shield IX olmakla birlikte, Ceramic Pro ve Gtechniq de oldukça popülerdir. Bu markalar aracınızın sert ve kalıcı koruma sağlamasını sağlamalarının yanı sıra, kaliteli bir görünüm ile donatılmıştır. Ayrıca, bu markalarının seramik kaplamaları çevre dostu olarak tanınmaktadır. Bu kaplamalar aracın üst yüzeyini korurken, aynı zamanda çevreye zarar vermeyen ürünlerdir.

Tüm bu markaların kaplamaları aynı şekilde çalışmaz, farklı özellikleri vardır. Armor Shield IX‘in seramik kaplaması aracın küçük lekelerden ve taşlardan korunmasını sağlar. Ayrıca, aracın üst yüzeyinde oluşan ışığın parlaklığını korur. Ceramic Pro‘nun seramik kaplaması, aracın gövdesini dayanıklılık kazanırken, güneşin zararlı ışınlarından korur. Gtechniq, aracın uzun süre parlak görünümünü korurken, aracın çizilmesini ve kirlenmesini engelleyen özellere sahiptir.

Otomobillerinize uygulayacağınız seramik kaplama, aracınızın uzun ömürlü, güvenilir ve kaliteli bir servis sağlamasını sağlamalıdır. Bu nedenle, aracınıza seramik kaplama yapmayı planlarken, en iyi seramik kaplama markalarını araştırmalı ve hangi markanın en iyi özelliklere sahip olduğunu araştırmalısınız. Farklı markaların seramik kaplamalarını karşılaştırarak, kötü bir seçim yapmamak için yeterli bilgiye sahip olmalısınız.

Marka Özellikler Fiyat
Armor Shield IX Küçük lekelerden ve taşlardan koruma
Uzun süreli parlaklık koruma
750-900 TL
Ceramic Pro Güneş ışınlarından koruma
Dayanıklılık kazanma
1100-1500 TL
Gtechniq Parıl parlak görünüm
Çizilme ve kirlenmeyi önleme
1250-1600 TL

otomobil seramik kaplama

Otomobil Seramik Kaplama Uygulaması Sonrası Durumlar

Otomobillerin özellikle kış aylarında hava koşullarına karşı dayanıklı olarak geçirilmesini sağlamak için, günümüzde otomobil seramik kaplama uygulamaları oldukça popüler hale gelmiştir. Otomobil seramik kaplama uygulaması ile aracınızın parlaklığını ve dayanıklılığını arttırabilirsiniz. Seramik kaplama, aracınızın lastiklerinden araca kadar oluşan tüm bölümleri kapsayan veya tek tek bölgelerini kapsayan bir uygulamadır.

Otomobillerin seramik kaplama uygulamasının önemli faydaları vardır. Bunlar arasında; aracın korunması, soğuk ve sıcak hava koşullarına dayanıklılık, cilalı bir görünüm, kir ve toz emme yeteneği, suya dayanıklılık, kolay temizlenme, anti-statik özellikleri, aracın yüzeyindeki darbe ve çiziklerin önlenmesi gibi özellikler sayılabilir. Otomobillerin seramik kaplama uygulaması, aracın temiz ve parlak görünmesini sağlayarak aracın güzelliğini iki katına çıkarmaktadır.

Otomobiller için seramik kaplama uygulamasının fiyatları, aracın boyutuna ve hangi bölgelerin kaplanacağına göre değişiklik göstermektedir. Otomobil seramik kaplama uygulamasının ne kadar süreceği, aracın durumuna ve bölgelerin kaplanma derecesine göre değişmektedir. Seramik kaplama uygulamasını yaptıran yetkili servisler, araca uygun şekilde seçilen seramik kaplama ürünlerini kullanmaktadır. Seramik kaplama uygulamasının araca verdiği koruma aracın daha uzun süre temiz kalmasını sağlamaktadır.

Otomobil seramik kaplama uygulaması yapıldıktan sonra, aracın kullanımına kısa bir süre ara verilmesi önerilmektedir. Bu süreçte aracın daha çok korunması amaçlanmıştır. Kaplama işlemi sonrası aracın kaportasına dikkat edilmelidir. Kaplama işlemi öncesi temizlenmiş olan aracın kaportasının, kaplama işlemi sonrası daha temiz olması sağlanmalıdır. Kaporta kirlenmeden önce temizlenmelidir.

Otomobillerin seramik kaplama uygulaması yapılması sonrası aracın korunması sağlanmış olacaktır. Sonuç olarak, otomobiller için seramik kaplama yapılması aracın arızalarının azalmasına, aracın estetik görünümünün korunmasına ve aracın kullanım ömrünün uzamasına yardımcı olmaktadır.

otomobil seramik kaplama

Araç Seramik Kaplama Fiyatları

Oto seramik kaplama uygulaması aracın dış kaporta aksamında meydana gelebilen otomobil boyasında çizik çatlak ve dökülmelerin önüne geçmek için uygulanan; boyayı koruyan ve aracın daha uzun süre ilk günkü gibi görünmesini sağlayan bir koruma yöntemidir.

Git

otomobil seramik kaplama

Seramik Kaplama Fiyatları, Markaları ve Çeşitleri

Seramik Kaplama .

Git

otomobil seramik kaplama

Seramik Kaplama Modelleri & Fiyatları

Auto Ceramix Sıvı Seramik Kaplama 3+1 36 349,00 TL Garage Bulls Plastik Seramik Kaplama 30 ml 1.270 168,00 TL Reklam Duprom X1 Leke ve Çizik Önleyici Nano Seramik Kaplama – Araç Boya Koruma- Evrensel Temizleyici ile Birlikte Ultra Parlaklık – 3 Yıl Etkin Koruma 50 ml. 153 1.049,02 TL.

Git

otomobil seramik kaplama

Seramik Kaplama Nedir? Nasıl Yapılır?

Seramik kaplama, asitli maddelerin boya üzerindeki katmanla reaksiyona girmesini önleyerek araç üzerinde oluşabilecek asit lekelerinin önüne geçiyor. Doğru uygulamayla yapılan bir seramik kaplama araç yüzeyini hidrofobik bir karaktere büründürüyor. Bu da araçla temas eden suyun daha hızlı akması anlamına geliyor.

Git

otomobil seramik kaplama

AutoClub

per araç Tüm Otomobillere Uygun 4×4 – SUV 7500T per araç Tüm Araçlara Uygun Artık Online Olarak Hizmetlerimizi Satın Alabilirsiniz. İncelemekte olduğunuz ürünü artık çok daha hızlı satın alabilir ve rezervasyon yaptırabilirsiniz. Online Alışveriş İçin Tıkla Seramik Kaplama | Lotus Evora 410 Sport | AutoClub Watch on Seramik Kaplama Nedir?.

Git

Araç Kaplama Fiyatları 2023 Güncel

Araç kaplama fiyatları İstanbul, Ankara, İzmir, Antalya, İzmir, Adana , Samsun ve diğer tüm illerde hemen hemen birçok kaplama firması bulunmaktadır. Aracınızın marka ve model serisi kaplama açısından hiç önemli değildir. Aracınız BMW, Audi, Hyundai, Honda, Renault, Skoda, Fiat, Opel veya Tofaş serisi olabilir. Bunun herhangi bir önemi yoktur.

Git

Araç Seramik Kaplama Fiyatları 2023

Ortalama Fiyat. 1000 TL – 6000 TL. En uygun Araç Seramik Kaplama fiyatları Armut’ta seni bekliyor. Profesyonel ve güvenilir Araç Seramik Kaplama hizmeti almak istersen talep oluşturabilir, gelen Araç Seramik Kaplama fiyatlarını karşılaştırabilir ve ihtiyacını kolayca karşılayabilirsin. Araç Seramik Kaplama Fiyatı Hesapla.

Git

Araba Kaplama Fiyatları

Araç Kaplama. Seramik kaplama; Folyo kaplama; Sim kaplama; Mat kaplama; Altın kaplama; Kamuflaj kaplama; Araç Seramik Kaplama Fiyatları 2023. Araba Kaplama Fiyatları Seramik kaplamalar araç boyalarını korumak için yapılan bir kaplama çeşididir. Seramik kaplama fiyatları ise günümüzde ortalama 1500- 4500 TL arasında değişebilmektedir.

Git

CERAMIC Z

Z-Gloss® Seramik Kaplama , Ziebart’ın otomobilinizin boyasını mümkün olan en uzun süre korumak için 60 yıllık tecrübesi ile geliştirdiği gerçek seramik kaplamadır. Z-Gloss® Seramik Kaplama otomobilinizin boyasına kusursuz bir şekilde tutunur.Oluşturduğu güçlü ve koruyucu seramik 9H sertlik derecesi ile aracın boyasını olumsuz dış etkenlere karşı bir zırh gibi .

Git

Seramik Kaplama Öncesi Yapılması Gerekenler?

Seramik Kaplama Öncesi. Çizik dolgu işlemi, oto seramik kaplama uygulamasından maksimum verim almak için çok önemlidir. Mevcut görünür çiziklerin olduğu yüzeye seramik kaplama uygulamaktan kaçının. Yüzey yıkanır, şampuanlanır ve kil çubuğu uygulaması ile kusurlar giderilir. Seramik kaplamayı uygulamadan önce son aşama .

Git

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
İlginizi Çekebilir