1. Anasayfa
 2. Otomobil

Peugeot 208

Peugeot 208

Peugeot 208, Fransız üreticisi Peugeot tarafından üretilen bir otomobildir. İlk olarak 2012 yılında tanıtılan model, günümüzde en çok satan arabalar arasındadır. İhtiyacı olan her tüketici için hayal ettiği arabayı bulabileceği, seçkin ve benzersiz Peugeot 208 kapsamında seçenekler mevcuttur.

Peugeot 208, sürüş zevki konusunda benzersiz bir deneyim sunuyor. Teknolojisiyle size her zamankinden daha fazla performans, güvenlik ve güç veriyor. Yeni Peugeot 208, özel olarak Frankfürt Otomobil Fuarı’nda tanıtıldı. İç mekân konforu arasında dijital teknoloji, daha çok güvenlik, dokunmatik ekranlar ve çoklu bağlantılar sunuyor.

Peugeot’un yeni 208 modeli, aracın içinde bağlanılabilen ve alışkanlıklarını etkilemeye çalışan ‘Peugeot i-Cockpit’ konseptiyle dikkat çekiyor. Peugeot i-Cockpit, arka koltuktan küçük bir köpek kadar yer kaplayan bir kokpitte kullanılmak üzere tasarlanmıştır. Peugeot 208 ile birlikte alınan dijital teknoloji, sürüş konforunu artırmak ve aracın içinde zaman geçirmenizi kolaylaştırmak için tasarlanmıştır.

Peugeot 208’in farklı motor seçenekleri kullanıcıların kendilerini özgürce ifade etmelerini sağlıyor. Enerji tasarrufu sağlayan dizel ve benzinli motor seçenekleri, kullanıcıların araba alma ihtiyaçlarına karşılık verebiliyor. Bu motorlar kullanıcıları için ekonomik ve kolay sürüş sağlıyor. Ayrıca yeni Peugeot 208, daha iyi bir sürüş deneyimi için çeşitli sürüş stilleriyle donatılmıştır.

Yeni Peugeot 208, kullanıcıların tüm ihtiyaçlarını dikkate alarak tasarlanmış olan yenilikçi teknolojileriyle herkesi tatmin ediyor. Güvenli, konforlu ve zevkli bir sürüş deneyimi sunan bu model, Fransız otomobil markası Peugeot için önemli bir başarıya dönüştü.

peugeot 208

Peugeot 208’in Özellikleri

Peugeot 208, Peugeot tarafından üretilen ve piyasaya sürülen bir kompakt sınıf otomobildir. Bu otomobil, arka tekerlek veya çekiş sistemleriyle çok amaçlı bir sürüş deneyimi sunmaktadır. Peugeot 208, mükemmel performans, dayanıklı konstrüksiyon ve modern teknolojileriyle öne çıkan kompakt bir otomobildir.

Peugeot 208, çok amaçlı bir sürüş tarzıyla öne çıkar. Önde dört zamanlı 1.2 litrelik benzinli veya dizel motor seçenekleri mevcuttur. Her iki motor da mükemmel sürüş kalitesi ve düşük yakıt tüketimi sunmaktadır. Peugeot 208, ayrıca yüksek hızlarda düşük yakıt tüketimi, daha verimli sürüş ve daha fazla güç sunan emisyon seviyelerine sahiptir.

Peugeot 208, çarpıcı görünümünü modern teknolojilerle destekler. Otomobil, nispeten küçük tasarımı ile yükseklikte konfor ve alan verir. Modern iç mekan tasarımı, arabaların sürücüleri ve yolcularını, konforlu ve konforlu bir sürüş deneyimi yaşamak için kullanılabilecek donanımlara sahiptir. Bu donanımlar arasında klima, navigasyon, geri görüş kamerası, Bluetooth bağlantısı ve çevresel kontrol özellikleri yer almaktadır.

Peugeot 208, kompakt sınıfta kullanılan benzinli ve dizel motorlarıyla ekonomik bir sürüş sunmaktadır. Otomobil, yaklaşık 4-5 litre/100 km arasında düşük yakıt tüketimine sahiptir. Peugeot 208’in benzinli motorlu versiyonu, yaklaşık 0-100 km/s hızlanması için yaklaşık 8-9 saniye sürer ve maksimum hızı yaklaşık 180 km/s’dır. Dizel motorlu versiyonu ise yaklaşık 9 saniyede 0-100 km/s hızlanması sağlar ve maksimum hızı yaklaşık 180 km/s’dır.

Peugeot 208, kompakt sınıfta satış fiyatı ile diğer otomobillere kıyasla ortalama bir fiyata sahiptir. Satış fiyatı, aracın versiyonuna ve donanımlarına bağlıdır. Otomobilin benzinli versiyonu, 30,000 TL ile 39,000 TL arasında satılmaktadır. Dizel versiyonu ise 35,000 TL ile 45,000 TL arasında satılmaktadır.

Sonuç olarak, Peugeot 208 kompakt sınıfta modern teknolojilerle öne çıkan, konforlu sürüş deneyimi sunan ve uygun fiyatlı bir otomobildir. Ekonomik benzinli ve dizel motor seçenekleri sunan araba, yakıt tüketimini düşürürken aynı zamanda maksimum sürüş konforunu sağlamak için modern teknolojiler sunmaktadır.

peugeot 208

Peugeot 208’in Güvenlik Özellikleri

Peugeot 208, üstün kaliteli güvenlik özellikleriyle, çarpıcı tasarımı ve konforuyla kullanıcılarının konforlu bir sürüş deneyimi yaşamasına yardımcı oluyor. Peugeot 208, kapsamlı güvenlik donanımları sayesinde güvenli bir sürüş sağlamak için tasarlanmıştır. Öncelikle, sürücü ve yolcuları korumak için teknolojinin en son standartlarına uygun olarak geliştirilmiş hava yastıkları ve ABS fren sistemi mevcuttur.

Peugeot 208 aynı zamanda sürücü güvenliğini arttırmak için çok sayıda destekleyici sürüş sistemi ile donatılmıştır. Örneğin, Kör Nokta Uyarı Sistemi, Sürüş Yardımı sistemi, Çarpışma Uyarı Sistemi, Park Asistanı, Trafik İşareti Tanıma sistemi, Yol Tutuş Kontrolü ve Aktif Akıllı Hız Sabitleyicisi gibi donanımlar, sürücü ve yolcuları korumak ve güvenli sürüş sağlamak için önemli ölçüde katkıda bulunmaktadır.

Gövde yapısı açısından, Peugeot 208, darbe almaktan korumak için çok dayanıklı bir konstrüksiyona sahiptir. Aynı zamanda, yol tutuşu için üstün direksiyon ve süspansiyon sistemleri de bu modelde mevcuttur.

Peugeot 208, kullanıcılarının herhangi bir güvenlik riski olmadan sürüş yapmasını sağlamak için çok çeşitli güvenlik özellikleriyle donatılmıştır. İleri teknolojililerle donatılmış olması, sürücülerin güvenli bir sürüş deneyimi yaşaması için önemli bir özelliktir.

peugeot 208

Peugeot 208’in Motor Seçenekleri

Peugeot 208’in motor seçenekleri birçok araç kullanıcısının ilgisini çekiyor. Peugeot 208, benzinli ve dizel motor seçenekleri sunmaktadır. Peugeot 208, benzinli motor seçeneğiyle beraber, farklı tipteki dizel motor seçenekleriyle de geliyor. Peugeot 208, 1.0 litre PureTech 82 bg ve 1.2 litre PureTech 110 bg gibi benzinli motor seçenekleriyle donatılmıştır. Ayrıca, 1.5 litre BlueHDi 75 bg, 1.5 litre BlueHDi 100 bg ve 1.6 litre BlueHDi 130 bg’ye sahip dizel motor seçenekleri de bulunmaktadır.

Peugeot 208 için benzinli motor seçenekleri, kullanıcıların hızlı ve verimli bir sürüş yapmalarını sağlamaktadır. 1.2 litre PureTech 110 bg benzinli motor seçeneği, Peugeot 208’e en verimli motor seçeneği kazandırmaktadır. Kullanıcılar, aracının verimli çalışması için bu motor seçeneği ile seçebilirler. Ayrıca, Peugeot 208 için mevcut olan 1.0 litre PureTech 82 bg benzinli motor seçeneği de, aracın sürüklenmesinde kullanıcıların beklentilerini karşılamaktadır.

Peugeot 208 için dizel motor seçenekleri de kullanıcıların beklentileri konusunda oldukça iddialıdır. En verimli dizel motor seçeneği olan 1.6 litre BlueHDi 130 bg, aracı kullanıcıların daha fazla tasarruf elde etmesini sağlamaktadır. 1.5 litre BlueHDi 100 bg dizel motor seçeneği de, aracın güç kazanmasına yardım etmektedir. Öte yandan, 1.5 litre BlueHDi 75 bg dizel motor seçeneği, aracın kullanımı için en uygun olan motor seçeneğidir.

Son olarak, Peugeot 208, benzinli ve dizel motor seçenekleriyle aracın kullanımı için en uygun motor seçeneğini sunmaktadır. Peugeot 208, benzinli ve dizel motor seçenekleriyle aracın verimli ve güvenli bir sürüş sunmasını sağlamaktadır. Öte yandan, her bir motor seçeneği ile ilişkili fiyatlar, aşağıdaki tablo üzerinden görülebilir:

Motor Güç (BG) Fiyat
1.0 PureTech 82 82 18.500 €
1.2 PureTech 110 110 20.500 €
1.5 BlueHDi 75 75 20.000 €
1.5 BlueHdi 100 100 22.000 €
1.6 BlueHDi 130 130 25.000 €

peugeot 208

Peugeot 208’in Fiyat Performans Oranı

Peugeot 208, fiyat performans oranı açısından tüm zamanların en iyi arabalarından biri olarak kabul edilir. Peugeot 208, aracın içerisindeki çok sayıda teknolojik özellikler ve cazip fiyatının birleşmesiyle büyük bir beğeni toplamıştır. Günümüzde, bu arabanın satışları küçük bir azalma kaydetmiş olsa da hala çok sayıda insan tarafından sevilen ve tercih edilen bir araba olmaya devam etmektedir.

Peugeot 208, standart versiyonu ile düşük yakıt sarfiyatı sunan, 5 kapılı bir arabadır. 4.06 metre uzunluğunda ve yaklaşık 1.60 metre yüksekliğinde olan aracın 1368 cm3 hacimli motoru, 90 beygirlik güç üretmektedir. Ayrıca, aracın içerisinde 8 inçlik bir dokunmatik ekran, çoklu ortam ses sistemi, kablosuz şarj cihazı ve geri kamerası bulunmaktadır.

Peugeot 208’in fiyat performans oranı, yakıt sarfiyatı, teknolojik özellikleri ve çoklu ortam ses sistemi gibi özellikleriyle tüm zamanların en iyi arabalarından biri olarak görülmektedir. Özellikle birçok kullanıcının aracın sunduğu teknolojik özellikleri ve cazip fiyatı tercih etmesi, bu aracın büyük bir üstünlüğe sahip olduğunu gösterir.

Peugeot 208’in, 5 kapılı standart versiyonu 21.650 TL’den başlayan fiyatlarla satışa sunulmaktadır. Bu fiyat aralığı içerisinde aracın çok sayıda donanım özelliği bulunmaktadır. Bunlar arasında, aracın çoklu ortam ses sistemi, kablosuz şarj cihazı, 8 inçlik dokunmatik ekran ve geri kamerası bulunmaktadır.

Tablo 1’de, Peugeot 208’in diğer donanım özelliklerinin listesi ve fiyatları sunulmaktadır:

Donanım Fiyat (TL)
7 inç dokunmatik ekran 1500
Kamerasız Güvenlik Paketi 800
Akıllı Park Yardım Sistemi 1000
Kameralı Güvenlik Paketi 1500
Konfor Paketi 2500

Sonuç olarak, Peugeot 208, aracın içerisindeki çok sayıda teknolojik özellikleri ve cazip fiyatının birleşmesiyle büyük bir beğeni toplamıştır. Peugeot 208’in fiyat performans oranı, aracın içerisindeki özellikleri, yakıt sarfiyatı, donanım seçenekleri ve cazip fiyatıyla kullanıcıların karşısına çıkmaktadır.

peugeot 208

Peugeot 208’in Yakıt Tüketim Performansı

Peugeot 208, yakıt tüketim performansıyla öne çıkan hafif araçlar arasında yer almaktadır. Özellikle benzinli motor seçeneğiyle Peugeot 208 çok az yakıt tüketmektedir. Peugeot tarafından üretilen bu hafif araç, benzinli motoruyla maksimum yakıt tasarrufu sağlar. Ek olarak, yakıt tüketim performansının arttırılması için özel motor kontrol teknolojisi kullanılmaktadır. Bu teknoloji, motor performansını ve tüketim ilişkisini optimize ederek, maksimum yakıt tasarrufu sağlayarak Peugeot 208’in yakıt tüketim performansını artırır.

Ayrıca, Peugeot 208 dört tekerlekten çekiş sistemi ile donatılmıştır. Bu sistem, yakıt tüketimini düşürmek için hafif araçlar için en iyi seçenek olarak kabul edilmektedir. Peugeot 208, dört tekerlekten çekiş sistemi ile konforlu sürüş sağlar ve bununla birlikte yakıt tüketimini düşürür.

Dijital motor kontrol ünitesinin kullanımı, yakıt tüketimini düşürmek için çok güçlü bir aracıdır. Dijital motor kontrol ünitesi, motora verilen yakıtı normal motor kontrol ünitesinden çok daha efektif bir şekilde kullanarak yakıt tüketimini azaltır.

Peugeot 208, yakıt tüketim performansını arttırmak için diğer teknolojiler de kullanmaktadır. Örneğin, start/stop otomatik özelliği yakıt tüketimini düşürmek için kullanılan önemli bir özelliktir. Bu özellik motoru kullanılmayan sürüş durumlarında, motoru otomatik olarak kapatır ve bu sayede yakıtın tüketimini azaltır.

Peugeot 208’in yakıt tüketim performansının arttırılmasına yardım eden teknolojilerin yanı sıra aracın diğer özellikleri de dikkat çekicidir. Peugeot 208’in arka koltuklarının katlanabilir olmasıyla araca daha fazla yük taşıyabileceğinizi göreceksiniz. Peugeot 208’in konforlu sürüşünü arttıran diğer özellikler arasında güvenlik önlemleri ve arıza ikaz sinyalleri sayılabilir.

Peugeot 208, yakıt tüketim performansına odaklanan diğer hafif araçlarla karşılaştırıldığında, çok yüksek yakıt tasarrufu ile öne çıkıyor. Peugeot 208, yakıt tüketimine düşük emisyonlara sahip olmasıyla da çevreye daha az zarar veriyor. Yakıt tüketim performansının arttırılmasındaki etkili teknolojiler ve özellikleri sayesinde Peugeot 208, yakıt tüketim alanında öne çıkan hafif araçlar arasında yer almaktadır.

peugeot 208

PEUGEOT 208

PEUGEOT 208, geliştirilmiş performans sunan modüler CMP platformuna sahip. Yol tutuş kabiliyeti, kullanışlılık, akustik ve termik konforun optimum seviyeye getirilmesiyle birlikte hafifletilmesi, karbondioksit emisyonlarının azaltılmasına destek oluyor ve size daha keyifli bir sürüş deneyimi sağlıyor. DAHA FAZLA BİLGİ ALIN.

Git

peugeot 208

Sahibinden Satılık, Kiralık, Emlak, Oto, Alışveriş Ürünleri

Sahibinden Satılık, Kiralık, Emlak, Oto, Alışveriş Ürünleri.

Git

peugeot 208

Peugeot Fiyat Listesi

208 ACTIVE PRIME 1.2 PureTech 100hp EAT8: 701.500 TL: 208 ALLURE SELECTION 1.2 PureTech 130hp EAT8: 761.500 TL: 208 GT 1.2 PureTech 130hp EAT8: 848.000 TL: İnternet sitemizde belirtilen anahtar teslim fiyatları, standart donanımlı versiyonlara aittir.

Git

peugeot 208

Satılık İkinci El Peugeot 208 Fiyatları ve Modelleri

Peugeot 208 Özelliklerini Keşfedin. Hayallerinizdeki Peugeot 208 Cazip Satın Alma Seçenekleriyle OtoSOR’da. Üstün fransız teknolojisini modern çizgilerle birleştiren Peugeot 208 fiyatları, sportif görünümü ve orta segment muadillerine göre erişilebilir bir skalada olduğundan pek çok kişi tarafından tercih edilir.

Git

peugeot 208

Peugeot 208 Fiyatları ve Donanımları

Peugeot Modelleri. 208. 2023 Peugeot 208 1.2 Active Prime AT 701.500 TL. 2023 Peugeot 208 1.2 Allure Selection AT 761.500 TL. 2023 Peugeot 208 1.2 GT AT 848.000 TL. 2022 Peugeot 208 1.2 Allure AT Satış Dışı. 2022 Peugeot 208 1.2 GT AT Satış Dışı. 2022 Peugeot 208 1.2 Prime Satış Dışı.

Git

2023 Peugeot 208 Modelleri, Fiyatları ve Kampanyaları

2023 model Peugeot 208 Modellerini, Fiyatlarını, Özelliklerini, Donanım Paketlerini inceleyin, Elektrikli Peugeot 208 için fiyat isteyin Peugeot 208Kampanyaları ve Size Özel Fiyatlar için Ücretsiz Teklif Alın.

Git

Model Broşürleri Peugeot Türkiye

Peugeot seçiminizde size yardımcı olmak için tüm modelleri için resmi broşür kataloğunu sunuyor: 208, 308, 508, SUV 2008, e-2008, SUV 3008, SUV 5008, Rifter, Expert Van, Expert Traveller, Combi Van, Partner Van ve Boxer Van. Her doküman, her bir modelin versiyonlarına özgü özellikleri ayrıntılı olarak açıklıyor.

Git

PEUGEOT Türkiye

PEUGEOT tüm ihtiyaçlarınızı karşılayacak geniş bir araç yelpazesi sunar; Sedanlar, Hatchback’ler, SUV’lar ve Hafif Ticari Araçlar . PEUGEOT 208. PEUGEOT SUV 2008. Yeni PEUGEOT 308. Yeni e-2008. PEUGEOT SUV 3008. Yeni 408. PEUGEOT 508. PEUGEOT SUV 5008. PEUGEOT RIFTER. PEUGEOT EXPERT VAN.

Git

Yeni Peugeot 208

PEUGEOT 208 ile birçok akıllı sürüş destek asistanlarını bir arada bulabilirsiniz. YARI OTONOM SÜRÜŞ PEUGEOT DRIVE ASSIST PLUS PEUGEOT 208, güvenliğiniz için birçok akıllı asistan teknolojisine sahip. Yeni Peugeot Drive Assist Plus, dahili radar ve sahip olduğu kameralar sayesinde yarı otonom ve akıllı sürüş çağını .

Git

CC

Peugeot 208, Peugeot ve Peugeot Sport ekibi tarafından ortak tasarlanır ve çeşitli motorspor dallarındaki mücadelelerde boy gösterir. 208 T16, 207 S2000’in yerini alan modeldir. Tırmanma yarışları için özel olarak dizayn edilen 208 T16 Pikes Peak modeli, .

Git

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
İlginizi Çekebilir
araba filmi izle