1. Anasayfa
 2. Otomobil

Peugeot

Peugeot

Peugeot markası, 1810 yılında soğuk demirci Jean-Pierre Peugeot tarafından Fransa’da oluşturulan bir arabalar üreten şirketin öncüsü olarak kabul edilir. Günümüzde Fransa’nın en eski ve en tanınmış otomobil şirketlerinden biri olarak görülür. Peugeot markası, kaliteli ve güvenilir otomobilleri ile bilinir. Bu şirket tarafından üretilen arabalar, güvenilir ve dayanıklı bir sürüş deneyimi sunmayı amaçlar.

Peugeot’nun arabaları, çok çeşitli tasarımları ve renkleriyle kesinlikle dikkat çekicidir. Her sürücünün ihtiyacı olan ve istediği her özellikten yararlanmasını sağlayan farklı modelleri sunduklarından, Peugeot arabaları her düzey sürücü için uygun olan arabalardır. Son zamanlarda, elektrikli arabalarının ve hibrit arabalarının öne çıkması, arabalarının çevreye daha az zararı dokunan ve daha iyi bir sürüş kalitesi sunan otomobillerin üretilmesini kolaylaştırmıştır.

Peugeot’nun, sürücülerin ihtiyaçlarını karşılamak için sunduğu ürünler arasında kaliteli ve güvenilir yedek parçalar da vardır. Ayrıca, arabalarının garanti süresi de oldukça uzundur, böylece sürücüler arabalarının tamir ve bakımı için güvenli bir ortamda çalışmalar yapabilirler.

Peugeot markasının ürettiği arabalar, sürücülere güvenilir ve yüksek performans sunan arabalar olarak bilinir. Sonuçta, bu arabalar sürücülere her zaman hizmet ettikleri için sürücüler tarafından çok sevilir ve tercih edilirler. Peugeot arabalarının sürücülerin ihtiyaçlarına en iyi şekilde cevap vermek için tasarlanmış olması, özellikle gençler tarafından popüler olmalarını sağlamıştır.

peugeot

Peugeot’un Tarihçesi

Peugeot, 1810 yılında üretim sektörüne giriş yapan Fransız bir otomobil üreticisidir. Öncelikle demir ürünleri üretmeye başladılar. 1858 yılında, Armand Peugeot tarafından üretilen ilk dört tekerlekli araba, Serpollet-Peugeot olarak adlandırıldı. Ardından 1891 yılında ilk otomobil, Type 1, resmileşti. Beş yıl sonra, Type 3’te Peugeot, ilk benzinli motorunu piyasaya sürdü. 1902 yılında, aile şirketi, sermaye paylarının satışıyla özelleştirildi.

Peugeot, son yıllarda özellikle Küçük Hatchback modelleriyle çok başarılı olmuştur. Vites seçimleri ve modelleri arasında farklı tercihler mevcuttur. Peugeot modeli olan 307’te, 5 ileri manuel ve 4 ileri otomatik vitesler vardır. Dizel motorlu modeller için Turbo ve HDI seçenekleri vardır. Peugeot, modern konfor özellikleri ile benzersiz bir sürüş alanı sunmaktadır. Sürüş konforu özellikleri arasında, yüksek kalite sunan mükemmel bir direksiyon sistemi ve ikinci nesil sunroof içerir. Peugeot, güvenli ve ekonomik bir sürüş deneyimi sunmak için özel olarak üretilen sürücü güvenlik sistemleriyle donatılmıştır.

Peugeot, son yıllarda çevre dostu teknolojileri geliştirmeye yoğunlaşan bir otomotiv üreticisi olarak tanınmaktadır. Örneğin, Peugeot 3008 Hybrid4 2011 yılında En İyi Çevre Dostu Araç ve En İyi Yeni Otomobil dallarında ödül kazanmıştır. Ayrıca, Peugeot’un çevre dostu teknolojileri arasında, dizel dönüşüm teknolojisi, Stop & Start sistemi ve yüksek verimlilik de vardır.

Peugeot, otomobillerinin özellikleri arasında kullanışlılık, dayanıklılık ve kaliteli sürüş alanını sunmak için tasarlanmıştır. Peugeot’un benzersiz tasarımlarıyla, kullanıcının teknolojik, konfor ve güvenlik özelliklerini bir araya getirmesi, bu marka için çok önemlidir. Bununla birlikte, markanın tarihi, güvenilirliği ve kalitesi, Peugeot’u bugünün otomotiv sektöründe küresel bir öncü haline getirmiştir.

peugeot

Peugeot’un Modelleri

Fransız otomotiv şirketi Peugeot, zamana karşı açık ve modernizmi öne çıkaran dünya çapındaki ürünleriyle her türlü sürüş şartına uyum sağlamak için üretilmiştir.

Firma, sınıfının en iyi modellerinden sürücülerin kendi tarzlarına göre özelleştirilmesini sağlayan seçenekler sunar. Peugeot aracı satın almak isteyenler, aracın sürüş deneyiminden arabayla seyahat etme keyfine kadar birçok konuda kendilerine uyan bir model bulabilecekler.

Peugeot’un en çok satan modelleri şu şekilde sıralanabilir:

 • 208
 • 2008
 • 308
 • 3008
 • 5008
 • Rifter
 • Traveller
 • Expert

Modele göre teknik özellikleri ve fiyatları aşağıdaki tabloda gösterilmektedir:

Model Maksimum Güç Tork Fiyat (TL)
208 120 PS 260 Nm 114.450
2008 130 PS 230 Nm 146.950
308 130 PS 260 Nm 202.950
3008 130 PS 300 Nm 226.950
5008 130 PS 230 Nm 252.950
Rifter 130 PS 260 Nm 161.950
Traveller 150 PS 370 Nm 211.950
Expert 160 PS 370 Nm 235.950

Yüksek kalite standartlarıyla, Peugeot’un sürücülerin konfor, performans ve güvenlik arasındaki kusursuz dengeyi yakalayabildiği çeşitli modelleri mevcuttur. Peugeot’un tüm modelleri, sürücülerin aracın her anını yüksek seviyede rahatlıkla kullanmaları için gelişmiş teknolojileri uygulamalıdır.

peugeot

Peugeot’un Performansı

Peugeot, ürettiği her modeliyle müşterilerinin beklentilerini karşılamayı amaçlamıştır. Peugeot’un performansı, sadece yeni modele değil, eski modelleri için de kusursuzdur. Peugeot, aracınızın güvenli ve konforlu şekilde yolculuk etmesini sağlamaya odaklanmıştır. Peugeot’un performansı sürücüler tarafından her zaman övgü ile karşılanmıştır. Özellikle kullanıcıların büyük ölçüde memnuniyet duydukları Peugeot arabalarının performansı, güvenli sürüşü ve sonsuz konforu ile kendini kanıtlamıştır.

Peugeot, aynı zamanda çevreye duyarlı yakıt tüketimiyle de kullanıcılarının memnuniyetini arttırmıştır. Müşteriler, çevreye duyarlı yakıt tüketiminin, aracın performansının konforunu arttırmasından büyük bir güven duyarak Peugeot’u tercih etmektedir. Peugeot, ürettiği arabaların motor gücünü arttırmak için yenilikler yapıp kullanıcılarına daha iyi bir sürüş deneyimi sağlamak için çok çalışmıştır. Peugeot’un kullanıcıları, performansının kusursuzluğu, güvenli sürüşü, konforu ve düşük yakıt tüketimi ile birlikte, aracın düşük bakım maliyetleriyle de oldukça memnun kalmaktadırlar.

Peugeot arabalarının fiyat bilgileri her model için farklılık göstermekte, bu da aracı almak isteyenlere daha çok seçenek sunmaktadır. Peugeot arabalarının performansı, özellikleri ve fiyatları her zaman müşterilerinin beklentilerini karşılamaya çalışmaktadır. Peugeot, kusursuz performansının yanı sıra, araçlarına sahip olan kişilere kaliteli hizmetler sunmaya devam ediyor. Peugeot, binlerce müşterisinin memnuniyetini arttırmak için her zaman çözümler sunmaya devam ediyor ve kullanım konusunda güvenilir bir araba markası olarak kendini kanıtlamıştır.

Sonuç olarak, Peugeot, müşterilerinin cömert beklentilerini karşılamak için tasarlanmış kusursuz performansından dolayı oldukça popüler bir markadır. Peugeot arabalarının güvenli sürüşü, konforu ve düşük yakıt tüketimi, düşük bakım maliyetleri ve uygun fiyatları ile kullanıcıları her zaman memnun etmiştir. Müşterilerine hizmet etmeyi ilke edinen ve sürekli gelişen teknolojisini kullanarak her zaman yenilikler sunan Peugeot, müşterilerinin memnuniyetini her zaman ön planda tutan bir araba markasıdır.

peugeot

Peugeot Müşteri Hizmetleri

Peugeot Müşteri Hizmetleri aracınızla ilgili her türlü soruna hızlı ve verimli bir şekilde cevap vermeyi amaçlamaktadır. Peugeot, aracınızın her türlü sorunlarının çözümü için çeşitli servisler sunmaktadır. Peugeot aracınız için en uygun servis seçeneklerini size sunmak için her zaman sizin için hazırdır. Ayrıca Peugeot, aracınız için güncel aksesuar seçenekleri ile her vukuat için müşteri memnuniyeti amaçlayan servisler sunmaktadır.

Öncelikle, Peugeot araçlarınız için yetkili servisler bulunmaktadır. Yetkili servisler, Peugeot araçlarının servis ve onarım işlemlerinin kusursuz bir şekilde yerine getirilmesini sağlamaktadır. Yetkili servisler, konfigürasyonlarınıza uygun malzemeler ve aksesuarları size sunmaktadır. Peugeot yetkili servislerinin aracınızın her türlü parçasının yetkili servislere uygun olarak değiştirilmesini sağlaması açısından oldukça önemlidir.

Peugeot, aynı zamanda aracınız için yedek parça ve aksesuarlar ile teknik destek sağlamaktadır. Peugeot, aracınıza uygun yedek parçaların üretilmesi ve kurulumu için uzmanlaşmış ekibi ile her an hizmetinizdedir. Ayrıca, aracınıza uygun aksesuarları ve ekipmanları sunmaktadır. Peugeot müşteri hizmetleri, aracınız için size en uygun seçenekleri sunmakta ve her vukuat için kullanıcıların memnuniyetini amaçlamaktadır.

Son olarak, Peugeot müşteri hizmetleri aracınız için gerekli olan tüm işlemleri çok hızlı ve etkin bir şekilde yerine getirir. Size en uygun servis seçeneklerini sunar ve aracınız için güncel aksesuar seçenekleri ile her vukuat için müşteri memnuniyeti amaçlayan servisler sunmaktadır. Peugeot müşteri hizmetleri, aracınızın ihtiyaç duyduğu her türlü işlemi çok hızlı ve etkin bir şekilde yerine getirerek aracınızın performansını en üst seviyeye çıkarmaya yardımcı olmaktadır.

Aşağıdaki listeyi incelemenizi öneririz:

 • Aracınıza uygun servis seçenekleri sunmak.
 • Aracınıza uygun yedek parçaların üretilmesi ve kurulumu için uzmanlaşmış ekibi.
 • Aracınıza uygun aksesuarları ve ekipmanları sağlamak.
 • Tüm işlemleri çok hızlı ve etkin bir şekilde yerine getirmek.

peugeot

Peugeot’a Yönelik Eleştiriler

Peugeot marka otomobiller, ülkemizde oldukça talep gören farklı modelleri ile konfor ve güvenlik düzeyini arttırmıştır. Otomotiv sektöründe üretilen farklı markalara rakip olan Peugeot, sürüş konforu, donanım özellikleri, ekonomik yakıt tüketimi ve teknik yönden kullanıcıya verilen güvenlik özellikleri açısından oldukça kaliteli ürünler üretmektedir. Peugeot’un en çok talep gören otomobilleri arasında 308, 3008, 208 ve 508 modelleri sayılabilir. Bu modellerin ortak özelliği, oldukça kullanışlı bir iç mekan tasarımına ve güvenlik donanımına sahip olmalarıdır.

Peugeot’a yönelik eleştirilerin başında ise, ürünlerinin çok yüksek fiyatları gelmektedir. Farklı kullanım alanlarına göre farklı modelleri ile hizmet veren marka, üst segment modelleri için oldukça çok fiyat talep etmektedir. Kullanıcılar modern çizgilere sahip arabalar arasından seçimlerini yaparken, fiyatlandırma politikasının biraz daha makul olmasından yana eleştiriler gelmektedir.

Diğer bir önemli eleştiri ise, yakıt tüketiminin çok yüksek olmasıdır. Peugeot’un benzinli araçlarının yakıt tüketimi konusunda, Avrupa normlarını karşılayamadığı iddia edilmektedir. Oysa, motor gücünün büyük olması, yüksek performans talep etmesi ile yakıt tüketiminin de bu oranda arttığı görülmektedir.

Peugeot’a ilişkin en son eleştiri ise, aracın donanımına ilişkin sıkıntılar oluşturmaktadır. Bazı Peugeot modellerinde, navigasyon araçları bulunmamakta ve donanımın, kullanıcı beklentilerinin çok düşük olduğu görülmektedir. Ayrıca, aracın konfor donanımının düşük oluşu, kullanıcıların memnuniyetini önemli ölçüde etkilemektedir.

Sonuç olarak, Peugeot marka otomobiller ülkemizde oldukça talep görmektedir. Ancak, ürünün fiyatlandırması, yakıt tüketimi ve donanım özelliklerinin kullanıcı beklentileri düşük seviyede olması nedeni ile, peugeot’a yönelik olumsuz eleştiriler ortaya çıkmaktadır.

peugeot

Peugeot

Peugeot Türkiye resmi sayfasına hoş geldin. Tüm Peugeot modellerini keşfedebilir, sana uygun otomobili oluşturabilir ve test sürüşü randevusu alabilirsin.

Git

peugeot

Peugeot Fiyat Listesi

PEUGEOT tüm ihtiyaçlarınızı karşılayacak geniş bir araç yelpazesi sunar; Sedanlar, Hatchback’ler, SUV’lar ve Hafif Ticari Araçlar.

Git

peugeot

PEUGEOT Türkiye

PEUGEOT tüm ihtiyaçlarınızı karşılayacak geniş bir araç yelpazesi sunar; Sedanlar, Hatchback’ler, SUV’lar ve Hafif Ticari Araçlar SKIP TO CONTENT. MODELLER. Başlat; MODELLER; PEUGEOT 208. PEUGEOT SUV 2008. Yeni PEUGEOT 308. Yeni e-2008. PEUGEOT SUV 3008. Yeni 408. PEUGEOT 508. PEUGEOT SUV 5008 .

Git

peugeot

Yeni e

Heyecan verici bir tasarıma ve yenilikçi 3D PEUGEOT i-Cockpit® özelliğine sahip, sınıfının en iyisi teknolojilerle donatılmış Yeni e-2008, daha uzun bir sürüş deneyimi ve sürüş kabininde kaliteli bir zaman sunuyor. “Seçme Özgürlüğü” vaadimizle 332 km WLTP menzile sahip elektrikli motor seçeneği sunulan Yeni e-2008 modeliyle kendinize seçim yapma özgürlüğü .

Git

peugeot

PEUGEOT İkinci El

Hangi ikinci el Peugeot size uygun ? Tüm beklentilerinizi karşılayan ikinci el Peugeot’muz var. Spoticar ikinci el araç stoğumuzda, demo modeller ve diğer markaların ikinci el otomobilleri de dahil olmak üzere çok geniş bir araç yelpazesi bulacaksınız. Spoticar’da ikinci el araç bul.

Git

PEUGEOT SUV 3008

Yenilikçi SUV kodlarına sahip benzersiz tasarımıyla PEUGEOT SUV 3008’i keşfedin. Karakteristik ve özgün tasarımı, güç ve zarafetle dinamizm ve akıcı hatları birleştiriyor. Benzersiz PEUGEOT i-Cockpit® ve yenilikçi teknolojiler, kabin içi konforunuzu ve güvenliğinizi artırmak için tasarlandı. Yüksek verimlilik seviyesine sahip benzinli ve dizel motorlar dinamik ve .

Git

Peugeot Fiyat Listesi

GTi by Peugeot Sport: 1.500 TL: Sedefli metalik boya: GTi by Peugeot Sport: 2.300 TL: İnternet sitemizde belirtilen anahtar teslim fiyatları, standart donanımlı versiyonlara aittir. İlave opsiyon talep edilmesi durumunda opsiyon bedeli, standart donanımlı araç fiyatının üzerine eklenecektir.

Git

Bir Peugeot Yetkili Satıcısı Bulun

The group delivers high value retargeting and audience targeting services for brands and large retailers using its own, unique and flexible algorithms. The group employs 60 people and operates in 10 countries around the world France, United Kingdom, Germany, Spain, Swiss, Austria, Brazil, Portugal, Italy, Belgium . 4w MarketPlace.

Git

Peugeot Showroom

Peugeot’nun kendine özgü yeni far imzasını taşıyan tam LED farlar, otomatik yükseklik ayarlama işlevi , statik viraj aydınlatma işlevi ve ön sinyal lambaları sayesinde gün boyunca size gelişmiş bir görsel konfor sunuyor. Optimum sürüş deneyimi ve güvenlik için daima çevrenizi rahatça görebilir ve görünebilirsiniz.

Git

PEUGEOT 508

Üst seviye bir konfor. PEUGEOT 508, her durumda optimum konfor için vücudunuzu adeta saran, AGR sertifikalı sürücü ve yolcu koltuklarıyla donatıldı. Bu muhteşem koltuklar çok noktalı elektrikli ayarlara, oturuş pozisyonu hafızasına, çok noktalı masaj sistemine ve ısıtma özelliğine sahiptir.

Git

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
İlginizi Çekebilir
araba şarj aleti