1. Anasayfa
 2. Otomobil

Porsche

Porsche

Porsche 911, orijinal modeli ile 1963 yılında ortaya çıkan bir spor otomobil markasıdır. Bu markanın özelliği, diğer spor otomobillerden ayıran teknolojik ilerleme ve dayanıklılık olmuştur. Porsche 911, güvenilir ve konforlu bir sürüş deneyimi sunmak için geliştirilmiştir.

Porsche 911, aracın süspansiyonu ve motoruyla güvenilir sürüş özelliği sunmak için özel olarak tasarlanmıştır. Ayrıca bu aracın özelliği arasında, özelleştirilebilir kontrol özellikleri, mükemmel aerodinamik yapı ve daha modern bir çekim sistemi de mevcuttur.

Porsche 911, sürüş deneyimini arttırmak ve aracın güvenilirliğini korumak için çeşitli teknolojik gelişmelerle desteklenmiştir. Örneğin, aracın kontrol panelinde bulunan Traktionskontrol sistemi, kötü hava koşullarında bile daha iyi kontrol sağlamak için kullanılır.

Porsche 911, geniş bir müşteri kitlesine sahip olan bir aile otomobili olarak da hizmet vermektedir. Günümüzde, otomobilin çeşitli modelleri arasında, her bütçeye uygun modeller mevcuttur. Porsche 911’in ünlü markası, müşteriler arasında kalıcı bir marka sadakatini kuran kaliteli ürünleriyle öne çıkmaktadır.

Porsche 911, sürücünün zevkinden ve isteklerinden sorumlu olma özelliğiyle diğer spor otomobillerden ayrılmaktadır. Marka, ürünlerinde duruş ve konforu arttıracak özelleştirilebilir kontrol özellikleri ve daha modern bir çekim sistemi sunmak için çok çaba sarf etmektedir. Ayrıca marka, ürünlerini her müşteriye uygun olarak tasarlayarak daha iyi bir sürüş deneyimi sunmaktadır.

porsche

Porsche’nin Tarihçesi

Porsche, kısa bir süre önce yılın beşinci en popüler otomobil markası olarak seçildi. Porsche’nin kökeni 1895 yılına kadar geri gitmektedir. Porsche’nin kurucusu Ferdinand Porsche, Almanya’da çok önemli bir mühendis ve tasarımcı olarak, birçok otomobili tasarlayarak tarihe adını yazdırdı. Ferdinand Porsche, ilk otomobili Lohner-Porsche olarak tasarladı ve 1901 yılında Porsche şirketi kuruldu. Bu şirket ürünlerini sadece Almanya’da değil, Avrupa’da da satmaya başladı.

Ferdinand Porsche’nin oğulları, şirketi gelecekteki çıkarlarına uygun olarak genişletmek için çabaladı. Şirket, 1930’larda, Hitler’in yönetimindeki Almanya’da kendisine ait dizel motorlar tasarlayarak ve üreterek başarıya ulaştı. II. Dünya Savaşı sırasında Almanya ordusu için Volkswagen Beetle stilinde taşıtlar üretti. Savaştan sonra, şirket, otomobili tamamen yeniledi ve ürettiği ilk spor arabasını 1948 yılında piyasaya sürdü. Porsche, arabanın yüksek performansı, zorlukları çok rahat üstesinden gelebilecek kapasitesi ve kalitesiyle ünlü oldu.

Porsche’nin en ünlü modelleri, 911 ve Boxster serileridir. 911, Porsche’nin en eski ve en popüler spor otomobili olarak kabul edilir. Boxster, 1997 yılında piyasaya sürüldü ve Porsche’ye biraz daha hafif bir otomobil modeli getirdi. Porsche’nin en son ürettiği ve satışta olan ürünü ise, 2015 yılında piyasaya sürülen Macan modelidir. Porsche’nin tüm modelleri, en son teknolojiyi ve en son gelişmeyi içeren donanımlarla donatılmıştır. Porsche modelleri, alıcıların konfor ihtiyaçlarını karşılayan konforlu bir sürüş sunmak için tasarlanmıştır.

Porsche, otomobil tasarımında olduğu kadar dünya yarışları ve motorsporları alanında da önemli bir yer tutar. Porsche, yarış arabaları tasarlamak, üretmek ve yarışlara katılmak için 1970’lerin başından beri kullanılmaktadır. Porsche, 24 saatlik Le Mans yarışına katılarak, yıllardır araba tasarımındaki başarısını kanıtladı ve bu yarışta 20’ye yakın zafer kazandı. Porsche, dünyanın dört bir yanındaki yarışlarda zaferler elde etmiş ve Motorsport tarihindeki en önemli kulüplerden biri haline gelmiştir.

Sonuç olarak, Porsche, kurucusu Ferdinand Porsche tarafından 1895 yılından beri, en yüksek kalitede otomobiller üretmek için çalışmaktadır. Mühendislik sanatının ve tasarımının en iyi örneklerini gösteren Porsche, tarihteki en başarılı markalardan biri olarak kabul edilmektedir. Porsche, alıcılarına konforlu bir sürüş sunmak ve dünyanın dört bir yanındaki yarışlarda yüksek başarı elde etmek için çalışmaktadır. Porsche, otomobillerde mükemmeliyet arayışı ile her zaman pazarın önde gelen markalarından biri olarak kalmaya devam edecektir.

porsche

Porsche’nin Farklı Modelleri

Porsche; hem güçlü ve güvenilir bir sürüş tecrübesi sağlamak hem de algılarının ötesindeki estetik içerik sunmak için çok çeşitli seçenekler sunuyor. Uzun vadede algılanacak olan tüm Porsche modelleri, yakıt verimliliğinin yanı sıra yüksek performans ve dayanıklı bir şasiye sahip. Porsche’nin her modelinde benzersiz bir konfor sağlanıyor ve kullanıcılar kesinlikle memnun kalıyor.

Porsche 911; üstün tasarımı, üstün performansı ve üstün sürüş deneyimi ile Porsche’nin en ünlü modelidir. İçindeki çift turbo motoru, yüksek tork ve yakıt verimliliği ile beğenilen bir model olup, kullanıcılar istedikleri performansı elde ederler. PASM süspansiyon sistemi, kullanıcıların sürüş keyfini arttırıyor ve Porsche 911’in konforuyla sonuçlanıyor.

Porsche Panamera, toplu taşıma araçları arasında konumlanan, güçlü bir sedan modelidir. Bu model, 4.0 litrelik V8 motor ile eşleştirilen bir otomatik şanzımanyla donatılmıştır. Porsche Panamera, harika çağrılı süspansiyon sistemi ve benzersiz gövdesel konforla sonuçlanıyor.

Porsche Taycan ise elektrikli otomobiller arasındaki en etkileyici modellerden biridir. Eşsiz estetiği ve gelişmiş kabiliyetleriyle Taycan, kullanıcıların benzersiz bir sürüş ve konfor deneyiminden yararlanmasına izin veriyor. Enerji verimliliği, sürüş kabiliyeti ve farklı özellikleri ile Taycan, kullanıcıların katlanabileceği fiyatlarda sunuluyor.

Diğer ünlü Porsche modelleri arasında, Cayenne SUV, 718 Cayman ve Boxster spor arabaları bulunmaktadır. Her bir model, benzersiz bir sürüş deneyimi sağlamak için güçlü ve konforlu bir tasarıma sahiptir. Her modelin kendine özgü tasarımı vardır ve her modelde benzersiz bir şasi ve motor konfigürasyonu bulunmaktadır.

Her ne kadar Porsche modelleri kaliteli olmalarından dolayı pahalı olsa da, kullanıcıların katlanabilecekleri fiyatlarda sunuluyor. Porsche, üçüncü nesil teknolojileri, tasarımı ve sürüş kabiliyeti ile dünyanın en iyi otomobillerinden biridir ve kullanıcıların tüm ihtiyaçlarını karşılamak için tasarlanmıştır.

porsche

Porsche’de Mükemmel Performans

Porsche, performans araba üreticisi olarak bilinir. Porsche arabalarının en önemli özelliklerinden biri, mükemmel performans sunmasıdır. Porsche arabalarının mükemmel performansı, hafif malzemeler, güçlü motorlar ve gelişmiş teknolojiler kullanılarak sağlanır.

Porsche arabaları, aracın kendi ağırlığını azaltmak için daha uzun veya daha kısa kolayca ölçülebilen hafif malzeme kullanılarak üretilir. Örneğin, Porsche model arabalarında karbon fiber, alüminyum ve alaşımlardan seçilebilir. Bu malzemelerin hepsi, aracın ağırlığını düşürürken performansı arttırır.

Porsche arabalarının mükemmel performansı, güçlü motorlar ve gelişmiş teknolojiler sayesinde sağlanır. Porsche, kendi motorlarının üretiminde benzinli motorların yanı sıra elektrikli motorları da kullanır. Porsche arabalarının motorları, herhangi bir tür yakıtla çalışmak için tasarlanmıştır. Ayrıca, bu arabaların tümünde otomatik şanzıman, hız sabitleme ve çoklu kontrol sistemleri bulunur.

Porshe arabalarının mükemmel performansı, satın alınan model ve donanıma göre değişir. Örneğin, Porsche 911 modeli, mükemmel bir performans sunarken, birçok diğer model, aracın özelliklerine göre daha fazla performans sunabilir. Porsche arabalarının özelliklerine göre, her modelin farklı fiyatlara satıldığını da unutmayın.

Porsche arabalarının mükemmel performansı, aracın ağırlığını azaltmak için kullanılan hafif malzemeler, güçlü motorlar ve gelişmiş teknolojiler sayesinde sağlanır. Porsche arabalarının her modeli, özelliklerine göre farklı fiyatlara satılır. Bu, aracın modeline ve donanımına göre değişen mükemmel bir performans sunmasını sağlar.

porsche

Porsche’nin Fiyatları ve Özellikleri

Porsche, kaliteli bir araba kullanmak isteyenler için mükemmel bir seçimdir. Porsche arabalarının üstün performansı, kullanım kolaylığı ve çekici tasarımı ile arabacıları ikna ediyor. Porsche arabaları birçok sporcu, sanatçı ve ünlü tarafından tercih edilmektedir. Bununla birlikte, Porsche’nin fiyatları, özellikleri ve güvenilirliği arasında da önemli farklılıklar vardır.

Porsche arabalarının fiyatları, modeline ve sınıfına göre değişiklik göstermektedir. Porsche arabanın bazı modelleri, üst araba sınıfının üyelerinden çok daha uygun fiyatlara sahip olabilir. Yeni Porsche modeli arabaların fiyatları, kullanılan malzemelerin kalitesine ve arabanın özelliklerine bağlı olarak 30.000$ ile 200.000$ arasında değişebilir.

Porsche arabalarının standart özellikleri arasında güçlü yakıt ekonomisi, konforlu kabin, etkili kontrol ve hareket, zengin görünüm ve stil, mükemmel sürüş konforu ve güvenliği sayılabilir. Porsche arabaları aynı zamanda üst düzey güvenlik donanımını da sunmaktadır. Porsche arabalar, tüm sürücü ve yolcular için mümkün olan en yüksek güvenlik standartlarını garanti etmektedir.

Ayrıca, Porsche arabalarının kullanım kolaylıkları da vardır. Porsche cihazının tasarımı ve özellikleri kullanım kolaylığını arttırmak için özel olarak tasarlanmıştır. Porsche arabalarının kullanımını kolaylaştıran özellikleri arasında; kolay kullanılabilirlik, sürüş konforu ve kalite, konforlu kabin, güvenli sürüş ve stabil manevra yeteneği yer alır.

Genel olarak, Porsche arabaları, mükemmel performans, kullanım kolaylığı, çekici tasarım, güvenilirlik ve fiyatıyla tüm arabacılar için mükemmel bir seçimdir.

porsche

Porsche’nin Son Modelleri

Porsche, Delmenhorst, Almanya’da 1899’da kurulmuş bir otomobil markasıdır. Porsche, zengin sesleri, ağır hızları ve kusursuz bir tasarımıyla bir klasiğin icadıdır. Porsche, her zaman özellikli, karizmatik ve inanılmaz bir şekilde sürüş deneyimi sunmakla meşhurdur.

Porsche’nin Son Modelleri, mükemmel sürüşü yaşamak için her zaman en iyi seçenek olmuştur. Yeni modelde gelen birçok yeni özellik Porsche’nin tüm sürüş becerilerini geliştirmek için kullanılmıştır. Porsche, daha agresif, şık ve kusursuz sürüşü sunmak için iyi bir iş çıkarmıştır.

Yeni modellerin içinde, 911 serisi, 718 serisi, Taycan serisi ve Panamera serisi vardır. Her model, benzersiz çizgileri, benzersiz bir sürüş deneyimi ve çarpıcı bir performansı sunmak için yüksek teknolojili özellikler taşır. Porsche’nin son modelleri, oldukça yüksek fiyatlarla satılmaktadır. Aşağıda, Porsche’nin son modellerinin fiyatlarının ve özelliklerinin bir karşılaştırmasını bulabilirsiniz.

Model Fiyat Özellikler
911 $114.000 – $284.000 Güçlü motor, tek bir ekipman seçeneği, iyi manevra becerisi.
718 $56.000 – $111.000 Çoklu benzin / dizel motor seçenekleri, zengin ekipman seçenekleri, keskin güç kontrolü.
Taycan $103.800 – $185.000 Yüksek teknoloji donanımı, karbon fiber kılıf, çoklu arka tekerlek üniteleri.
Panamera $87.200 – $179.600 Yüksek performanslı motor, lüks konfor, çevik sürüş.

Porsche’yi seçmek, otomobil sahibi olmanın en eğlenceli şeklidir. Porsche, üstün sürüş kalitesi, benzersiz tasarımı ve çarpıcı performansı ile her zaman en iyi seçim olmuştur. Porsche’nin son modelleri, sürücülerin yaşamlarını kolaylaştırmak ve sürüş deneyimlerini çılgın bir seviyeye taşımak için tasarlanmıştır.

porsche

Porsche Türkiye

Porsche araçlarda boya kalınlıkları 350μm’a kadar çıkabilmektedir. Tamamen elektrikli Porsche modelleri hakkında önemli bilgilere buradan erişebilirsiniz. a- Küresel anlamda yaşanan hammadde krizinden dolayı bazı modellerimizde zaman zaman tedarik sorunu yaşanabilmektedir, detaylı bilgi için Yetkili Satıcılarımıza .

Git

porsche

Porsche Araç Oluşturucu

Porsche araçlarda boya kalınlıkları 350μm’a kadar çıkabilmektedir. Tamamen elektrikli Porsche modelleri hakkında önemli bilgilere buradan erişebilirsiniz. a- Küresel anlamda yaşanan hammadde krizinden dolayı bazı modellerimizde zaman zaman tedarik sorunu yaşanabilmektedir, detaylı bilgi için Yetkili Satıcılarımıza .

Git

porsche

Modellere Genel Bakış

Compare models. Modeller 718 911 Taycan Panamera Macan Cayenne. Gövde Tasarımı Coupé Cabriolet SUV Gran Turismo Sport Turismo. Şanzıman Manuel Tiptronic PDK 2-speed transmission. Koltuklar 2 4 4 + 1 5. Sürüş Arkadan itiş Dört tekerlekten çekiş. Yakıt tipi Benzin Hybrid Electro. Horsepower. 245.

Git

porsche

Official Porsche Website

Welcome to the official Porsche Website with detailed information about Porsche Models, Pre-owned Cars, Porsche Motorsport, the company, etc. Welcome to Porsche! Here you will find information on all Porsche vehicles, services, dealers in your area and everything about the Porsche brand. Content on our website from ###SERVICE### has been .

Git

porsche

Porsche Taycan

Porsche ruhu, performansı simgeler. Her yönden. Taycan şarj olurken bile güç gösterisi yapar: 800 voltluk mimarisi 270 kW’a kadar şarj gücü üretmektedir. Örneğin Taycan Turbo ideal şartlar¹ altında sadece 5 dakika içinde 100 km’lik WLTP menzile ulaşacak kadar şarj edilebilir ve araç sürücüsünün gün boyunca hakkında .

Git

Porsche Macan

Porsche Dinamik Aydınlatma Sistemi PDLS özelliğine sahip LED ana farlar: LED ana farlar dahil statik ve dinamik viraj lambaları, hıza duyarlı far mesafe kontrolü, olumsuz hava fonksiyonu, dinamik mesafe kontrolü ve dört noktalı LED gündüz sürüş farlarına sahip Porsche Dinamik Aydınlatma Sistemi PDLS : LED ışık kılavuzu teknolojisine sahip pozisyon lambaları ve yön .

Git

Porsche Araç Oluşturucu

Porsche araçlarda boya kalınlıkları 350μm’a kadar çıkabilmektedir. Tamamen elektrikli Porsche modelleri hakkında önemli bilgilere buradan erişebilirsiniz. a- Küresel anlamda yaşanan hammadde krizinden dolayı bazı modellerimizde zaman zaman tedarik sorunu yaşanabilmektedir, detaylı bilgi için Yetkili Satıcılarımıza .

Git

Porsche Panamera

Porsche araçlarda boya kalınlıkları 350μm’a kadar çıkabilmektedir. Tamamen elektrikli Porsche modelleri hakkında önemli bilgiler burada . a- Küresel anlamda yaşanan hammadde krizinden dolayı bazı modellerimizde zaman zaman tedarik sorunu yaşanabilmektedir, detaylı bilgi için Yetkili Satıcılarımıza başvurabilirsiniz.

Git

Yeni ve Kullanılmış Porsche Araçları

Porsche araçlarda boya kalınlıkları 350μm’a kadar çıkabilmektedir. Tamamen elektrikli Porsche modelleri hakkında önemli bilgilere buradan erişebilirsiniz. a- Küresel anlamda yaşanan hammadde krizinden dolayı bazı modellerimizde zaman zaman tedarik sorunu yaşanabilmektedir, detaylı bilgi için Yetkili Satıcılarımıza .

Git

Porsche Modelleri ve 2022 Fiyat Listesi

Başaran, Porsche’nin tüm serilerini müşterilerinin beğenisine sunar. 718, 911, Taycan, Macan, Panamera ve Cayenne modelleri hakkında detaylı bilgileri sayfamızdan edinebilir, Başaran Otomotiv satış noktalarımızda birebir inceleyebilirsiniz. Premium araç deneyimi sunan Porsche, 1963 yılından beri dış çizgisi hiç .

Git

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
İlginizi Çekebilir