1. Anasayfa
 2. Otomobil

Satılık Elektrikli Arabalar

Satılık Elektrikli Arabalar

Günümüzde elektrikli araçlar, gün geçtikçe artan popülerlik kazanıyor. Çevre dostu, enerji verimli ve sessiz özellikleri, elektrikli arabaları diğer yakıtla çalışan arabalardan ayıran avantajlar. Elektrikli arabaların satışı, her yıl artmakta ve bu arabaların satışına dayalı, çok sayıda sektöre yeni iş fırsatları da oluşmaktadır.

Elektrikli araba satın almak isteyenler için, cazip ödeme kredileri de mevcuttur. Bazı ülkeler tarafından, elektrikli araba satın alanlara teşvik sağlamak için vergi indirimleri de uygulanmaktadır. Elektrikli arabalar satın almak, abonelik programları sayesinde daha uygun ve kolay hale gelmiştir. Satın almak isteyenler, aracın modellerini, kapasitelerini ve satın almak için gereken diğer önemli bilgileri kolayca öğrenebilirler.

Elektrikli araba satın almak, çevreye karşı duyarlı bir biçimde hareket etmek anlamına gelmektedir. Elektrikli araba kullanımının daha fazla artması, atmosferdeki karbon salınımını azaltıp, hava kirliliği oranını düşürme açısından önemlidir. Elektrikli araba satın almak, çevreye ve gelecek kuşaklara yardım etmek anlamına gelmektedir.

Son olarak, satın almak isteyenler için, çoğu kullanıcı tarafından onaylanan, güvenilir bir elektrikli araba satış sitesi bulmak önemlidir. İncelemeler yapılmalı ve güvenilir bir site seçilmelidir. Bu şekilde, satın almak isteyenler, kaliteli ve güvenilir bir elektrikli araba satın alabilirler.

satılık elektrikli arabalar

Elektrikli Arabaların Avantajları

Yüksek fiyatlı ve lüks otomobillere sahip olmanın yanı sıra, elektrikli arabaların avantajlarının keyfini çıkarmak da oldukça popüler hale geldi. Elektrikli arabaların kullanımının yaygınlaşması, çevre koruma çabalarının başarısıyla birlikte önemli avantajlarının olduğunu gösteriyor. Elektrikli arabalar, çevre dostu ve enerji tasarrufu sağlayan araçlar olmasının yanı sıra, diğer otomobillere göre daha az bakım gerektiriyor.

Elektrikli arabaların avantajlarının başında, daha düşük bakım giderleri geliyor. Diğer otomobillere göre çok daha az bakım gerektiriyorlar. Dizel ve benzinli motorlu otomobillere göre daha az parça ihtiyacı bulunuyor. Elektrikli arabaların diğer avantajı ise bakım için gereken sürelerin daha kısa olmasıdır. Elektrikli arabalar genellikle küçük parçalar ile donatılmıştır, bu da onları daha az zaman alan bakımlara sahip yapar.

Elektrikli arabaların diğer önemli avantajı da yüksek hızlara ulaşmalarıdır. Motorlu araçların aksine, elektrikli arabaların hızlanmaları çok daha hızlıdır. Elektrik motorları ile çalışan araçlar, 0 ile 100 km/s arasında yaklaşık 1-2 dakika gibi kısa sürede hızlanabilir. Elektrik motorlarının diğer avantajı kullanım ömrünün çok daha uzun olmasıdır. Dizel veya benzinli motorlu araçlarla karşılaştırıldığında, elektrik motorların çok daha uzun ömürlü olduğu bilinmektedir.

Elektrikli arabaların diğer önemli avantajlarından biri, çok daha düşük yakıt maliyetleri. Elektrikli arabalar, dizel veya benzinli araçların en büyük avantajlarından biri olan düşük yakıt maliyetleri ile birlikte geliyor. Elektrikli arabalar, tüm arabalara göre daha düşük yakıt maliyetleri ile birlikte geliyor. Elektrikli arabalar gerçekten çok daha uygun fiyatlı bir seçenek olarak karşımıza çıkıyor.

Son olarak, elektrikli arabaların fazla gürültü üretmiyor olması da onların önemli avantajlarından biridir. Elektrikli araçlar, diğer motorlu araçlara göre çok daha az gürültü üretiyor. Elektrikli arabaların motörlerinin sadece sessiz çalışması, arabaların daha rahat ve gürültüsüz sürüşünü sağlar.

Elektrikli arabaların avantajlarının sayısız olduğunu söylemek yanlış olmaz. Elektrikli arabaların, enerji tasarrufu, düşük yakıt maliyeti, düşük bakım giderleri ve daha az gürültü üretmesi gibi özellikleri onları benzersiz kılıyor. Artık, elektrikli arabaların avantajlarının farkına varılmış ve bu arabaların satışının artmasıyla arz talep de birbirine uymuştur.

satılık elektrikli arabalar

Elektrikli Arabaların Satış Fiyatları

Son zamanlarda, elektrikli araba satın alımının en önemli sebeplerinden biri çevre dostu olmasıdır. Elektrikli araçlar, arıza yapmayan benzin tüketmeyen, çevreye dost olan ve neredeyse sessiz çalışan araçlardır. Elektrikli arabalar, günümüzde piyasaya sunulan birçok seçeneği kapsamaktadır. Bunlar, başkalarının arabayı sürmesine izin vermeyen veya sürücü odasında tam otomatik şarj olan tek kişilik arabalardan çok kişilik arabaya, uzun yol kabiliyeti sunan SUV’lardsan küçük araçlara kadar oldukça çeşitlidir.

Elektrikli arabaların satış fiyatları, aracın modeli, özellikleri, kapasitesi ve üreticisi gibi faktörlere bağlı olarak değişmektedir. Örneğin, küçük elektrikli arabalar günlük kullanım için uygun fiyatlara satılırken, SUV’lar daha pahalıdır. Ayrıca, bazı üreticiler özellikler ve güvenlik sistemleri açısından bir aracı diğerinden daha pahalı hale getirebilir. Şimdi, aşağıda elektrikli arabaların üreticilerine göre ortalama satış fiyatlarının bir listesi sunulmaktadır.

Üretici Ortalama Satış Fiyatı
Tesla 80.000$ – 130.000$
Chevrolet 29.000$ – 49.000$
Nissan 29.000$ – 39.000$
BMW 34.000$ – 71.000$
Volkswagen 35.000$ – 40.000$
Ford 39.000$ – 43.000$

Elektrikli arabayı satın almak, çevreye dost olmanın ve benzin harcamamak için harika bir seçenektir. Ancak, bir elektrikli araba satın almadan önce, aracın kullanım amacı, günlük sürüş mesafesi, pazar değeri ve yeterli şarj alanının olup olmadığının göz önünde bulundurulması önerilir.

satılık elektrikli arabalar

Elektrikli Arabaların Özellikleri

Çevreci ve verimli olmaları ile her geçen gün artan talep gören elektrikli arabalar, kendi alanlarında öne çıkan özellikleri ve çeşitliliği ile göz dolduruyor. Elektrikli araba seçiminde güç ve teknolojinin özellikleri önemlidir. Elektrikli arabalar, fosil yakıt arabalarından daha düşük yakıt tüketirler. Elektrikli arabalar; çok düşük veya hiç emisyonu olmayan, motorunu harekete geçirme ve kullanımı kolay, daha az bakım gerektirme ve fiyatları daha uygun olması sayesinde cazip özellikler sunmaktadırlar.

Elektrikli arabalar, motoru arabanın hızını ile mükemmel bir şekilde sürüş kontrolü sağlamak için karmaşık bir sistem kullanır. Bu sistem, elektrikli arabanın içinde bulunan bir motoru, hız ayarlayıcıyı, şarj cihazını ve diğer çeşitli sistemleri içerir. Ayrıca, elektrikli arabalar, az emisyonlu ve verimli oldukları için kısa sürede şarj edilebilir veya kullanılabilecek enerjiyi havadan toplayabilir. Bunların yanı sıra, elektrikli arabaların çoğunda, park alanlarındaki uzun mesafelere kadar uzun süreli sürüşleri için kullanılabilecek en son teknolojiler de mevcuttur. Bu sayede, elektrikli arabaların yakıt tüketimleri gittikçe daha düşüktür.

Elektrikli arabalar, satın alınacak ve kullanılacak olan bir araba olarak daha uygun fiyatlı ve çevreci olmalarıyla çok öne çıkmaktadırlar. Elektrikli arabaların fiyat aralıkları, arabanın boyutuna, donanım seviyesine ve markasına göre değişmektedir. Ayrıca, çoğu elektrikli araba, kullanıcının kendisine uygun bir yakıt seçeneği sunmak için birden fazla şarj seçeneğine sahiptir. Elektrikli arabaların öne çıkan diğer özellikleri arasında çekiş gücü ve yüksek manevra kabiliyeti de vardır.

Elektrikli arabalar, fosil yakıt arabalara kıyasla daha çevreci olmaları ile ön plana çıkmaktadırlar. Çoğu elektrikli araba, minimum emisyonlu olmaları ve daha az yakıt tüketmeleri ile her geçen gün daha fazla talep görmektedirler. Ayrıca, fosil yakıta oranla daha verimli olmaları sayesinde yakıt maliyetleri de düşük olmaktadır. Elektrikli arabanın sessizliği, diğer arabalara oranla daha verimli ve kullanışlı olmasıyla ön plana çıkmaktadır.

Elektrikli arabalar, güç ve teknolojik özelliklerinin yanı sıra, yakıt tüketiminden daha düşük maliyeti, sağladıkları çevre dostu çözümler ve verimlilikleri ile de tercih edilir hale gelmiştir. Bu nedenle, elektrikli arabalarla yakıt tüketimini azaltmak ve çevreyi korumanın yollarından birini seçmek isteyenler için elektrikli arabalar kaçınılmaz bir tercih halini almıştır.

satılık elektrikli arabalar

Elektrikli Arabaların Gelişiminin Tarihçesi

Son zamanlarda, elektrikli araçlar, özellikle otomobiller, kısa süre içinde çok popüler hale geldi. Bunun nedeni, çevre dostu bir yakıt kaynağı olarak elektriğin çevresel etkisinden kaynaklanmaktadır. Elektrikli arabaların gelişimine dair tarihçe, çok eskilere dayanmaktadır. 1865 yılında, Sir David Salomon, kendi adıyla anılan Salomon Elektrikli Arabası’nın tasarlanmasıyla, elektrikli arabaların ortaya çıkışını gören ilk kişi oldu. Bu araba, özellikle büyük şehirlerde kullanıldı ve daha sonra diğer şehirler tarafından da kullanılmaya başlandı. O zamanlar, elektrikli arabalar, özellikle toplu taşıma araçlarında sık kullanıldı.

Bu arabalar, 1900’lerin başlarında gelişmeye başladı ve petrol ya da dizel yakıt motorlarının kullanımının yaygınlaşmaya başlamasıyla ortaya çıktı. Elektrikli arabayı geliştiren gelişmiş ülkeler, petrol fiyatlarının yükselmesi ile başa çıkmak için bu araçları kullanmayı tercih ettiler. Yıllar içinde, elektrikli araçlar için geliştirilen teknolojiler, araçların dayanıklılıklarını ve uygun fiyatlarını arttırmıştır.

Elektrikli arabalar, günümüzde artan petrol ve dizel yakıtlarının çevreye olan etkisinden kaynaklanan çevre bilinci nedeniyle önemli ölçüde yaygınlaşmıştır. Geliştirilen teknoloji ve düşük yakıt maliyeti nedeniyle, elektrikli arabalar artık kullanıcılar tarafından daha cazip hale gelmiştir. Bugün, çoğu ülkede satın alınabilen satılık elektrikli arabalar, çoklu yakıt arabalardan daha çevre dostu, düşük bakım maliyetli ve çok daha verimlidir. Günlük sürüş için daha uygun olan elektrikli arabalar, yakıt maliyeti, güvenlik ve çevre dostu özellikleriyle tercih edilmektedir.

Elektrikli arabaların gelişimindeki en son adım ise, çoklu yakıt seçeneklerine sahip arabalarla, bir kullanıcının benzin veya dizel yakıt arabalara olan ilgisini kaybetmesine neden olmuştur. Bugün, çoğu ülkede satılık elektrikli arabalar, geleneksel yakıtlar kadar popüler değildir ancak hala kullanıcılar tarafından tercih edilmektedir. Diğer taraftan, çevre dostu seçenekleri artık çok daha erişilebilir hale getirilmiştir. Satın almak için satılık elektrikli arabalar, çoklu yakıt arabaların yerini alırken, çevre dostu seçenekleri arttırmaktadır.

Elektrikli arabaların popülerliği artıyor; bu, çevre dostu yakıt seçeneğinin kullanımına olan ilginin arttığını gösteriyor. Gelecekte, bu arabaların popülerliği daha da artacak ve çevre dostu yakıt seçeneği, daha fazla çevresel etkiyi azaltmak için tercih edilecektir.

satılık elektrikli arabalar

Elektrikli Arabaların Kullanım Alanları

Elektrikli Arabalar, günümüzde oldukça artan bir popülarite ile arz-talep dengesini sarsan bir ürün grubu. Elektrikli arabaların kullanım alanları, özellikleri ve fiyatları hakkında bilgi sahibi olmak önemlidir. Kullanım alanları, elektrikli arabaların alınması için önemli karar verme faktörlerini etkileyen belirleyici bir unsurdur.

Elektrikli arabaların kullanım alanları, kısa mesafede kullanılmak üzere tasarlanmış olmaları nedeniyle, şehir içi seyahatler için idealdir. Elektrikli araçların düşük emisyon seviyeleri, şehirlerde hava kirliliğini azaltmak için önemlidir. Ayrıca, yakıt tüketiminin düşük olması, elektrikli arabaların çevre dostu olmasını sağlar.

Elektrikli arabalarda, çoğu modelin düşük hız kabiliyetleri ile kısa mesafelerde kullanılmak üzere tasarlanmış olması, bunları ortalama hız kabiliyetleri ile seyahat etmek isteyen kişiler için uygun bir seçim olmaktan uzaktır. Ayrıca, çoğu elektrikli aracın yakıt tüketiminin düşük olması, bu arabaların uzun mesafelerde kullanılamayacağını göstermektedir.

Elektrikli araçların özellikleri, üreticinin tasarım amacının farklı olmasına bağlı olarak, farklılık gösterebilir. Bu özellikler, hız sınırları, bateri kapasitesi, yakıt tüketimi, güvenlik seviyesi ve aracın stilidir. Güvenlik seviyesi, elektrikli arabaların kullanım alanını belirleyen en önemli özelliklerden biridir. Çünkü düşük güvenlik seviyesi, elektrikli aracın güvenli bir şekilde kullanım alanından çıkmasını engeller.

Elektrikli arabaların fiyatları, üreticinin tasarım amacına ve özelliklerine göre değişmektedir. Satılık elektrikli arabalar, düşük maliyetli araçlar ve pahalı lüks arabalar arasında çok geniş bir yelpazede bulunmaktadır.

Elektrikli arabaların kullanım alanları, özellikleri ve fiyatlandırılması, kişinin alım kararını etkileyen faktörlerdir. Ayrıca, aracın güvenlik seviyesi ve hız kabiliyetleri de önemlidir. Elektrikli arabaların maliyetlerinin düşük olması, bu arabaların kullanımını cazip kılmaktadır.

satılık elektrikli arabalar

Sahibinden Satılık, Kiralık, Emlak, Oto, Alışveriş Ürünleri

Sahibinden Satılık, Kiralık, Emlak, Oto, Alışveriş Ürünleri.

Git

satılık elektrikli arabalar

Türkiye’deki En Ucuz Elektrikli Arabalar

Türkiye’de satılan en ucuz elektrikli otomobiller : MG fiyat listesi henüz güncellenmektedir. Bu yüzden yukarıdaki tabloda bulunan fiyat, haziran ayına aittir. Leapmotor T03 fiyatları – Temmuz 2023 İLGİLİ HABER MG4 fiyatları – Temmuz 2023 İLGİLİ HABER Tesla’dan da Togg’dan da Uygun Fiyatlı Elektrikli Otomobil MG4’ün Türkiye Fiyatı Açıklandı.

Git

satılık elektrikli arabalar

arabam

We would like to show you a description here but the site won’t allow us.

Git

satılık elektrikli arabalar

Satılık Elektrikli Araçlar İlan ve Fiyatları sahibinden’da

Satılık Elektrikli Araçlar İlan ve Fiyatları sahibinden’da – 12 Anasayfa Vasıta Elektrikli Araçlar Favori İlanlarım Favori Aramalarım Size Özel İlanlar İlan Karşılaştır Vasıta Elektrikli Araçlar Elektrikli Otomobil 1.125 Elektrikli SUV & Pickup 791 Elektrikli Motosiklet 3.433 Elektrikli ATV 42 Elektrikli UTV 1 Elektrikli Kickscooter.

Git

satılık elektrikli arabalar

Satılık Elektrikli Araçlar İlan ve Fiyatları sahibinden’da

CENGİZ MOTOR ELEKTRİKLİ SPORTİF KRAL MOTOR AVA 5000 L. 30.000 TL. 25 Şubat. 2023. İstanbul. Bahçelievler. CENGİZ MOTORDA FIRSAT FALCON GYPSY E-SCOOTER 2022 MODEL. 17.500 TL.

Git

Türkiye’de satılan elektrikli otomobiller ve güncel fiyatları

Türkiye’de satılan elektrikli otomobiller ve güncel fiyatları ODMD verilerine göre 2023 yılında 7.527 adet elektrikli satışı gerçekleşti ve pazar payı yüzde 3’e çıktı. 2022 yılı aynı döneminde 1388 adet elektrikli ve 17.281 adet hibrit otomobil satışı yapıldı. Peki Türkiye’nin en ucuz elektrikli otomobil modeli hangisi?.

Git

Türkiye’de satılan tüm elektrikli otomobiller ve fiyatları

Türkiye’de satılan tüm elektrikli otomobiller ve fiyatları Türkiye’de satılan tüm elektrikli otomobilleri ve satış fiyatlarını sizler için listeledik. Güncellenme: 22.04.2022 – 14:53.

Git

Elektrikli araba fiyatları 2023

indirim kodu Otomobil Teknolojileri ile İlgili Son Gönderiler Daha Fazlası Elektrikli Ford Mustang Mach-E Türkiye’de:. Otomerkezi, motosiklet satış ve satış. Tesla, Avrupa’da bir fabrika daha kurabili. Elektrikli MG Cyberster’ın iç mekânına. BMW’nin dalga geçilen devasa böbrek. Yeni Volkswagen Passat ile ilgili ilk.

Git

Türkiye’de satılan tamamen elektrikli otomobil modelleri

Türkiye’de resmi olarak satılan tamamen elektrikli otomobil modelleri listesinin bir diğer modeli ise Renault Zoe oluyor. Son kullanıcıya ve ufak çekirdek ailelere uygun en iyi elektrikli otomobil modellerinden olan Zoe, maksimum 135 kms hıza ulaşabiliyor ve 0’dan 100 kms hıza 13,2 saniyede çıkıyor.

Git

2021 yılında Türkiye’de en çok satılan elektrikli otomobiller

Citroen C4 – Resmi olarak satışı başlayamayan model 3 adet satıldı. E-C4’te 100 kW 136HP gücünde tamamen elektrikli bir motor bulunuyor. E-C4 toplamda 350 kilometre sürüş menzili sunuyor. Mercedes EQS – 4 adet satıldı. EQS 580 4MATIC azami 672 km’ye kadar bir menzil vadediyor.

Git

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
İlginizi Çekebilir