1. Anasayfa
 2. Otomobil

Tesla Hisse

Tesla Hisse

Tesla Inc., geçtiğimiz yıllarda hisse senetlerinde büyük artışlar yaşayan ancak bu yıl kötü günler yaşayan bir şirket. Tesla, geçtiğimiz hafta kar çağrısının yüzde 15 oranında düşmesini açıkladı ve hisse senetlerinin fiyatında büyük düşüşler yaşandı.

Açıklama, Tesla’nın geçtiğimiz aylarda kötü günler yaşamaya başladığını gösteriyor. Şirket, şu anda çok sayıda zorlukla karşı karşıya ve gelecekteki karının nasıl olacağını kestirmek oldukça zor. Ancak, Tesla hala özellikli bir ilginin odağında ve hisse senetlerinin fiyatlarının nasıl etkileneceğini anlamak için hisse senetlerini takip etmek önemlidir.

Tesla, kötü günler yaşamaya başladığı için, hissedarlarının dikkatini çekmek için çeşitli stratejiler geliştirmeye başladı. Stratejiler arasında, ürün yelpazesini genişletmek, çevreye duyarlı olmak ve daha fazla teknoloji çözümleri sunmak gibi birçok farklı seçenek mevcut. Hisse senetlerinin fiyatındaki düşüşlerin önüne geçmek için, Tesla’nın bu stratejileri uygulamaları çok önemli.

Tesla, her koşulda olduğu gibi, bu kötü günlerde de hissedarlarına önemli bir ölçüde değer sağlayacak stratejiler geliştirerek, arzulanan karlılığı yakalayabilecek. Hisse senetlerinin fiyatlarının artış ve düşüş oranlarının, Tesla’nın geliştirdiği stratejilere bağlı olacağı düşünülmektedir.

tesla hisse

Tesla Hisse Fiyatı

Tesla Motors, ABD’de kurulmuş ve elektrikli araçlar üreten bir otomotiv şirketidir. Şirketin hisse senetleri NASDAQ borsasında işlem görmektedir. Tesla hisselerinin geçtiğimiz birkaç yıl içerisindeki performansı herkesin kafasını karıştırmış durumda. Tesla hisselerinin fiyatı, şirketin faaliyetleri, potansiyeli ve gelecek beklentileri doğrultusunda hareket etmektedir. Tesla hisse fiyatı son 1 yılda yaklaşık %500’e kadar yükselmiştir. Tesla hisse fiyatının geçmişini aşağıdaki tabloda görebilirsiniz.

Tarih Fiyat
2020 Ocak $89.87
2020 Temmuz $1324.65
2020 Kasım $577.02

Tesla hisselerinin fiyatının bu kadar hızlı artmasının sebepleri ise şöyle sıralanabilir:

 • Şirketin kazancının artması
 • Yeni ürünlerin piyasaya sürülmesi
 • Şirketin ticari anlaşmaları
 • Tesla’nın küresel alanda genişlemesi
 • Tesla’nın kullanıcılarının memnuniyeti

Tesla hisseleri, borsa tarihinde en yüksek fiyata sahip hisseler arasında yer almaktadır. Tesla hisselerinin fiyatı değişkenlik göstermektedir fakat yükseliş eğiliminde olduğu görülmektedir. Tesla hisselerinin fiyatlarının sürekli yükselmesi şirketin gelecekteki potansiyelini göstermektedir. Bu da şirketin hisselerinin gelecekte daha değerli olacağını gösterir.

tesla hisse

Tesla’nın Geçmiş Performansı

Tesla Inc’s (TSLA) hisse senetleri, son yıllarda oldukça yüksek performans göstermiştir. Şirket, özellikle 2020’de, %900’a varan oranlarda artışlar göstermiş ve yatırımcıların ilgisini çekmiştir. Şirketin hisseleri, düşünüldüğünden çok daha yüksek fiyatlara, özellikle de 2020 sonlarında, çıkmaya başlamıştır. Tesla’nın 2017’de açıklanan sonuçları, %50’ye yakın bir artış göstermiştir. 2019’da da hisselerin değeri %140 arttı. 2018 ve 2019 döneminde, şirketin hisse senedi fiyatı düşük seviyelere düşmeye başlamış, ancak şirketin 2019 yılı sonunda açıkladığı performans sonucu, hisse senedi fiyatının tekrar yükselişe geçtiği görülmüştür.

Tesla’nın 2020 yılı sonunda açıkladığı veriler, hisse senedi fiyatının çok daha yüksek seviyelere ulaşmasını sağlamıştır. Şirket, 2020’de, dijital alanda müşteri bağlılığının, arz zorluklarının, satışlarının ve aynı zamanda kârının artmasına rağmen, gelirlerinde makul bir artış göstermemiştir. İlginç olan, şirketin hisse senedi fiyatının 2020’de neredeyse %900’a kadar çıkmasıdır. Bu özellikle de, hisselerin 2017’den bu yana ortalama %1000’e yakın arttığına dikkat çekicidir.

Tesla’nın hisseleri fiyatlarının bu kadar hızlı ve yükselişe geçmesindeki en büyük etkenler arasında, tüm dünyada yaşanan elektrikli araçların popülaritesinin artması ve şirketin yeni modellerinin çıkması yer almaktadır. 2020’de, Tesla’nın Yüksek Performanslı otomobili (Model S ve Model X) ve Yüksek Performanslı SUV’si (Model Y) piyasaya sürmesi, şirketin hisselerinin artmasına da katkıda bulunmuştur. Bu aracların özellikleri, müşterilerin ilgisini çekmiş ve arz talep dengesinin bozulmasına da neden olmuştur.

Tesla, son yıllarda çok yüksek performans göstermiştir. Tesla’nın özellikle de 2020 sonunda sağladığı performans, hisse senedi fiyatının artmasına ve şirketin popülaritesinin arttırılmasına neden olmuştur. Tesla’nın, yeni modelleri ve dijital alanda müşteri bağlılığını arttırması, hisselerinin fiyatlarının yükselmesinde etkili olmuştur. Tesla’nın çalışmaları, yeni modelleri ve dijital alanda müşteri bağlılığını arttırması, tüm dünyada şirketin popülaritesinin arttırılmasına da olumlu katkıda bulunmuştur.

tesla hisse

Tesla’nın Gelecek Yol Haritası

Tesla, kurulduğu günden bu yana başarılı bir şekilde ilerlemiş ve teknoloji alanında önemli başarılar sağlamıştır. Tesla, bugün elektrikli otomobiller, depolama sistemleri, enerji sistemleri ve yazılım sistemleri alanında önde gelen şirketlerden biridir. Tesla’nın gelecek yol haritası şirketin sürekli değişen ürünleriyle daha da genişleyecek.

Tesla, şu anda piyasadaki elektrikli otomobillerinin çoğu, şirketin piyasadaki beklentileri karşılamak için ürettiği hibrit veya tamamen benzinli arabalarla karşılaştırıldığında daha az yakıt tüketimi sağlayan ve daha yüksek performans verebilen bir aracı sunmaktadır. Tesla, elektrikli otomobilleri güç ve konfor açılarından geliştirmeyi sürdürmektedir. Tesla, arkasındaki güç kaynaklarının daha etkin olmasını ve daha uzun sürmesini sağlamak için bir dizi akıllı ve yenilikçi aracın şu anda piyasaya sürülmesini planlamaktadır.

Tesla, ayrıca şirketin depolama sistemleri ve enerji sistemleri alanında sunduğu ürünleri de geliştirmektedir. Tesla, veriyi depolamak ve birbiriyle bağlantılı cihazlar arasında gerçek zamanlı veri aktarımını gerçekleştirmek için kullanılan akıllı depolama sistemleri sunmaktadır. Şirket, kullanıcıların enerji kullanımını izlemelerine yardımcı olmak için akıllı enerji sistemleri sunmaktadır. Tesla, aynı zamanda kullanıcıların kendi evlerinde çevreye dost ve enerji verimli çözümler sunmak için akıllı saha sistemleri oluşturma çabasında olmaktadır.

Tesla, son olarak, kullanıcıların aracının farklı özelliklerini kontrol etmelerine olanak sağlayan ve aracın özelliklerine uzaktan erişim sağlayan akıllı yazılım sistemleri sunmaktadır. Tesla, bu sistemleri kullanarak kullanıcıların aracını çoklu cihazlarla senkronize etmelerine ve otomatik olarak aracının özelliklerini izlemelerine olanak sağlamaktadır.

Tesla, gelecek yol haritasının kesin detaylarına henüz göz atamadık, ancak şirketin teknoloji alanındaki ilerlemeleri, ürünlerinin kalitesi, kullanıcıların aracının farklı özelliklerini kontrol etmelerine olanak sağlayan akıllı yazılım sistemlerini sunmasıyla, Tesla’nın çevreye dost ve enerji verimli ürünler sunmayı sürdürmesini bekliyoruz.

tesla hisse

Yatırımcılar İçin Tesla Hisse Alım-Satım Stratejileri

Tesla hisseleri, yatırımcılar arasında arz ve talep seviyeleri ile oldukça popülerdir. Tesla hisseleri ile ilgili önemli konular, şirketin finansal durumu ve çevresel etkileri üzerine düşünülmektedir. Tesla hisseleri için stratejilerin doğru seçilmesi, yatırımcıların kar etmesi için çok önemlidir.

Tesla hisselerinin alım ve satımı için önerilen temel stratejiler aşağıdakilerdir:

 • Tesla hissesi fiyatını daha yakından izlemek ve etkileyen faktörleri takip etmek. Tesla hisse fiyatını etkileyen faktörler arasında, şirketin finansal durumu, çevresel etkileri ve çevresel süreçleri içeren raporlar bulunmaktadır.
 • Tesla hisselerini kısa süreli pozisyonlarla almak ve satmak. Kısa süreli pozisyonlar, hisse fiyatlarının günlük arz ve talebe göre ani değişim göstermesinden kazanç elde etmek için kullanılır.
 • Tesla hisselerinin alınıp satılması için iyi bir zamanlamaya odaklanmak. Yatırımcılar, Tesla hisselerinin fiyatının ne zaman artabileceğini veya düşebileceğini tahmin etmek için teknik analiz yöntemlerini kullanabilirler.
 • Tesla hisselerinin yükseliş yönünde pozisyon almak için uzun vadeli stratejiler kullanmak. Uzun vadeli yatırımlar, hisselerin uzun sürelerde artmasını bekleyen yatırımcılar için en uygun seçenek olarak görülmektedir.

Tesla hisse fiyatını etkileyen diğer önemli faktörler arasında, şirketin yeni ürünler geliştirmesi, ileri teknoloji ürünleri üretmesi ve dünya çapında pazarlama stratejileri kullanması yer almaktadır.

Tesla hisseleri hakkındaki stratejilerin uygulanmasından önce, yatırımcıların kendi tercihlerini ve risklerini dikkatlice değerlendirmeleri önerilmektedir. Tesla hisselerinin alım ve satımında, başarılı olmak için, stratejileri doğru bir şekilde uygulamak ve yüksek oranda kar elde etmek için, yatırımcıların doğru zamanda pozisyon almaları önemlidir.

tesla hisse

Tesla’nın Finansal Sonuçları

Tesla’nın finansal sonuçları, olumlu sonuçlar üretti. Şirket, özellikle 2020’de çok başarılı oldu. Tesla, 2020 yılı sonunda 3,6 milyar dolar karı elde etti. Tesla’nın piyasa değeri ile ilgili veriler de oldukça ümit verici. Yıl başından bu yana piyasa değeri, 718 milyar doları buldu. Tesla’nın sürdürülebilir kârlılığının temel nedeni, satışlarındaki artıştır. Tesla’nın toplam satışları 2020’de yüzde 40 arttı. Tesla, 2020 yılında toplamda 499.550 araca satış yaptı.

Satışları arttıkça Tesla, kârlılıkları da arttırdı. Tesla’nın operasyonel kârlılıkları 2020’de 6.492 milyon doları buldu. Tesla’nın marjları, toplam satışlarının yüzde 23’üne denk geldi. Tesla’nın net küresel satışları da görkemli çıktı. Toplam küresel satışlar, 2020 yılında, yüzde 55 artışla 22,6 milyar dolara ulaştı. Tesla’nın finansal performansını geliştiren diğer önemli faktör, fonlamalı faaliyet kapsamında gelirlerinin artmasıydı.

Tesla’nın hisseleri de oldukça değerlendi. Tesla Hisseleri, yıl başındaki 622 dolardan başlayarak hemen hemen her ay yükseldi. 2020 yılının başında Tesla hisseleri, 800 dolar civarındaydı. En yüksek seviye, 2021 yılının ilk haftasında 874 dolara ulaştı. Bu, Tesla hisselerinin artış gösterdiği, hafifçe düşüş trendleri hariç, genel bir trend olduğu anlamına geliyor.

Tesla’nın finansal durumu, yakın zamana kadar birçok kişi tarafından, şirketin sürdürülebilir kârlılık anlamına gelmeyeceği gerçeği nedeniyle, oldukça düşük seviyelerde değerlendiriliyordu. Bugün, Tesla’nın finansal başarısı elbette, olumlu bir haber olarak değerlendiriliyor. Tesla, çıkışının 4. yılında da sürdürülebilir kârlılık elde etmeye devam ediyor. Tesla’nın finansal başarısı, şirketin güvenilir ve sürdürülebilir bir şekilde karlı bir şirket olma potansiyelinin göstergesidir.

tesla hisse

TSLA Hisse Fiyatı — Tesla Grafiği — TradingView

XMSTradeX tarafından. May 8. TESLA ANALİZİ Tesla Analizi Tesla hisse fiyatını teknik açıdan değerlendirdiğimizde, 50 haftalık basit hareketli ortalamanın desteklediği 294 – 313 bölgesini takip etmekteyiz. Hisse fiyatı ilgili bölge altında kaldığı sürece, düşüş beklentisi ön planda olabilir.Tesla Analizi Tesla hisse .

Git

tesla hisse

Tesla Inc TSLA Stock Price & News

Get the latest Tesla Inc TSLA real-time quote, historical performance, charts, and other financial information to help you make more informed trading and investment decisions.

Git

tesla hisse

Tesla Inc Hisse

Tesla Inc hissesi ile ilgili grafiklere, teknik analizlere, geçmiş verilere, Tesla Fiyatları TSLA raporlarına ve daha fazlasını içeren bilgilere ulaşın.

Git

tesla hisse

TESLA Hisse Canlı Fiyat Grafiği ve Yorumları

Tesla hisseleri S&P 500, Dow Jones Endüstriyel Ortalaması ve otomotiv emsallerinin karşılaştırılabilir kazançlarından yaklaşık % 228 artış sağlamıştır. 2019 yılında 350 dolar seviyesinde bulunan Tesla hisseleri, 2020 yılında 2000 dolar seviyesini aşarak dünyanın en değerli otomobil şirketi haline gelmiştir.

Git

tesla hisse

Tesla’nın 3:1 hisse senedi bölünmesi yürürlüğe girdi: Yatırımcılar için

Tesla hisseleri Haziran başında 3:1 bölünmeyi duyurmasından bu yana kabaca yüzde 25 artarken, Tesla’nın yaklaşık iki yıldaki 5:1 hisse bölünmesine ilişkin haberler, duyuruyu takip eden 20 gün içinde yüzde 70’in üzerinde bir artışa yol açtı.

Git

Tesla Inc TSLA Hisse Senedi Analiz ve Görüşleri

TSLA Tartışmaları. Bugün tüm şahin fedcilerin konuşmaları var nerdeyse. günlük te kötü fakat haftalık aylıkta güzel haber bence. Ellerinde koz olmadığı için bunları konuşmaya koyuyorlar baskılasınlar diye. Artık çok etki de etmiyor piyasaya. Bunların verceği olumsuz mesaj anlık düşüşler yaratabilir. Vercekleri .

Git

Tesla: Yeni Bir Hisse Bölünmesi Şirketin Güçlü Performansını

Tesla’nın gerçekleştirdiği hisse bölünmesi, Elon Musk’ın vizyonuna şirketin teknolojik cazibesine inanan bireysel yatırımcılar arasında şirketin cazibesini şüphesiz artıracaktır. Bununla birlikte, CEO’su Twitter anlaşmasına dair davasıyla uğraşırken ve makro ekonomik zorluklar sürerken, Tesla’nın son iki ayda .

Git

Tesla hissesi nasıl alınır, Tesla hisse senedine yatırım yapmak için ne

Tesla hissesi nereden alınır? Tesla şirketi ABD merkezli bir firma olduğu için ABD borsasına kayıtlıdır. ABD’de NASDAQ borsasına kayıtlı Tesla şirketine online olarak hisse alım-satım işlemi gerçekleştirilebilir. NADSAQ borsasında da Tesla gibi pek çok şirket hissesi bulunur. NASDAQ yani ABD borsası üzerine kayıtlı olan bir hisse senedinde işlem yapabilmek için .

Git

Tesla Inc Hisse Senedi Haberleri TSLA

TSLA Haberleri. Webinar: Apple, Tesla, Ereğli ve Tüpraş Hisse Analizi. Yazar Investing – 17 May 2023. 5. Investing – Bugünkü ÜCRETSİZ eğitimimize davetlisiniz! Apple, Tesla, Ereğli Demir ve Çelik Fabrikaları ve TÜPRAŞ hisselerinin analizini InvestingPro. Tesla, Almanya’daki bazı alıcılar için araç fiyatlarında .

Git

Tesla Inc TSLA Forumu

Bu sayfada TSLA hisse senedi ile ilgili tüm tartışmalar ve yorumlar yer alır 5 bin dolar zararım var totalde tesla ile düzeltebilecekmiyiz bakalım. Cevap 0. 0. Bildir. psikolojin iyice bozulur. Mide dayanmaz bu hisseye güçlü şirketlere yatırım yapmanı öneririm. apple msft google gibi ytd.

Git

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
İlginizi Çekebilir