1. Anasayfa
 2. Otomobil

Volkswagen Arena

Volkswagen Arena

Volkswagen Arena, Wolfsburg’da bulunan ve VfL Wolfsburg tarafından kullanılan bir spor stadıdır. 2002 yılında inşa edilen Volkswagen Arena, VfL Wolfsburg’un birinci Bundesliga maçlarını ve diğer spor etkinliklerini ev sahipliği yapmak için tasarlanmıştır. Stad kapasitesi 30.000 kişidir. Volkswagen Arena, ünlü modern arhitekture sahiptir. Guillotine tarzı bir forma sahip olan bu stad, yüksek konfor ve kapasiteden dolayı hem sporcuların hem de taraftarların hayranıdır.

Volkswagen Arena, tüm spor etkinlikleri dışında, müzik konserleri, konferanslar ve diğer çeşitli etkinlikler için de kullanılır. Stadın içinde, konforlu ve modern VIP salonları, dışarıya açılan havuz evleri ve bir restoran bulunmaktadır. Aynı zamanda, stadın etrafında, çeşitli mağazalar ve restoranlar da vardır. Volkswagen Arena, alanının güvenliğini sağlamak ve ziyaretçileri daha iyi karşılamak için büyük harcamalar yapmıştır.

Volkswagen Arena, Wolfsburg’un sadece spor etkinlikleri değil, aynı zamanda kültürel etkinlikleri için de önemli bir merkez olmuştur. Bu stad, sahne sanatlarına, müzik performanslarına ve çeşitli eğlence etkinliklerine ev sahipliği yapmıştır. Volkswagen Arena, lokal ve uluslararası etkinlikler için çok mükemmel bir seçimdir.

Volkswagen Arena, Wolfsburg’un kültürel etkinlikleri için bir cazibe kümesi olarak kalmaya devam etmektedir. Stad, kültürel etkinlikler, spor etkinlikleri ve müzik konserleri için popüler bir adres haline gelmiştir. Volkswagen Arena’nın konformu, atmosferi, teknolojisi ve kalitesi, ziyaretçileri her zaman çok etkilemiştir.

volkswagen arena

Volkswagen Arena’nın Tarihçesi

2005 yılının Eylül ayında tamamlanan, Volkswagen Arena, İstanbul’un Kadıköy ilçesinde deniz tarafına bakan bir alanda bulunuyor. Yaklaşık 15.000 kişiye kapasiteli Volkswagen Arena, İstanbul’un en büyük organizasyon merkezidir. Buraya gelenler, basketbol maçları, konserler, kongreler, açılışlar ve diğer özel etkinliklerin tadını çıkarıyor.

Volkswagen Arena’nın girişi, çeşitli lokanta ve mağazalarla birlikte bir alışveriş merkezine dönüştürülmüş. Volkswagen Arena’nın kapasitesi, 12.000 kişi için oturma alanı ve 3000 kişi için ayakta izleme seçeneği sunan çok amaçlı bir mekan olarak tasarlandı. Tesis içerisinde; güvenlik odaları, toplantı odaları, kafeterya ve diğer destek odaları, tıbbi imkânlar, ticari alanlar ve çeşitli lojmanlar mevcuttur. Volkswagen Arena’nın iç kısmındaki alanlar arasında; konferans salonu, tiyatro ve toplantı odaları da bulunmaktadır.

Volkswagen Arena’nın en önemli özelliği, rahat ve konforlu bir ortam sağlaması. Bu tesis, müzik aletlerini ile birlikte ses ve ışık ekipmanlarını barındırarak, her türlü konser ve etkinliğin sağlam bir şekilde sürdürülmesini sağlar. Volkswagen Arena’nın çatısının üzerinde, çeşitli renklerdeki led panolar ve elastik çatı kaplaması vardır.

Volkswagen Arena, kalitesi ve modern yapısıyla, yılın her mevsiminde etkinlikler için kullanılabilir. Son yıllarda, çok sayıda maç ve konser düzenlenmiş ve burada, ünlü isimler bulunmuştur. Bu arena, elit sporları ve sanat etkinlikleri için birebir bir mekandır. Volkswagen Arena, İstanbul ve Türkiye’ye; eğlencenin, sanatın ve sporun vazgeçilmez bir mekanı olarak katkıda bulunmaktadır.

volkswagen arena

Volkswagen Arena’nın Yapısı

Volkswagen Arena, Volkswagen’in Türkiye’deki özel basketbol kulübü Beşiktaş Sompo Sigorta’nın sahibi olduğu bir tesis. Arena, Avrupa standartlarında ve dünya çapında her türlü basketbol ve kültür-sanat etkinlikleri için tasarlanmıştır. Volkswagen Arena, yüksek konforlu salonlar, zengin teknolojik altyapılar ve özelleştirilmiş oturma alanları ile övünülebilir bir konuma sahiptir. Arena, geniş bir açık yüzme havuzu ile eşsiz bir manzara sunmaktadır. Bu, aynı zamanda etkinliğin atmosferini ve rahatlığını artıracaktır.

Volkswagen Arena, Türkiye’ye getirilen yenilikçi teknolojiyi kullanarak farklı bir tesis ortamı sunmaktadır. Arena, vücut sıcaklığını ve tümsel hava kalitesini kontrol edebilecek kontrol sistemi ile donatılmıştır. Bina ayrıca dijital görüntü ve ses altyapıları da dahil olmak üzere LED aydınlatma sistemleri, kablosuz internet bağlantısı, otomatik kapı sistemi ve konuşma altyapısı ile donatılmıştır. Volkswagen Arena, aynı zamanda dünya çapında basketbol müsabakalarını oynayan uzman sporcu ve teknik ekibin güvenlik ihtiyaçlarını karşılayacak bir güvenlik sistemiyle donatılmıştır.

Volkswagen Arena, geniş bir saha oluşturmak için modern mimari tekniğinin kullanıldığı kompakt bir tesis olarak tasarlanmıştır. Arena, 25.000 kişilik bir kapasiteye sahiptir. Herhangi bir basketbol maçının oynanması için, iki profesyonel sıklıkla kullanılan basketbol sahasına, bir yüksek kalitede kapalı asfalt saha ve sekiz tam boy basketbol kortu bulunmaktadır. Volkswagen Arena, aynı zamanda dünya çapında basketbol turnuvalarına ev sahipliği yapmak üzere dünya standartlarında basketbol zeminleri ile donatılmıştır.

Volkswagen Arena, Beşiktaş Sompo Sigorta’nın sahibi olan Volkswagen tarafından işletilmektedir. Volkswagen, arena kiralama ve etkinlik düzenleme gibi hizmetleri sağlamak için bir rezervasyon sistemi oluşturmuştur. Volkswagen Arena, Beşiktaş Sompo Sigorta’nın ve diğer uluslararası kulüplerin organizasyonlarına ev sahipliği yapmak için ideal bir yerdir.

Volkswagen Arena, özelleştirilmiş oturma alanları, modern teknolojiler ve zengin tesisleriyle Türkiye’nin en iyi basketbol ve kültür-sanat etkinlikleri için güzel bir merkezdir. Arena, dünya çapında basketbol müsabakaları için özel olarak tasarlanmış ve güvenlik ihtiyaçlarını karşılayacak özelliklere sahiptir. Volkswagen Arena’nın, Türkiye’deki basketbol hayranları ve kültür-sanat etkinlikleri için özel olarak tasarlanmış, zengin bir tesis olması, arzu edilen atmosferi ve rahatlamayı sağlamaktadır.

volkswagen arena

Volkswagen Arena Etkinlikleri

Volkswagen Arena, Türkiye’nin başkenti Ankara’da bulunan ve Mercedes-Benz Arena’nın sahibi Volkswagen Arena A.Ş.’nin sahibi olduğu bir tesis. Merkezinde 10 bin kişilik bir kapasiteye sahip Volkswagen Arena, Türkiye’nin en büyük yerli Arenalarından biridir. Volkswagen Arena, hem spor organizasyonları hem de konserlerin düzenlenmesi için tasarlanmıştır. Bu Arenada, İstanbul’daki ve Ankara’daki tüm profesyonel futbol takımlarının maçlarını izleyebilirsiniz. Bunun yanı sıra, Volkswagen Arena, halka açık etkinlikler düzenleyerek Ankara’nın eğlence dünyasına büyük bir katkı sağlamaktadır.

Volkswagen Arena, sadece etkinlikler için değil, spor etkinlikleri ve konserler için de bir araya gelenler için ayrıcalıklı bir deneyim sunmaktadır. Arena’da, taraftarlar için her türlü konfor düşünülmüştür. Volkswagen Arena’da konforlu koltuklar ve çok çeşitli ürünlerle dolu bir mağaza vardır. Volkswagen Arena’da, taraftarlar birbirleriyle sohbet edebilir, çeşitli yiyecekler ve içecekler içebilir ve grubunun yanı sıra diğer taraftarlarla bir araya gelebilir.

Volkswagen Arena, benzersiz bir atmosfer ve ayrıcalıklı bir deneyim için konuklarını memnun etmek için her şeyiyle donatılmıştır. Volkswagen Arena’da, güvenli bir ortamda seyir zevkinizi artıracak etkinlikler sunmak için yenilikçi teknolojiler kullanılmaktadır. Volkswagen Arena, taraftarlarının güvenliğini sağlamak için güvenlik kameralarını ve gladyatörleri kullanmaktadır. Böylece güvenli bir şekilde etkinlikleri izleyebilirsiniz. Volkswagen Arena’da, tüm konuklar güvenlik kameralarına çevre tehditlerinden korunmak için her zaman özen gösterilmektedir.

Volkswagen Arena, ayrıca, özel etkinlikler ve konserler düzenlemek için de kullanılmaktadır. Volkswagen Arena’da, özel etkinlikler ve konserler sırasında, yüksek ses kalitesi için ses sistemleri kullanılmaktadır. Ayrıca, konukların etkinlikleri rahatça izlemelerini sağlamak için gösteri alanının bölümlerini televizyonlarla donatılmıştır. Volkswagen Arena’da kullanılan teknolojiler sayesinde, etkinlikler ve konserler sırasında konuklar en iyi şekilde eğlenebiliyor. Volkswagen Arena’da, herkesin istediği bir etkinlik veya konseri izleyebilmesi için geniş bir fiyat aralığı sunulmaktadır.

Volkswagen Arena, Ankara’nın eğlence dünyasına büyük bir katkı sağlamaktadır. Volkswagen Arena, geleneksel etkinlikleri ve yeni teknolojileri kullanarak taraftarlarını eğlendirmek için tasarlanmıştır. Volkswagen Arena’da, eğlenceyi deneyimlemek için her şey mevcuttur. Volkswagen Arena’da, taraftarlar için her türlü konfor ve güvenlik mevcuttur. Bu Arenada, İstanbul’daki ve Ankara’daki tüm profesyonel futbol takımlarının maçlarını izleyebilirsiniz. Yine burada, konserleri ve özel etkinlikleri izleyebilirsiniz. Volkswagen Arena, konuklarına benzersiz bir deneyim sunmak için tasarlanmıştır.

volkswagen arena

Volkswagen Arena’nın Çevresel Etkisi

Volkswagen Arena, Gelsenkirchen, Almanya’da bulunan uluslararası bir profesyonel spor salonudur. Volkswagen Arena, Gelsenkirchen futbol takımı VfL Wolfsburg’un ev sahasıdır ve aynı zamanda Gelsenkirchen’in futbol takımı Schalke 04 ile karşılaşmalarının da ev sahasıdır. Bu stadyum, alanında en gelişmiş tesislerden biridir. Volkswagen Arena’da, alanına özel çevresel etkilere de dikkat edilmektedir.

Volkswagen Arena, çevre koruma önlemleri konusunda sağladığı önlemler ile dikkat çekiyor. Örneğin, mevcut tesislerin mümkün olduğunca çevreye zarar vermeden iyileştirilmesi için çok çalışılmıştır. Tesis, konuya saygılı olmak için çevresel etki analizleri gerçekleştirmiştir. Bu analizler, tesisin çevreye olan etkisini ölçmek için farklı yöntemler kullanılarak yapılmıştır. Ayrıca, Volkswagen Arena çok yönlü bir yaklaşımla çevresel konulara eğilmektedir.

Volkswagen Arena, güneş ışığından yararlanarak enerji tasarrufu yapan ışıklandırma sistemleri kullanmaktadır. Bu sistem, fosil yakıtların ortama olan etkilerini azaltmakta ve çevresel etkileri minimize etmektedir. Ayrıca, kullanılan ışıklandırma sistemi, ısı kaybını azaltmaktadır. Tesis aynı zamanda kullanılan enerjiyi birkaç kaynaktan elde ederek daha etkili bir şekilde tasarruf etmektedir. Güneş enerjisi, biyokütle gazı ve hatta hidroelektrik enerji kullanılmaktadır.

Volkswagen Arena ayrıca, atıkların azaltılması ve geri dönüşüm konularında da çok çalışmıştır. Binaların içinde, atıkların geri dönüşümünü sağlayan özel kutular yer almaktadır. Böylelikle, atık materyallerin kullanımının önüne geçilerek, çevreye olan etkileri azaltılmıştır. Ayrıca, tesisin içindeki özel çöp toplama sistemi ile atıkların ve çöplerin çevreye zarar vermeden kontrol altına alınması sağlanmıştır.

Volkswagen Arena’nın çevresel etkisi, ev sahibi takımlarının ve ziyaretçilerinin çevreye duyarlı bir yaklaşımın göstergesidir. Tesis, çevreye olan etkisini minimize etmek için gerekli adımları atmış ve her türlü çevresel konuya karşı duyarlılık göstermektedir. Volkswagen Arena’nın çevresel etkisi, alanındaki en gelişmiş ve çevreye saygılı tesislerden biridir.

volkswagen arena

Volkswagen Arena Turizmi

Volkswagen Arena Turizmi, tüm turistlerin konforlu ve kaliteli seyahatlerini mümkün kılan özelleştirilmiş bir otobüs platformudur. Volkswagen Arena, Volkswagen Group tarafından üretilen ve müşterilere en iyi hizmeti veren otobüsleri ile lider konumdadır. Volkswagen Arena, konforlu, kaliteli, güvenli ve esnek bir şekilde, turistlere en iyiyi sunmayı amaçlamaktadır. Her türlü tatil için en uygun seçenek arayan tüm turistlere uygun bir çözüm sunar. Volkswagen Arena, otobüslerinin arkasında bir çok sürücü profesyonelliği ve tecrübeyi bir araya getiriyor. Volkswagen Arena, turizm piyasasına çok kapsamlı bir yaklaşımı ve bir çok özelliği sunuyor. Volkswagen Arena, yolcularına konforlu ve kaliteli bir seyahat, güvenli bir sürüş, düşük yakıt tüketimi ve kolay kullanım sunuyor.

Volkswagen Arena Turizmi platformu, tüm turistlere en iyi hizmet ve konfordan çok daha fazlasını sunuyor. Platformun özellikleri arasında, güvenli sürüş teknolojisi ile donatılmış, konforlu koltuklar, düşük yakıt tüketimi, kolay kullanım, hızlı hızlanma ve iyi frenleme performansı gibi özellikler bulunur. Volkswagen Arena’nın sürücüleri, ekipmanlarının kalitesini, güvenliğini ve performansını tecrübeli sürücüler tarafından sağlanan servislerle desteklemek için eğitilmiştir. Ayrıca, yolcuların uzun seyahatlerde daha konforlu bir seyahat deneyimine sahip olmaları için gelişmiş konfor sistemleri de sunmaktadır. Volkswagen Arena, hizmet kalitesini ve güvenli seyahat deneyimini arttırmak için bir sürü geliştirme programına da sahiptir.

Volkswagen Arena Turizmi platformu, tüm türleriyle turistlere geniş bir fiyat aralığı sunmaktadır. Otobüslerin özelliğine, yolcuların gereksinimlerine ve konumlarına göre farklı fiyatlar sunulmaktadır. Volkswagen Arena, kaliteli servislerini uygun fiyatlarla sunarak kalıcı müşteri sadakatini sağlamayı amaçlamaktadır. Volkswagen Arena otobüsleri, birbirinden farklı özellikleri ile tüm turistlerin ihtiyaçlarına cevap vermektedir. Ayrıca, Volkswagen Arena, turistlere çeşitli teklifleri ve kampanyaları da sunmaktadır.

Volkswagen Arena Turizmi platformu, tüm turistlerin en iyi seyahat deneyimini sunmak için en iyi teknolojiyi ve en kaliteli ekipmanları kullanıyor. Volkswagen Arena, şehirsel, şehirlerarası ve yurt dışı seyahatler için konforlu ve güvenli bir seyahat sunmaktadır. Volkswagen Arena, her bütçeye uygun seçenekleri sunarak tüm yolculara konforlu ve kaliteli bir seyahat imkanı sunmaktadır.

volkswagen arena

VW Arena

Avrupa’nın en iyi akustiğine, Türkiye’nin en gelişmiş altyapısına sahip canlı konser ve etkinlik mekânı Volkswagen Arena, 2014 yılından bugüne, farklı kapasite ve içeriklerdeki birbirinden çeşitli konfigürasyonlarda canlı etkinliklere ev sahipliği yapıyor.

Git

volkswagen arena

Ulaşım

Volkswagen Arena, 5. yılında müzik, gösteri ve spor dünyasının ulusal ve uluslararası yıldızları ile önemli prodüksiyonları gerçekleştirmeye devam ediyor. Tribünler oturmalı ve saha içi ayakta toplam 6.500 kişiyi, tamamı oturmalı düzende ise 4.500 kişiyi ağırlayabilmektedir. Dünyanın önde gelen kapalı konser .

Git

volkswagen arena

Volkswagen Arena

Volkswagen Arena’da bugüne kadar Darüşşafaka Doğuş’un Euroleague maçları, League of Legends turnuvası, Kristal Elma Festivali Fazıl Say’ın Nazım Oratoryosu, Bob Dylan, Pixies, Travis, Blondie, Jack White, Morissey, Hozier, Imany gibi dünyaca ünlü sanatçıların konserleri, Startup İstanbul, TedX konferansları, Zubizu .

Git

volkswagen arena

Volkswagen Arena İstanbul biletleri.

Volkswagen Arena. UNIQ İstanbul – Huzur Mah. Maslak Ayazağa Cad. Ayazağa Cendere Yolu No: 4. Volkswagen Arena, yenilikçi akustik altyapısı ile İstanbul’un canlı konser sahnesini tümden değiştirecek bir deneyim sunuyor. Tek amaçlı–çok kullanışlı salon mottosuyla yola çıkan Volkswagen Arena, geniş bir müzik yelpazesinde .

Git

volkswagen arena

İletişim

M2 Yenikapı – Hacıosman hattı ile İTÜ Ayazağa durağında inerek Volkswagen Arena’ya ulaşabilirsiniz. Bu durağın ‘Plazalar’ çıkışından UNIQ İstanbul’a belirli aralıklarla ücretsiz minibüs ring seferleri yapılmaktadır. Bu çıkıştan Volkswagen Arena’ya uzaklık yaklaşık 10 dakikalık bir yürüyüş mesafesidir.

Git

Amplified Experiences

Yolculuğunun başından beri her konserine kalabalıkların eşlik ettiği Emir Can İğrek, bu kez Volkswagen Arena konseriyle hayranlarıyla buluşmak için gün sayıyor. Biletler için Mobilet! 1. Avantajlı Dönem-Sahne Önü : 150,00 TL. 1. Avantajlı Dönem-VIP-Tribün : 150,00 TL. 1. Avantajlı Dönem-Saha İçi-Ayakta : 100,00 TL. 1.

Git

Dolu Kadehi Ters Tut biletleri.

Dolu Kadehi Ters Tut, Volkswagen Arena’da! Yerli Alternatif sahnenin popüler isimlerinden Dolu Kadehi Ters Tut, Mehmet Uğurhan Özay ve Mürsel Oğulcan Ava tarafından kurulan kendi yapım şirketleri olan SMF Prodüksiyon öncülüğünde, yılın son İstanbul konserini vermek için 22 Aralık’ta ilk kez Volkswagen Arena’ya çıkıyor.

Git

BUGECE

Volkswagen Arena, 5. yılında müzik, gösteri ve spor dünyasının ulusal ve uluslararası yıldızları ile önemli prodüksiyonları gerçekleştirmeye devam ediyor. Tribünler oturmalı ve saha içi ayakta toplam 6.500 kişiyi, tamamı oturmalı düzende ise 4.500 kişiyi ağırlayabilmektedir. Dünyanın önde gelen kapalı konser .

Git

Volkswagen Arena

Volkswagen Arena, 5. yılında müzik, gösteri ve spor dünyasının ulusal ve uluslararası yıldızları ile önemli prodüksiyonları gerçekleştirmeye devam ediyor. Tribünler oturmalı ve saha içi ayakta toplam 6.500 kişiyi, tamamı oturmalı düzende ise 4.500 kişiyi ağırlayabilmektedir.

Git

CC

Volkswagen Arena, Almanya’nın VfL Wolfsburg takımının iç saha maçlarını oynadığı stadyumdur. Eski adı VfL Stadion iken 2002’de yeniden inşa edildi ve ismini kulübün daimi sponsoru olan ünlü otomobil üreticisi Volkswagen’den almıştır. Aralık 2002’de hizmete açılan stadyum genelde futbol müsabakaları için .

Git

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
İlginizi Çekebilir