1. Anasayfa
 2. Otomobil

Ford

Ford

Ford Motor Company kurucusu Henry Ford, otomobil konusunda yaptığı geliştirmeler ile tarihe geçti. 1903 yılında arabalarının üretimini başlattı ve piyasaya sundu. Henry Ford’un kurduğu ve yöneteği firma milyonlarca insanın motorlu taşıtlar kullanmaya başlamasını sağladı.

Kısa süre içerisinde, Ford Motor Company araçları satış rakamlarının arttığını görünce otomotiv sektöründe liderlik pozisyonuna yükselmeye başladı. Henry Ford, üreticilerin arabalarının üretimini etkinleştirmesi adına dünyanın ilk çizgi üretim araçlarını geliştirdi. 1925 yılında, Model T aracının üretimini tamamladı. Bu araba, kullanışlı, ekonomik bir taşıt olması sebebiyle hem otomobil üreticileri hem de araba satın alan insanlar arasında çok popüler oldu.

Ford Motor Company araçlarının tasarım ve teknolojik özellikleri her geçen gün gelişiyor. Tasarımlarının sade olması, dayanıklılığı ve ömür boyu kullanımı, pek çok kişi tarafından özellikle tercih ediliyor. Güvenlik özelliklerinin üst düzey olması da, arabaların popülerliğini artırıyor. Bu arabaların piyasa değeri de her yıl artıyor.

Ford Motor Company olarak, arabalarının tasarımını, performansını geliştirmeyi sürdürüyor. Yeni arabalar, geliştirilen seçenekleri, daha iyi düzenleme ve dayanıklı malzemelerle geliştiriliyor. Birçok otomobil üreticisi arasında, Ford araçlarının kalitesi oldukça iyi olduğundan, müşteriler tarafından iyi bir seçenek olarak görülüyor.

Bu nedenle Ford Motor Company, otomobil sektöründe hala lider konumuna sahip. Tarihleri boyunca arabalarını kaliteli bir şekilde üreterek, teknolojik ilerlemelerinin sağlanmasını amaçlıyor. Ford arabalarının güvenilirliği, konforu ve dayanıklılığı aracın satın alınmasının önemli nedenlerinden biri olarak kabul ediliyor.

ford

Ford Otomobilinin Tarihi

Ford, Amerikan otomotiv endüstrisinin öncülerinden biri olarak kabul edilir. 1903 yılında Henry Ford tarafından kurulan Ford Motor Company, dünyanın en büyük otomobil şirketi olmuştur. Şirketin ilk otomobili olan Model A, otomobil endüstrisinin ilk büyük adımı olmuştur. Model A, aynı zamanda Amerikan otomobil endüstrisinin tarihinin ilk otomobili olarak kabul edilmektedir.

Ford, 1908 yılında Model T ile ünlü olmuştur. Model T, aynı zamanda ilk masif üretilen otomobildir. Henry Ford, üretiminin arttırılması için yüksek hızlı montaj hatları oluşturmuştur. Bu tasarımı, otomobil endüstrisi için çok önemli bir değişiklikti. Bu, aynı zamanda otomobilin Amerikalı aileler için cazip hale gelmesini sağlamıştı.

Ford, sadece otomobilleriyle değil aynı zamanda çalışanlarının ücretlerinin artırılmasıyla da ünlüdür. Henry Ford, otomobil üretiminde işçi ücretlerini 5.00 $ ‘dan 15.00 $ ‘a kadar arttırmıştır. Böylece, daha fazla insanın Ford otomobili almasına olanak sağlamıştır.

Henry Ford’un başarısı, diğer otomobil şirketlerinde üretimdeki büyük değişiklikleri tetiklemiştir. Bugün, otomobiller daha hızlı, güvenli ve ekonomik hale geldi. Ford aynı zamanda kendi ailesi için çalışanlarına modern çalışma koşulları sağlamıştır. Ayrıca, otomobilin yaygınlaşması ve küresel pazara girmesiyle otomotiv sektörünün büyümesine de katkıda bulunmuştur.

Ford Motor Company, dünya genelinde birçok model üreterek, günümüzün en büyük otomobil üreticilerinden biri olmuştur. Şu anda, Ford’un ağırlıklı olarak ürettiği modeller arasında: Ford Mustang, Ford F-150, Ford Fiesta, Ford Escape ve Ford Focus bulunmaktadır. Tüm bu modeller, en son teknoloji ve tasarımla donatılmış olarak üretilmektedir.

Ford Motor Company, otomobil endüstrisinin öncülerinden biridir. Şirketin tarihi, basit bir otomobil modeli olan Model A ile başlamış ve bugün otomobil endüstrisinin önde gelen şirketlerinden biri haline gelmiştir. Şirket, otomobilin popüler hale gelmesini sağlamak için çalışanlarının ücretlerini arttırmış, üretiminin artırılması için yüksek montaj hatları oluşturmuş ve günümüzdeki çağdaş otomobil teknolojisine katkıda bulunmuştur.

ford

Ford Motor Şirketi

Ford Motor Şirketi, 1903’te Henry Ford tarafından kurulmuştur ve günümüzde dünyanın en büyük otomotiv üreticisi durumundadır. Ford, aracının her köşesinde özgün ve farklı tasarımlarıyla küresel otomotiv piyasasının önde gelen markalarından biri olmuştur. Ford, beraberinde getirdiği teknoloji, üstün performansı ve mükemmel güvenlik düzeyiyle otomobil kullanıcıları tarafından sevilerek kullanılmaktadır.

Ford, bu sektördeki üstün teknolojilerini sayısız harika modellerinin arasında da yansıtmaktadır. Ford’un mevcut modelleri arasında, toplu taşımaya uygun S-Max, konforlu EcoSport ve PC aracının ilk örneği olan Fusion bulunmaktadır. Her bir model, benzersiz bir teknoloji ve performansa sahiptir ve kullanıcıların beklentilerini karşılamak için tasarlanmıştır.

Ford’un ürünlerinde sunduğu teknolojiler arasında, Ford SYNC ve Ford MyKey bulunmaktadır. Ford SYNC, aracınızla bluetooth aracılığıyla çalışan ve sizin için internet ve uygulamaların kontrolünü sağlayan bir sistemdir. Bu sistem, kullanıcıların navigasyon, telefon görüşmeleri, müzik ve daha birçok önemli özelliği kullanmasına olanak tanır. Ford MyKey ise aracınızın hız sınırlamaları, kapı kilitleri ve daha birçok önemli özelliği kontrol etmek için özel bir anahtardır.

Ford, ayrıca servis ve bakım hizmetleriyle de otomobil kullanıcılarını desteklemektedir. Ford Köprüsü, müşterilere ekstra servis fırsatları ve kolayca arıza durumlarını takip etme imkanı sunmaktadır. Ford, araçlarının bakımını ve kullanım süresini artıracak birçok önlem almıştır. Örneğin, aracınızın bakımının zamanı gelmeden size bildirilmesi sağlanmış ve aracınıza verilen bakımların sınırlandırılması gereken sıklıkla yapılması güvence altına alınmıştır.

Ford, kaliteli ürünlerini uygun fiyatlarla sunmaktadır. Ayrıca, tüm modelleri kolayca kullanılabilir ve kolayca kontrol edilebilir hale getirmek için çeşitli indirim ve kampanyalar sunmaktadır. Ford, tüm aracının güvenliğini korumak için güvenlik standartlarını sürekli yükseltmektedir. Bu standartlar, aracınızın arızalı olmamasını ve her zaman iyi çalışmasını sağlamaktadır.

Ford Motor Şirketi, kullanıcılarının beğenisine sunduğu özellikleriyle otomotiv sektörünün önde gelen markalarından biri olmaya devam etmektedir. Aracınızın güvenliğini ve teknolojisini en üst düzeyde tutmak için Ford, müşterilerine kusursuz ve en iyi servisleri sunmaktadır.

ford

Ford Marka Arabalarının Özellikleri

Ford marka otomobiller, dünyanın en köklü otomobil üreticilerinden biri olma özelliğine sahip. Ford, 1909 yılında Henry Ford tarafından kurulmuştur. Ford, kaliteyi, çevreci yaklaşımı ve uygun fiyatıyla öne çıkan bir markadır. Ford’un otomobilleri, çevre dostu yakıt tasarrufu, gelişmiş konfor ve performans özellikleriyle mükemmel bir çizgi sunmaktadır.

Ford’un farklı modelleri, her kullanıcının ihtiyacını karşılayacak özelliklere sahiptir. İster sürüş konforu, ister güvenlik ya da teknolojik özellikleri arayan kullanıcıya, Ford’un farklı modellerinden bir tanesi kesinlikle faydalanabilecektir. Örneğin, Fusion modeli, yüksek performans, ekonomik yakıt tüketimi ve üst düzey konfora sahip bir araçtır. Fusion’da, Keyless Go sistemiyle güvenli kapı açma ve kilitleme işlemleri, anahtar kullanımına gerek kalmadan gerçekleştirilebilmektedir. Ayrıca, araçta bulunan uydu navigasyon sistemi aracın istenen adrese kolayca ulaşmasını sağlar. Sürücünün güvenliği ve konforu için de, yol tutulmasını sağlayan destek sistemleri mevcuttur.

Ford arabalarının yanı sıra, daha küçük arabaları olan Ford Ka ve Ford Fiesta gibi modele sahiptir. Bu iki modelde de, aynı teknoloji ve özelliklerin yanı sıra uygun fiyatlar sunulmaktadır. Bunun yanı sıra, Ford Focus ve Ford Mondeo gibi orta sınıf kompakt otomobilleri de bulunmaktadır. Bu modeller, konforlu ve güvenli bir sürüş deneyimi sunmak için, gelişmiş teknolojileri destekleyen donanımlara sahiptir.

Ford, teknolojik gelişmeye uyum sağlamak ve müşterilerine daha iyi bir sürüş deneyimi sunmak için sürekli olarak yeni modeller üretmektedir. Müşterileri için daha az yakıt tüketimli, daha güvenli, daha ekonomik ve daha çevreci otomobiller sunmaktan vazgeçmeyecektir.

Ford, ürettiği her modelde sürücüye güvenli bir sürüş deneyimi sunmak için tasarlanmıştır. Ford, kalite ve güvenlik için sürekli olarak gelişim yolunda ilerlemektedir. Ford otomobillerinin üstün özellikleri, müşteriler için çok önemlidir ve Ford müşterileri tarafından oldukça beğenilmektedir.

ford

Ford Modelleri ve Fiyatları

FORD, Amerika Birleşik Devletleri’ndeki en ünlü otomobil üreticilerinden biridir. Farklı ülkelerde satılan araçlarının sayısı fazladır. Bu ürünler, sürücülerin güvenliğini ve rahatlığını arttırmak için modern teknolojiler kullanılarak tasarlanmıştır.

Ford modelleri, rakiplerinden bir adım önde olmak için tasarlanmıştır. Farklı şehir ve şehirler arası yolların zorluğunu kolayca karşılayabilen aracın dayanıklı ve hafif yapısı ile tüketicilerin aradıkları kaliteyi sağlıyorlar.

Ford arabaların üretiminde oldukça modern teknolojiler kullanılmaktadır. Hem kullanım kolaylığı hem de dayanıklılık açısından kaliteyi arttırarak daha güvenli ve rahat bir sürüş deneyimi sunarlar.

Ford arabaların fiyatları, kalitesine göre değişmektedir. Farklı modellerde, genel güvenlik özelliklerinin yanı sıra sürücü ve yolcuların konforunu da arttıran özelliklerin varlığına göre fiyatları değişmektedir.

Ford markasının en popüler modelleri arasında; Fusion, Mustang, EcoSport, F-150, Escape, Edge, Explorer, Fiesta ve Focus bulunmaktadır.

Aşağıda Ford modelleri ve fiyatları verilmektedir:

MODEL FİYAT
Fusion 25.590 $
Mustang 26.500 $
EcoSport 19.995 $
F-150 28.495 $
Escape 24.885 $
Edge 30.100 $
Explorer 32.765 $
Fiesta 14.260 $
Focus 17.950 $

Ford’un ürünleri, sürücü ve yolcuların güvenliğini arttırmak ve ekonomik tüketim amacıyla geliştirilmiştir. Gördüğünüz gibi, fiyat farklılıklarına göre araçların özellikleri değişmektedir. Bu nedenle, kullanıcının aradığı özelliklere göre hangi aracın daha uygun olacağını belirlemek önemlidir.

ford

Ford Arabalarının Güvenilirliği

Ford arabaları, otomobil sektöründe önemli bir marka olarak, gözle görülür bir biçimde dünya çapında popülerliğe ulaşmıştır. Ford arabalarının güvenilirliği, yüksek performansı ve mükemmel sürüş deneyimi nedeniyle, tüm sınıflar için çok sayıda tüketicinin gözde tercihi olmuştur. Ford, çeşitli modelleri ile araba sektörüne katkıda bulunan, kullanımda kolaylık sunan ve aracın güvenilirliği ve sağlamlığı açısından son derece düşük bakım gerektiren kaliteli bir araba üreticisidir.

Ford arabalarının güvenilirliği, kullanımda dayanıklılık, güvenilir mekanikler, kaliteli parçalar ve kullanıcı dostu ara yüzleri ile etkileyici bir seviyede tutulmuştur. Ford’un otomobilleri, benzersiz konforlu ve dayanıklı koltuklara ve düşük profilli direksiyonlarına sahiptir. Ford’un konforlu koltukları, sürücü ve yolcuların konforlu ve güvenli bir sürüş yapmasını sağlar. Sürücülerin kolaylıkla aracı kontrol edebilmelerini sağlayan yüksek kaliteli direksiyonları, sürücülerin aracı daha kolay kontrol edebilmelerini sağlar.

Ford arabaları, kullanımda kolaylık sunan modern teknolojilerle donatılmıştır. Ford arabalarının çoğu, sürüş konforunu arttırmak için otomatik vites sistemi, park uyarısı sistemi, şerit izleme sistemi, yakıt tasarruflu sürüş sistemi veya gerçek zamanlı trafik bilgisi gibi teknolojilerle donatılmıştır. Ford arabalarının çoğu, uzaktan kumanda sistemi ve navigasyon sistemi gibi çeşitli dijital özellikler de sunmaktadır.

Ford arabalarının güvenilirliği açısından, çoğu markaya kıyasla çok iyi bir performansa sahiptir. Güvenilirlik açısından Ford arabalarının en kaliteli markalar arasında yer almış olması, şüphesiz kişisel tercihlere ve bütçelere bağlı olarak değişiklik gösterecektir.

Ford arabalarının fiyatları, markaya ve modele bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Fiyatlar, model kalitesine, konfigürasyonuna, duruma ve mevcut tekliflere göre değişebilir. Ford arabaları, arasında en düşük fiyat arabalardan en yüksek fiyatlı arabalara kadar çeşitli fiyat aralıklarında kullanıcıların ihtiyaçlarını karşılamak için tasarlanmıştır.

Ford arabaları, güvenilirliği, kullanımda kolaylık sunan yüksek teknoloji, dayanıklı konforlu koltuklar, düşük profilli direksiyonlar ve mükemmel sürüş deneyimi ile tüketicilerin tercihi olmuştur. Fiyatlarının çeşitli modelleri arasında değiştiği Ford arabaları, arasında en düşük fiyat arabalardan en yüksek fiyatlı arabalara kadar çeşitli fiyat aralıklarında kullanıcıların ihtiyaçlarını karşılama açısından oldukça uygundur.

ford

Hayalinizdeki Ford’a Sahip Olmanın Tam Zamanı

İnternet sitemizde, FORD OTOSAN olarak size daha iyi hizmet sunabilmek için, çerezler kullanılmaktadır. Konuya ilişkin ayrıntılı bilgiye İnternet Sitesi Çerez Aydınlatma Metni’nden ulaşabilirsiniz Kişisel verileriniz hedefleme, pazarlama ve reklam amaçlı ticari çerezleri yöneten yurt dışında mukim üçüncü taraf şirketlere aktarılmaktadır.

Git

ford

Ford ikinci El

İnternet sitemizde, FORD OTOSAN olarak size daha iyi hizmet sunabilmek için, çerezler kullanılmaktadır. Konuya ilişkin ayrıntılı bilgiye İnternet Sitesi Çerez Aydınlatma Metni’nden ulaşabilirsiniz Kişisel verileriniz hedefleme, pazarlama ve reklam amaçlı ticari çerezleri yöneten yurt dışında mukim üçüncü taraf şirketlere aktarılmaktadır.

Git

ford

Ford Araç Satış Kampanyaları

Ford yetkili satıcılarından satın alınacak 0 km, Fiesta, Puma, Kuga ve Focus Titanium X 4 Kapı 1.0Lt EcoBoost 125 PS Benzin MT modeline özel %4 model binek araç alımlarında geçerli tavsiye edilen parakende satış fiyatına ek %2 peşin alım indirimi desteği sağlanacaktır.

Git

ford

Benim Ford’uma Hoş Geldiniz

Benim Ford’um, bireysel Ford araç sahipleri için kişiselleştirilmiş bir müşteri deneyim platformudur. Benim Ford’um platformu sayesinde; Araçlarınız ile ilgili kullanım kılavuzu, servis geçmişi gibi bilgilere kolayca ulaşabilir, size ve araçlarınıza özel, satış ve satış sonrası kampanyalarını tek tuşla .

Git

ford

Ford Bayileri

İnternet sitemizde, Ford Otosan olarak size daha iyi hizmet sunabilmek, sitemizin fonksiyonlarının düzgün çalışmasını sağlamak amacıyla zorunlu çerezler ve açık rıza vermeniz halinde, sizlere yönelik reklam pazarlama hedefleme faaliyetlerinin yürütülmesi, sitemizin daha işlevsel kılınması ve kişiselleştirme .

Git

Ford Fiesta

FORD FIESTA. Şehrin tüm bakışlarını takip ettiren baş döndürücü dış tasarım, çeşitli akıllı teknolojiler ve gelişmiş EcoBoost Hibrit motor gücü ile Ford Fiesta, karşınızda. Kendine has ön ızgara tasarımı ve karakteristik LED far grubu ile daha keskin ve cesur ön tasarım, Fiesta’ya sportif ve dinamik bir profil .

Git

Ford Transit Custom

FORD TRANSIT CUSTOM. Her zaman sağlamlığı, fonksiyonelliği ve güvenilirliği ile tanınan Transit Custom, şimdi daha yenilikçi özellikleri ve akıllı teknolojileriyle daha yüksek verim, tasarım ve işçilik sunuyor. Daha sofistike ve rafine Transit Custom, direksiyonuna geçmeniz için sizi bekliyor!.

Git

Ford®

Ford® is Built for America. Discover the latest lineup in new Ford vehicles! Explore hybrid & electric vehicle options, see photos, build & price, search inventory, view pricing & incentives & see the latest technology & news happening at Ford.

Git

Ford Modelleri

İlk kez 1955 yılında halka açılan Ford, daha sonra Kanada, Meksika, İngiltere, Almanya, Brezilya, Arjantin, Avustralya, Güney Afrika ve ülkemizde yaptığı yatırımlar ile çok sayıda fabrika kurmuştur.Halen Otosan ortaklığı ile ülkemizde Transit Connect, Transit Courier ve Tourneo Courier gibi hafif ticari araçların üretimini ve ihracatını gerçekleştirmektedir.

Git

Ana sayfa

Ford Trucks Direkt Hattı. Her yükün altında yalnızca birlikte olursak kalkabileceğimizin farkındayız. Bu yüzden istekleriniz, önerileriniz ve şikayetleriniz bizim için çok önemli. 444 36 73 444 FORD HEMEN BİLGİ ALIN. Araç Bilgi Formu. Araçlarımız hakkında bilgi sahibi olun.

Git

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
İlginizi Çekebilir