1. Anasayfa
 2. Otomobil

Golf Araba

Golf Araba

Son zamanlarda, golf arabalarının popülerlikleri artmaya devam ediyor. Golf arabaları, insanların konforlu bir şekilde birbirinden uzak alanlara ulaşmaları için harika bir seçenek sunuyor. Golf arabalarının neden popüler olmaya devam ettiklerini anlamak için, bu arabanın çeşitli özelliklerini incelemeye değer.

Golf arabaları, çok yönlülük ve konfor için mükemmel bir seçimdir. Bu arabalar çok konforlu, çabuk ve esnek bir sürüş sunuyor. Golf arabaları, kolay manevra yapılmasını sağlayan hafif bir konstrüksiyondan yararlanır. Ayrıca, golf arabalarının üst düzey süspansiyon sistemleri aracın konforlu bir sürüş ve direksiyon kontrolü sağlar.

Golf arabalarının yüksek performanslı motorları da kullanılır. Bu motorlar, aracın istenen hızda ilerlemesini ve her zaman istenen güçte çalışmasını sağlar. Motorlar, güvenilir bir şekilde her zaman yüksek kaliteli yakıt performansı sunar. Böylece, golf arabalarının kullanıcılara konforlu ve güvenli bir sürüş sağlamaları garanti edilir.

Golf arabalarının, zaman zaman aracın daha konforlu bir sürüşe sahip olmasını sağlamak için donanım seçenekleri de sunulmaktadır. Golf arabaları, kesintisiz bir sürüşü sağlamak için çeşitli seçenekler sunar. Uygun hava süspansiyonu, ön perde, dinamik sürüş kontrolü ve diğer seçenekler, kullanıcıların aracı daha konforlu bir sürüş sağlamak için ayarlayabilmesini sağlar.

Golf arabaları, insanların alanların arasındaki uzak mesafelere rahat ve hızlı bir şekilde ulaşmalarına yardımcı olur. Bu arabalar, konfor ve yüksek performans için harika bir seçenek sunuyor. Böylece, golf arabaları hala popüler olmaya devam ediyor.

golf araba

Golf Arabanın Tarihçesi

Golf arabalarının, Volkswagen tarafından üretilen dünyaca ünlü araba markası olan Volkswagen Golf’ün 1974 yılında tanıtılması ile başladığı söylenebilir. Golf, Volkswagen’in daha önce piyasaya sürdüğü Passat ve Beetle modellerinin üzerine inşa edilmiş bir hatchback olarak dizayn edildi. Günümüzde Golf Arabaları, Volkswagen markasının en popüler modellerinden bir tanesi. Golf, çeşitli ülkelerde farklı isimler altında satılıyor. Örneğin, ABD’deki versiyonu Rabbit, Japonya’daki versiyonu ise Caribe olarak adlandırılıyor.

Golf arabaları aynı zamanda çeşitli benzinli ve dizel motor seçenekleri ile beraber geliyor. Standart özellikleri genellikle her model için aynı. Bu arabalar genellikle 7 koltuklu seçenekleri mevcuttur. Bununla birlikte, çeşitli donanım seçenekleri de mevcuttur. Bunlara örnek olarak, dijital hız göstergesi, sürücünün önündeki ısıtılmış camlar, camlı tavan, derin ve daha geniş bagaj, arka sürücü ıslak kirli torbası, arka bagaj kapısının elektronik olarak açılması ve kilitlenmesi, navigasyon sistemi ve daha fazlası dahil edilebilir.

Golf arabalarının tarihi, Volkswagen tarafından 1974 yılında üretilen Golf arabasıyla başlıyor. Orjinal Golf, popüler olmasının yanı sıra, sadeliği ve güvenli oluşu sayesinde de üne kavuşmuştur. Bugün, Volkswagen Golf ile beraber, çeşitli dizel ve benzinli motor seçenekleri de mevcuttur.

Golf arabaları ayrıca, konforlu sürüş ve yakıt verimliliği sunan benzinli ve dizel motor seçenekleri ile üretilir. Bu arabaların standart özellikleri de mevcuttur ve bu arabalar genellikle 7 koltuklu seçenekleri mevcuttur. Golf arabalarının yakıt verimliliği ve tasarımı ile beraber, ayrıca çeşitli donanım seçenekleri de mevcuttur.

Golf arabaları, Volkswagen tarafından 1974 yılında üretilen ilk hatchback modeli olarak satışa sunuldu. Bu arabalar, popülerliğini korumaya devam ediyor ve çeşitli benzinli ve dizel motor seçenekleri ile satışta. Aynı zamanda, standart özellikleri mevcuttur ve bu arabalar ayrıca 7 koltuklu seçenekleri mevcuttur. Bununla birlikte, çeşitli donanım seçenekleri de mevcuttur ve bu sayede her biri kendi kullanıcısına özel olarak özelleştirilebilir.

golf araba

Golf Arabanın Özellikleri

Golf araba, Volkswagen grubu tarafından üretilen, kompakt olma özelliği taşıyan bir otomobildir. 1973 yılında üretilmeye başlanan Golf arabasının üretimine 1975 yılında dünya çapında başlandı. O zamandan beri gelişmiş ve günümüzdeki modern ve konforlu Golf arabasına ulaşılmıştır.

Golf arabalarının çeşitli modelleri ve donanımları mevcuttur. Örneğin 2019 Golf modelinde 1.4 lt. motor seçeneği mevcuttur. Standart performansın üstünde performans sunan bu motor, 162 beygir gücü ve 250 Nm tork sağlamaktadır. Motor seçeneğinin yanı sıra Golf arabaları, çeşitli konfor ekipmanları ve özellikleri ile de dikkat çekmektedirler. Örneğin, 2019 Golf modelinin standart donanımları arasında çift bölmeli klima, direksiyon sistemi, hız sabitleme, park sensörü, ısıtmalı dişliler ve çoklu ortam ses sistemi yer almaktadır. Ayrıca, gerekli güvenlik sistemleri otomobilin güvenliğini sağlamak için mevcuttur.

Golf arabalarının fiyatları genellikle 28.000 – 40.000 TL arasındadır. Ayrıca, Golf arabalarının yakıt tüketim oranları da çok düşüktür. Örneğin, 2019 Golf modelinin 1.4 lt. motor seçeneğinin yakıt tüketimi 5.8 lt / 100 km’dir. Yakıt tüketimi, modern tasarımı ve konforlu sürüşü ile Golf arabaları, çok tercih edilen otomobiller arasındadır.

Golf arabalarının üstün güvenlik, konfor ve performans özellikleri ile müşterilerine sunulan faydaları, aracın kaliteli bir otomobil olarak kabul edilmesini sağlamıştır. Modern ve konforlu sürüş deneyimi, Golf arabaları için öncelikli unsurlardandır. Golf arabalarının özellikleri arasında, yakıt etkinliği, kolay kullanım ve iyi dayanıklılık gibi özellikler de mevcuttur. Golf arabalarının kaliteli malzemelerden üretilmesi, aracın uzun ömürlü olmasını sağlamaktadır.

Golf arabalarının çok güvenilir bir araç olması, onu dünya çapında popüler bir araba haline getirmiştir. Golf arabalarının modern tasarımı, iyi performansı ve konforlu sürüşü ile müşterilerine sunulan faydalar, aracın yüksek talep gördüğünü göstermektedir. Volkswagen grubu tarafından üretilen bu özgün ve yaratıcı otomobil, dünya çapında birçok kişi tarafından tercih edilmektedir.

golf araba

Golf Arabanın Performansı

Volkswagen’in Golf arabası, konfor ve güvenlik açısından oldukça hareketli bir performans sergiliyor. Golf’ün bu hareketliliğinin önünde teknoloji ve donanım özellikleri yatıyor. Golf araba, herhangi bir zorluk yaşamadan aracın kontrolünü sağlayan benzersiz bir sürüş deneyimi sunuyor.

Golf araba, çeşitli güvenlik sistemleri ve sürüş desteği için benzersiz özelliklere sahip. Volkswagen’in kütüphanesinde bulunan yeni hız ayarlama sistemi özellikleri, aracın çevresinde bulunan kameralar tarafından yakalanan kırmızı ışıkları algılamasına ve uyarı vermesine izin veriyor. Aracın çevresindeki trafik ve kavşakları izlemek için bir kameralı sürüş desteği sistemi de mevcut. Ayrıca, Golf araba, çarpışmaları önlemek için gelişmiş bir fren desteği sistemine ve çarpışmaları hafifletmek için çok yönlü hava yastıklarına sahiptir.

Golf araba aynı zamanda, kullanıcı dostu bir donanıma sahiptir. Direksiyon üzerinde mevcut olan tuş takımları, aracın sürüş kontrolünü arttırarak daha keyifli bir sürüş deneyimi sağlamaya yardımcı oluyor. Dijital göstergelerin sayısı da, aracın önündeki her şeyi kolayca izlemek için uygun bir şekilde ortaya konmuş. Mevcut dijital göstergeler, kilometre takibi, yakıt düzeyi, yakıt veya enerji tasarrufu ve hız gibi çeşitli bilgileri sunuyor.

Golf araba, performans ve kalite açısından çok yüksek standartlara sahip. Golf araba, kullanıcıların aradıkları mükemmel sürüş deneyimini sunarken, aynı zamanda verimlilik ve tasarruf açısından da klasik veya lüks arabalara kıyasla oldukça rekabetçi bir fiyata sahip. Golf araba, daha fazla özellik için küçük bir ücret karşılığında daha yüksek bir performans sunuyor.

Golf arabanın performansı, kullanıcıların aradıkları konfor ve güvenlik için benzersiz özelliklere sahip. Aracın çevresindeki trafik ve kavşakları izlemek için kameralı bir sürüş desteği sistemi, aracın çevresinde gözlenen kırmızı ışıkları algılamasına ve uyarı vermesine izin veren hız ayarlama sistemi ve çarpışmaları hafifletmek için çok yönlü hava yastıkları mevcuttur. Golf arabanın elverişli fiyatı ve oldukça hareketli performansı, aracı benzersiz kılar ve aracın kullanımını kolaylaştırır.

golf araba

Golf Arabanın Fiyatı

Popüler olarak bilinen Volkswagen Golf, bir hatchback araba türüdür. Bu araba türü, 2004 yılından beri piyasada. Golf Arabanın Fiyatı, konfigürasyona ve özelliklere göre değişmektedir. Özelliklerin arttıkça, arabanın fiyatı da artmaktadır. Golf Arabanın Fiyatı, aracın satış noktalarına, seçilen donanıma ve moda göre değişmektedir. Bu aracın fiyatı, yaklaşık 20.000 ile 30.000 TL arasında değişmektedir. Ancak bu aracın standart donanımlı olanları, yaklaşık 20.000 TL’den başlamaktadır. Golf Arabanın Fiyatına bağlı olarak, arabanın özelliklerinden yararlanmak için çeşitli seçenekler de sunulmaktadır. Özellikler arasında, ABS Fren Sistemi, Sürücü Bilgi Ekranı, Klima, Direksiyon Sistemi, Yüksek Teknoloji Donanım ve Çoklu Havalılar gibi donanımlar yer almaktadır. Golf Arabanın Fiyatı arttıkça, arabanın performansı da artmaktadır. Bu aracın motor hacmi, yaklaşık 1.2 ile 2.0 litre arasında olup, yakıt tüketimi de yaklaşık 5 ile 10 litre arasında değişmektedir. Ayrıca bu aracın sürüş konforu, konforu, iç mekan konforu ve dahası da mükemmel bir şekildedir. Golf Arabanın Fiyatı, çoğu aracın sahip olabileceklerinden çok daha uygun fiyatlı olmaktadır. Bu aracın satış noktalarında, alıcılar aralarından seçim yapabilecekleri düşük fiyatlı modeller de bulunmaktadır. Golf arabasının fiyatına bağlı olarak, aracın özellikleri de değişmektedir. Yani, daha yüksek fiyatlı modeller daha yüksek donanımlara sahiptir.Golf Arabasının Fiyatı, konfigürasyona, özelliklere ve moda göre değişmektedir. Standart donanımlı araba, yaklaşık 20.000 TL’den başlamaktadır. Bu aracın motor hacmi, yaklaşık 1.2 ile 2.0 litre arasında olup, yakıt tüketimi de yaklaşık 5 ile 10 litre arasında değişmektedir. Ayrıca bu aracın sürüş konforu, konforu, iç mekan konforu ve dahası da mükemmel bir şekildedir. Alıcılar aralarından seçim yapabilecekleri düşük fiyatlı modeller de bulunmaktadır.

golf araba

Golf Arabanın Alternatifleri

Golf araba, Avrupa’da üretilen ve kaliteli bir aracın kullanılmasını sağlayan popüler şasi türlerinden biridir. Golf arabalarının alternatifi olarak, farklı marka ve modelden arabalar vardır. Bunlar arasında Volkswagen Polo, Audi A3, Volkswagen Passat, Volkswagen CC, Skoda Octavia ve Seat Leon bulunmaktadır.

Tüm bu modellerde, Golf Arabanın benzersiz özelliklerinden çoğu ortaktır. Başarılı bir konfor ve sürüş deneyimi sunan tasarımlarının yanı sıra, VW Polo, Audi A3 ve VW Passat arasındaki farklılıklar, bu modellerin her birinin kendi yerine uygun olduğu durumlara hitap etmesini sağlayacak özellikler sunmaktadır.

VW Polo, Golf Arabanın en küçük versiyonudur ve küçük bir aile arabası olarak kullanılması için en uygun seçenektir. Audi A3, Golf Arabanın daha lüks ve daha pahalı bir modeli olarak karşımıza çıkar. VW Passat ise, tüm aile üyelerini rahatlıkla taşıyacak kadar alana sahip bir arabadır.

Skoda Octavia ve Seat Leon ise Golf Arabanın arasında yer alan ve orta seviyedeki maliyet ile birlikte muhteşem bir sürüş ve konfor deneyimi sunan üstün kaliteli modelleridir. Her iki model de Golf Arabanın özelliklerinden hareketle, yüksek kaliteli araçlar olarak sunulmaktadır.

Golf Arabanın alternatifleri arasında, farklı modellerin özelliklerini karşılaştırarak, en uygun seçeneği seçmek mümkündür. Her bir modelin kendi içerisinde kendine özgü avantajları ve dezavantajları vardır. Fiyat ve kalite konusunda karar verirken, özellikle maliyet, kullanım alanı, konfor ve teknik özellikler dikkate alınmalıdır.

Tabloda, Golf arabanın alternatifleri ve her birine ait özellikleri açıklanmıştır.

Modele Göre Marka / Model Maliyet Kullanım Alanı Konfor Teknik Özellikler
Küçük Famil Volkswagen Polo Orta Küçük Yüksek Yüksek
Lüks Audi A3 Yüksek Orta Çok Yüksek Çok Yüksek
Tüm Aile Volkswagen Passat Orta Yüksek Yüksek Yüksek
Kalite Skoda Octavia Orta Orta Çok Yüksek Yüksek
Kalite Seat Leon Orta Orta Çok Yüksek Yüksek

golf araba

Volkswagen Golf 8 Fiyatı ve Özellikleri 2023

Volkswagen Golf modelinin tüm teknik, donanım detayları ve 2023 fiyatlarını incelemek için şimdi tıklayın!.

Git

golf araba

Sahibinden Satılık, Kiralık, Emlak, Oto, Alışveriş Ürünleri

Sahibinden Satılık, Kiralık, Emlak, Oto, Alışveriş Ürünleri.

Git

golf araba

Volkswagen Golf

Golf ₺’den başlayan fiyatlarla. TEST SÜRÜŞÜ ARAÇLAR HAKKINDA YORUMLAR 2 Volkswagen Golf TEST SÜRÜŞÜ Rezerve Ettiğiniz Araçlar Giriş yapabilirsiniz. Daha önce rezerve ettiğiniz araçları giriş yapıp görüntülemek için lütfen gerekli bilgileri giriniz. Araçları Karşılaştır.

Git

golf araba

Volkswagen Golf

Kendi sınıfına adını veren otomobil, ilham vermek için yenilendi. 1974 yılında ilk kez yollara çıktığında, otomotiv endüstrisini geriye dönülmez bir şekilde değiştiren ve “compact-hatchback” ya da tüm dünyada bilindiği şekliyle “Golf” segmentini yaratan otomobil, tasarımındaki modern ve akılcı dokunuşlarla yollara çıkıyor.

Git

golf araba

Satılık İkinci El Volkswagen Golf Fiyatları ve Modelleri

İkinci El Volkswagen Golf Modelleri 130 adet ilan gösteriliyor. Sırala: Yeniden Eskiye Volkswagen Golf 1.5 eTsi R Line Dsg 150HP ₺ 1.576.000 ₺ 130.334 x 12 ay vade ile Istanbul 41.000 KM 2022 Volkswagen Golf 1.6 Tdi Bmt Comfortline Dsg 110HP ₺ 839.900 ₺ 45.711 x 24 ay vade ile Bursa 150.000 KM 2015 Volkswagen Golf 1.6 Tdi Bmt Highline Dsg 115HP.

Git

Sıfır Araç Fiyatları

Güncel Volkswagen sıfır araç fiyatları hakkında bilgi almak mı istiyorsunuz? Polo, Golf, Passat ve diğer Volkswagen araçları için 2020 sıfır otomobil fiyatları bu sayfada! Fiyat Listesi. Tüm Volkswagen modellerinin, Trafik Sigortası hariç tavsiye edilen anahtar teslim sıfır araç fiyat listeleri için bu sayfayı .

Git

İkinci El Volkswagen Golf Fiyatları

Volkswagen Golf 1.2 TSI BMT COMFORTLINE 2015 | Manuel | Benzinli | 123.124 Km 729.000 TL Volkswagen Golf 1.6 TDI BMT DSG HIGHLINE 2017 | Otomatik | Dizel | 99.102 Km.

Git

2.El Arabalar ve Satılık Sıfır Km Otomobil Fiyatları

İkinci el arabalar, sıfır satılık otomobil fiyatları ve teknik özellikleri ile Türkiye’nin en büyük oto pazarı sahibinden’da İstanbul Volkswagen Golf; İstanbul Honda Civic; İstanbul Mercedes – Benz C Serisi; İstanbul Toyota Corolla; İstanbul Renault Fluence; İstanbul Mercedes – Benz E Serisi; İstanbul Fiat Linea;.

Git

Volkswagen Araba Modelleri, Fiyatları ve Özellikleri 2023

Tüm Volkswagen binek araba modelleri binekarac.vw’de. Otomatik veya manuel vites seçenekleri ile sedan, hatchback, suv otomobil modelleri inceleyin!.

Git

Golf Araba Fiyatları ve Modelleri

Teksin.

Git

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
İlginizi Çekebilir
araba isimleri